Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Podsumowanie ankiety dotyczącej zasad przeprowadzania cyklu GPPP

Podsumowanie ankiety dotyczącej zasad przeprowadzania cyklu GPPP

 

W ankiecie wzięło udział 196 zawodników, co biorąc pod uwagę krótki czas jej udostępnienia jest wynikiem zadawalającym. Równy jest także rozkład ankietowanych ze względu na wysokość WK, co pozwala traktować płynące wnioski jako bardziej zobiektywizowane.

Komentarze odnośnie organizacji cyklu

Wielu uczestników podnosi kwestie lokalizacji imprez i trudności w dojeździe – być może problem ten zostanie rozwiązany częściowo przez imprezy łączone. Problemem jest także zbyt wysokie w ocenie ankietowanych wpisowe.

Odpowiedzi na poszczególne pytania

Dzień rozgrywania GPPP – ponad 55% uczestników wskazało sobotę jako optymalny termin grania turnieju, dla niecałych 25% winna to być niedziela, pozostali nie mają preferencji.

Wykorzystanie zasłon – ponad 75% ankietowanych uważa, że zasłony winny być stosowane, w tym przeszło 50% oczekuje wykorzystania zasłon nawet, gdyby były ustawione jedynie na niektórych stołach.

Głosy odnośnie zwiększenia ilości nagród specjalnych kosztem nagród popularnych rozłożyły się praktycznie po połowie.

W kwestii maksymalnego poziomu WK w klasyfikacji popularnej zdecydowana większość uczestników optowała za 4 lub 5 (tu rozkład był po połowie).

Oczekiwana liczba turniejów zaliczanych do klasyfikacji łącznej, przy założeniu 17 turniejów w cyklu – przeszło 90% głosów proponuje między 8 a 12 imprez – z największymi wskazaniami na 10 i 12. Rozkład, jeżeli chodzi o WK ankietowanego wskazuje, że im wyższe WK, tym niższa oczekiwana liczba zaliczanych turniejów.

Liczba turniejów w cyklu – najwięcej wskazań otrzymały 12 (blisko 40% głosów) oraz 10 (nieco ponad 20%)

Procent wyników zaliczanych w ogólnej klasyfikacji –przeszło połowa ankietowanych uważa, że zaliczanych winno być 2/3 lub więcej wyników w stosunku do ogólnej liczby imprez w cyklu.

Konieczność rozgrywania turniejów eliminacyjnych z partnerem wybranym do gry w finale – tu wystąpił największy rozrzut odpowiedzi – po kilkanaście procent uczestników wskazało liczby pomiędzy 0 a 6, z czego wynika, że oczekiwaniem uczestników jest obowiązek rozgrywania mniejszej lub większej liczby turniejów z partnerem zaproszonym do finału.

Z analizy odpowiedzi pod kątem liczby turniejów GPPP rozegranych przez ankietowanego w ostatnim cyklu wynika ponadto, że dla osób uczestniczących dotychczas w mniejszej liczbie turniejów niezwykle istotne jest: rozgrywanie turniejów w sobotę, rozgrywanie turniejów na zasłonach, zwiększenie liczby turniejów zaliczanych do klasyfikacji ogólnej.

 

(-) Marcin Pędziński

Przewodniczący
Komisji Organizacji Imprez PZBS