BUTLER, ROUND#10 SEGMENT 2 | ||||||
place | table | team | imps | Brd# | ||
1 | 6-oNS | Piotr Kołuda-Mariusz Kowalski | SYNERGIA Lublin | +29 | 13 | |
2 | 5-cEW | Jan Betley-Karol Gałązka | AZS UW Warszawa | +23 | 14 | |
3 | 2-oNS | Andrzej Jeleniewski-Tadeusz Kaczanowski | UNIA WINKHAUS Leszno | +22 | 15 | |
8-cEW | Tomasz Sielicki-Piotr Tuczyński | Bridge24.pl 2 | +22 | 16 | ||
5 | 3-oEW | Piotr Walczak-Piotr Ilczuk | CONSUS Kalisz | +15 | 17 | |
6 | 4-cNS | Piotr Busse-Sławomir Zawiślak | SILESIA I Gliwice | +14 | 18 | |
7 | 8-oNS | Bartosz Chmurski-Igor Chalupec | Bridge24.pl 2 | +13 | 19 | |
8 | 6-cNS | Wojciech Gaweł-Rafał Jagniewski | Bridge24.pl | +12 | 20 | |
9 | 7-cEW | Jarosław Śmieszek-Adam Wujków | KONKRET Chełmno | +11 | 21 | |
10 | 7-oEW | Andrzej Hycnar-Jarosław Jurkiewicz | SKOBUD Tarnobrzeg | +10 | 22 | |
11 | 3-cNS | Jarosław Cieślak-Dominik Filipowicz | CONSUS Kalisz | +8 | 23 | |
12 | 1-oEW | Piotr Gawryś-Michał Kwiecień | AZS Wratislavia I | +7 | 24 | |
13 | 4-oEW | Bogusław Pazur-Marek Wójcicki | SILESIA I Gliwice | +6 | ||
14 | 1-cNS | Stanisław Gołębiowski-Włodzimierz Starkowski | AZS Wratislavia I | +5 | ||
15 | 1-cEW | Maciej Sobieralski-Stanisław Zakrzewski | ELEKTROWNIA Żelichowo | +4 | ||
16 | 5-oNS | Marcin Dobrowolski-Anna Maduzia | AZS UW Warszawa | +2 | ||
17 | 2-cNS | Piotr Tuszyński-Marek Urbański | LATTERIA TINIS-STEINPOL R | +1 | ||
18 | 2-cEW | Tomasz Włodarczak-Jerzy Sieracki | UNIA WINKHAUS Leszno | -1 | ||
19 | 5-oEW | Sławomir Henclik-Wacław Wejknis | ANDRZEJKI Gdańsk | -2 | ||
20 | 4-oNS | Apolinary Kowalski-Jerzy Russyan | RAL Poznań | -6 | ||
21 | 1-oNS | Ewa Miszewska-Tomasz Winciorek | ELEKTROWNIA Żelichowo | -7 | ||
22 | 3-cEW | Piotr Bizoń-Dariusz Kowalski | CONNECTOR Poznań | -8 | ||
23 | 7-oNS | Mariusz Arutiunianc-Maciej Bielawski | KONKRET Chełmno | -10 | ||
24 | 7-cNS | Krzysztof Czul-Janusz Wesołowski | SKOBUD Tarnobrzeg | -11 | ||
25 | 6-cEW | Igor Grzejdziak-Sabina Grzejdziak | SYNERGIA Lublin | -12 | ||
26 | 8-oEW | Jacek Grzelczak-Adam Pawłowski | KDK Kutno | -13 | ||
27 | 4-cEW | Bogusław Gierulski-Jerzy Skrzypczak | RAL Poznań | -14 | ||
28 | 3-oNS | Cezary Serek-Marcin Woźniak | CONNECTOR Poznań | -15 | ||
29 | 2-oEW | Marcin Krupowicz-Przemysław Zawada | LATTERIA TINIS-STEINPOL R | -22 | ||
8-cNS | Andrzej Kozikowski-Wiesław Niciński | KDK Kutno | -22 | |||
31 | 5-cNS | Tomasz Gotard-Kazimierz Omernik | ANDRZEJKI Gdańsk | -23 | ||
32 | 6-oEW | Piotr Nawrocki-Piotr Wiankowski | Bridge24.pl | -29 | ||
Board analysis by DeepFinesse, ©William Bailey'1999 |