228

Jednolity Kalendarz Sportowy 2014

Styczeń

01.01 - 31.12 BridgeNet
01.01 - 31.12 4th European Online University Team Championship
(4th European Online University Team Championship)
B B O
04.01 - 05.01 I i II liga - zjazd 3
10.01 - 19.01 6. Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy Połczyn Zdrój
11.01 - 12.01 5. Aukcyjny Turniej Par
(5th Annual TGRs Auction Pairs)
Londyn, Anglia
12.01 OTP** Memoriał im. Arcymistrza Czarka Szadkowskiego Międzyrzecz
12.01 OTP** Uzdrowiskowy Połczyn Zdrój
13.01 KMP - termin 1
14.01 - 26.01 42. Summer Festival of Bridge
(42nd Summer Festival of Bridge)
Canberra, Australia
16.01 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 1
16.01 - 19.01 2. etap Kadry Mistrzowskiej Warszawa
17.01 - 19.01 Rozgrywki Kadry Seniorów Warszawa
18.01 RTP* Turniej Otwarcia Sezonu im. Marka Kochowicza Bydgoszcz
24.01 RTP* XIV. Turniej Nocny Aleksandrów Kujawski
24.01 - 26.01 16. Mityng Żuławski Elbląg
26.01 OTP*** BUDIMEX GPP Par (1) Elbląg
31.01 - 02.02 I i II liga - zjazd 4

Luty

03.02 - 09.02 2. Kongres "Beskidzki Szlem" Szczyrk
05.02 - 09.02 Zgrupowanie Kadr Młodzieżowych Szczyrk
07.02 - 09.02 4. Mistrzostwa Polski Środowisk Ubezpieczeniowych Szczyrk
07.02 - 13.02 48. Israel Bridge Festival Tel Aviv, Izrael
09.02 OTP*** BUDIMEX GP Par "Orle Gniazdo" (2) Szczyrk
10.02 KMP - termin 2
11.02 - 16.02 19. NEC Bridge Festival
(19th NEC Bridge Festival)
Yokohama, Japonia
14.02 - 16.02 Kursokonferencja sędziowska Starachowice
15.02 - 16.02 Supermecz SENIORÓW Warszawa
16.02 OTP** XLIII Puchar "Śnieżnego Płatka" Dobrodzień
20.02 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 2
21.02 - 23.02 Supermecz OPEN Warszawa
21.02 - 23.02 13. Slava Cup
(13. Slava Cup)
Moskwa, Rosja
22.02 RTP* XXIII Turniej o Puchar Wójta Gminy Bielsk Bielsk
22.02 - 01.03 53. Gold Coast Congress
(53rd Gold Coast Congress)
Surfers Paradise, Australia
23.02 OTP o Puchar Burmistrza Miasta Łańcuta Łańcut
23.02 RTP* Lodowy Kryształ Warty Gorzów
26.02 - 02.03 Festival de Cannes Cannes, Francja
28.02 - 02.03 I i II liga - zjazd 5

Marzec

01.03 - 30.04 Finały wojewódzkie 57. Mistrzostw Polski Par Open
07.03 - 08.03 III Mistrzostwa Polski Samorządów Zawodowych MISJA Warszawa
07.03 - 09.03 Mistrzostwa Polski Juniorów 19-20, 21-25 Warszawa
09.03 Kolumna Zygmunta Warszawa
09.03 - 16.03 Dead Sea Bridge Festival Isrotel Dead Sea Hotel, Izrael
10.03 KMP - termin 3
14.03 - 16.03 Mityng Łuczniczka Bydgoszcz
15.03 OTP** VI. Charytatywny Turniej "O Uśmiech Patryka" Skawina
15.03 OTT*** RUCH GPT (2) Bydgoszcz
16.03 OTP*** BUDIMEX GP Par (3) Bydgoszcz
20.03 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 3
20.03 - 30.03 Wiosenne Mistrzostwa Ameryki Północnej - Vanderbild
(Spring North American Championship)
Dallas, Teksas
21.03 - 23.03 Kadra Krajowa Kobiet Warszawa
22.03 Eliminacje wojewódzkie do 3. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Sportów Umysłowych Miejsca Do Uzgodnienia
22.03 - 23.03 RUCH 24. Mistrzostwa Polski Par Seniorów Warszawa
28.03 - 30.03 Krakowska Wiosna Brydżowa Kraków
29.03 OTP** VI. Memoriał Zygmunta Zygmańskiego Goleniów
29.03 OTT*** Dzwon Zygmunta RUCH GPT (3) Kraków
30.03 OTP*** BUDIMEX GPP Par (4) 56. Drewniane Głowy 2. Memoriał Andrzeja Wilkosza Krakow
30.03 - 04.04 White House Junior Internationals Amsterdam, Holandia

