620

„Dziękuję za 100 lat sportowych radości i wielkiej dumy" - spotkanie Prezydenta RP ze środowiskiem sportowym

10 stycznia na Stadionie Narodowym w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zorganizował spotkanie ze środowiskiem sportowym z okazji jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości.

W spotkaniu wzięli udział także ministrowie Kancelarii Prezydenta: Szef KPRP Krzysztof Szczerski, minister Wojciech Kolarski - pełnomocnik prezydenta ds. Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, minister Andrzej Dera, a także minister sportu Witold Bańka, byli i obecni zawodnicy (m.in. Irena Szewińska, Tomasz Majewski, Otylia Jędrzejczyk, Piotr Fajdek, Robert Korzeniowski), młodzi sportowcy w wieku szkolnym oraz przedstawiciele krajowych związków sportowych. Polski Związek Brydża Sportowego reprezentowali: Prezes Witold Stachnik i Wiceprezes Tomasz Latos. Uroczystość prowadził Przemysław Babiarz.

 

 

Prezydent w trakcie swojego przemówienia powiedział: „Dziękuję za wspaniałych 100 lat sportowych radości i wielkiej dumy. Jesteście jednym z filarów budowania silnego polskiego państwa na przestrzeni tych 100 lat. Każde państwo, które chce istnieć na arenie międzynarodowej, każde państwo, które czy to jest silne czy ma ambicję bycia państwem silnym, liczącym się, inwestuje w sport. Polscy sportowcy rozsławili przez ostatnie 100 lat Polskę na arenie międzynarodowej. Macie państwo wielki dorobek i wkład w to stulecie. Chcę to z całą mocą podkreślić”.

Podczas uroczystości Andrzej Duda przekazał związkom i organizacjom sportowym Puchary Prezydenta RP, które będą wręczane w roku stulecia odzyskania niepodległości w uznaniu wybitnych osiągnięć w danej dyscyplinie sportu.

Jeden z takich Pucharów otrzymał PZBS. Puchar ma być wręczony dla zawodnika lub drużyny, która w roku 2018 szczególnie wyróżni się, osiągając sportowy sukces.