PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Komunikat nr 2 Wydziału Gier

W dniu 24 listopada 2016r. Wydział Gier Polskiego Związku Brydża Sportowego w składzie M. Czajkowski (przewodniczący), Sandra Różańska, Marek Wójcicki w sprawie złamania § 54 ust. 1. Regulaminu Zawodów PZBS przez drużynę COMPENSA Gdańsk poprzez wystawienie 8. zawodników w meczu postanawia zweryfikować rozdania 2. połowy meczu rundy 9 II ligi DMP w grupie NE pomiędzy zespołami ETB PRIM Ełk a COMPENSĄ Gdańsk na korzyść gospodarzy, przyznając +3 imp za każde rozdanie w meczu z udziałem siódmego i ósmego zawodnika drużyny przeciwnej, czyli drugą połowę na wynik 36:0 dla gospodarzy.

W dniu 1 grudnia Wydział Gier Polskiego Związku Brydża Sportowego w składzie M. Czajkowski (przewodniczący), Jerzy Greś, Marek Wójcicki w sprawie odwołania drużyny Miasto Radłów od kary porządkowej postanawia nie rozpatrywać odwołania. Wydział Gier przypomina, że kary porządkowe wymierzane przez sędziego mają na celu zdyscyplinowanie uczestników i zgodnie z przepisem 91A Międzynarodowego Prawa Brydżowego są uznaniowe (subiektywne) i nie podlegają odwołaniu. Sędzia absolutnie może udzielić kary porządkowej poza przypadkami opisanymi w zasadach ligowych. WG pragnie również nadmienić, że zmuszanie przeciwnika do czekania na spóźnialskiego nie jest postawą dżentelmeńską.