Kwiecień

05.04 - 09.04 3. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sportów Umysłowych Łódź
10.04 - 13.04 15. Mityng "Hotel Senator" Starachowice
12.04 - 13.04 Kryterium Kadry U20 Warszawa
13.04 OTP*** BUDIMEX GPP Par (5) Starachowice
14.04 KMP - termin 4
17.04 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 4
20.04 - 21.04 Wielkanoc
25.04 - 27.04 Mityng Łódzki Łódź
27.04 OTP*** BUDIMEX GPP Par (6) Łódź
30.04 - 02.05 56. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Par Mikst Warszawa

Maj

01.05 - 04.05 57. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Par Open Warszawa
01.05 - 04.05 Slavonice Cup 2014 - teamy
(Slavonice Cup 2014 - teams)
Slavonice, Czechy
02.05 - 03.05 Mistrzostwa Polski Amatorów Warszawa
02.05 - 04.05 34. Mityng Uznamski Świnoujście
02.05 - 04.05 5. German Team Bridge Trophy
(5th German Team Bridge Trophy)
Berlin, Niemcy
02.05 - 04.05 RUCH 34. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Par Kobiet Warszawa
09.05 - 11.05 Akademickie Mistrzostwa Polski Wilkasy
09.05 - 11.05 Mistrzostwa Polski Ciepłowników i Energetyków Skorzęcin
11.05 OTP** O Puchar Burmistrza Władysławowa Władysławowo
12.05 KMP - termin 5
15.05 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 5
16.05 - 18.05 Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej Bytom
16.05 - 18.05 7. Bridge Forest Trophy
(7th Bridge Forest Trophy)
Debrzyno
21.05 - 25.05 47. Festiwal Brydżowy
(47th Tallin Bridge Festival)
Tallin, Estonia
23.05 - 25.05 35. Błękitna Wstęga Odry Wrocław
23.05 - 05.06 65. Międzynarodowy Kongres Brydżowy Juan Les Pins, Francja
24.05 OTT*** RUCH GPT (4) Wrocław
25.05 OTP*** BUDIMEX GPP Par (7) Wrocław
29.05 34. Bonn Cup
(34. Bonn Cup)
Bonn, Niemcy

Czerwiec

06.06 - 08.06 54. Poznański Mityng Brydżowy
(54th Poznan Bridge Meeting)
Poznań
07.06 OTP* X Otwarte Mistrzostwa TKKF w Brydżu Sportowym Ciechanów
07.06 OTT*** RUCH GPT (5) Poznań
08.06 OTP*** BUDIMEX GPP Par (8) Poznań
09.06 KMP - termin 6
12.06 - 14.06 Finał Ekstraklasy
(Final of Polish Premiere League)
19.06 Boże Ciało
19.06 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 6
19.06 - 22.06 28. Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej Łódź
21.06 - 28.06 23. Festiwal Brydżowy
(23rd Bridge Festival)
Rab, Chorwacja
21.06 - 02.07 52. Drużynowe Mistrzostwa Europy
(52nd European Teams Championship)
Opatija, Chorwacja
22.06 OTP** Turniej im. Jana Chojankowskiego Stargard Sz.
27.06 - 29.06 11. Olsztyński Kongres Brydżowy Olsztyn
27.06 - 29.06 7. Mistrzostwa Polski Internautów Olsztyn
28.06 OTP*** BUDIMEX GP Par (9) Olsztyn
28.06 - 10.07 Brydżowy Ogólnopolski Obóz Młodzieżowy Nowa Kaletka
30.06 - 02.07 XVIII. Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Brydżu Sportowym Grudziądz

Lipiec

01.07 - 13.07 Międzynarodowy Festiwal Brydżowy
(Biarritz International Bridge Festival)
Biarritz, Francja
03.07 - 12.07 57. Kongres "Sława" Sława
06.07 OTP*** BUDIMEX GP Par (10) Sława
11.07 - 12.07 3. Mistrzostwa Polski Teamów B-A-M RUCH GPT (6) Sława
11.07 - 19.07 12. Mistrzostwa Europy Par Juniorów
(12th European Youth Pairs Championship)
Burghausen, Niemcy
14.07 KMP - termin 7
15.07 - 27.07 Międzynarodowy Festiwal Brydżowy
(56 Festival Mondial de Bridge de Deauvilledu)
Deauville, Francja
17.07 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 7
17.07 - 27.07 Letnie Mistrzostwa Ameryki Północnej - Spingold
(Summer North American Bridge Championship)
Las Vegas, Nevada
18.07 - 26.07 54. Kongres Bałtycki
(54th Bridge Baltic Congress)
Sopot
20.07 OTP*** BUDIMEX GP Par (11) Sopot
21.07 - 24.07 OTT*** Waza Bałtyku RUCH GPT (7) Sopot
25.07 - 03.08 20. Chairmans Cup
(20th Chairmans Cup)
Örebro, Szwecja

Sierpień

11.08 KMP - termin 8
13.08 - 17.08 8. Kongres Brydżowy "Ryga zaprasza do Jurmali"
(8th Bridge Tournament "Riga Invites to Jurmala")
Jurmala, Łotwa
13.08 - 23.08 15. Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów
(15th World Youth Team Championships)
Stambuł, Turcja
17.08 OTP* im. Janusza Plewy Bydgoszcz
21.08 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 8
22.08 - 31.08 42. Grand Prix Warszawy
(42nd Grand Prix of Warsaw)
Warszawa
24.08 OTP*** BUDIMEX GP Par (12) Warszawa
26.08 - 29.08 1. Palace Cup Warszawa
29.08 - 31.08 Senior Games Warmia Mazury 2014 Olsztyn
29.08 - 31.08 Mistrzostwa Polski Weteranów Olsztyn

Wrzesień

01.09 - 02.09 Monaco Cavendish Teams - Puchar Księcia Alberta II
(Monaco Cavendish Teams Coupe Prince Albert II)
Monaco, Monaco
03.09 - 05.09 Monaco Cavendish Invitational Open Pairs
(Monaco Cavendish Invitational Open Pairs)
Monaco, Monaco
03.09 - 05.09 Monaco Cavendish Invitational Ladies Pairs
(Monaco Cavendish Invitational Ladies Pairs)
Monaco, Monaco
04.09 - 07.09 Mistrzostwa Polski Młodzików Stasikówka
06.09 - 13.09 53. Festiwal Brydżowy
(53rd Bridge Festival)
Pula, Chorwacja
07.09 RTP* Winobraniowy Zielona Góra
08.09 KMP - termin 9
10.09 - 13.09 5. Puchar Buffetta
(5th Buffett Cup)
Monaco, Monaco
18.09 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 9
19.09 - 21.09 56. Mityng Bursztynowy (OTP**) Szczecin
19.09 - 21.09 Vilnius Cup
(Vilnius Cup)
Wilno, Litwa
19.09 - 21.09 VV Cup
(VV Cup)
Wilno, Litwa
26.09 - 27.09 OTT*** 17. MPT Pattona RUCH GPT (8) Bolesławiec
26.09 - 28.09 23. Bolesławiecka Trzydniówka Bolesławiec
27.09 2. Turniej "Dobroczynność i Brydż"
(2nd Tournament "Charity & Bridge")
Warszawa
28.09 OTP*** BUDIMEX GP Par (13) Bolesławiec
30.09 - 05.10 7. Mistrzostwa Małych Federacji
(7th Small Federations Championships)
Jurmala, Łotwa

Październik

03.10 - 05.10 Ekstraklasa - zjazd 1 (8 meczów) Warszawa
04.10 - 05.10 I i II liga - zjazd 1
10.10 - 12.10 Międzynarodowy Turniej Teamów Citta di Roma Angelini
(International Teams Tournament Citta di Roma Angelini)
Rzym, Włochy
10.10 - 25.10 14. RED BULL Otwarte Mistrzostwa Świata
(14th RED BULL World Bridge Series Championships)
Sanya, Hainan, Chiny
12.10 OTP** O Puchar Prezydenta Rzeszowa Rzeszów
13.10 KMP - termin 10
16.10 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 10
18.10 - 19.10 4. Mityng Pamięci Andrzeja Mera Barszczewo K. Białegostoku
19.10 OTP** Pamięci Andrzeja Mera Barszczewo K. Białegostoku
24.10 - 26.10 OTT*** RUCH GPT (9) Warszawa
24.10 - 26.10 Mistrzostwa Polski Lekarzy Warszawa
25.10 - 26.10 VIII. Tarnowski Mityng Brydżowy Tarnów
26.10 OTP** XXVIII Mauzoleum Bema Tarnów

Listopad

01.11 - 07.11 7. Akademickie Mistrzostwa Świata
(7th World University Bridge Championship)
Opatija, Chorwacja
04.11 - 09.11 17. Madeira Bridge Open Madeira, Portugalia
07.11 - 09.11 24. Memoriał Janiny Wielkoszewskiej Stargard Szczeciński
07.11 - 09.11 49. Mistrzostwa Polski Kolejarzy Kraków
07.11 - 09.11 Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Szczyrk
07.11 - 11.11 13. Młodzieżowy Festiwal Brydżowy o Puchar Podbeskidzia Szczyrk, Hotel Orle Gniazdo
08.11 OTP*** BUDIMEX GP Par (14) Stargard Szczeciński
10.11 KMP - termin 11
10.11 - 16.11 Jesienny Festiwal Kobiecy na BBO
(Autumn Online Women Festival)
B B O
11.11 OTP* XIX Turniej z okazji Święta Niepodległości Lubin
12.11 - 15.11 27. Mistrzostwa Polski Leśników Jedlnia
13.11 - 16.11 13. Puchar Europy
(13th European Bridge Champions Cup)
Mediolan, Włochy
13.11 - 23.11 20. Red Sea Bridge Festival
(20th Red Sea Bridge Festival)
Eilat, Izrael
15.11 - 16.11 I i II liga - zjazd 2
20.11 Indywidualne Mistrzostwa Polski - eliminacja 11
21.11 - 23.11 RUCH 17. Mistrzostwa Polski Par na IMPy Kraków
21.11 - 23.11 Krakowska Jesień Brydżowa Kraków
22.11 OTP** Jubileusz (80) Józefa Pochronia Gdańsk
23.11 OTP** XLIV Wawelski Smok Kraków
27.11 - 07.12 Jesienne Mistrzostwa Ameryki Północnej
(Fall North American Bridge Championship)
Providence, Rhode Island
29.11 OTP 12. Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Par Mikstowych Poznań
29.11 - 30.11 4. OTI** UTOPI (Under TOP Indywiduel) Tęgoborze
29.11 - 30.11 19. Memoriał Irka Nowaka Poznań

Grudzień

05.12 - 07.12 Międzynarodowy Turniej Teamów Mediolan, Włochy
08.12 KMP - termin 12
10.12 - 17.12 3rd SportAccord World Mind Sports Games
(3rd SportAccord World Mind Sports Games)
Beijing, Chiny
11.12 - 13.12 OTT**** RUCH finał - 27. Mistrzostwa Polski Teamów Starachowice
14.12 39. Indywidualne Mistrzostwa Polski - finał
19.12 - 21.12 OTI**** BUDIMEX Finał 15. GPPar Wrocław
27.12 - 30.12 Zgrupowanie kadr młodzieżowych Warszawa