BUTLER, ROUND#8 SEGMENT 2 | ||||||
place | table | team | imps | Brd# | ||
1 | 3-cNS | Piotr Walczak-Piotr Ilczuk | CONSUS Kalisz | +34 | 13 | |
2 | 3-oEW | Jarosław Cieślak-Dominik Filipowicz | CONSUS Kalisz | +19 | 14 | |
3 | 5-oNS | Dariusz Bogucki-Kazimierz Omernik | ANDRZEJKI Gdańsk | +18 | 15 | |
4 | 8-cEW | Marcin Mazurkiewicz-Maciej Bielawski | KONKRET Chełmno | +16 | 16 | |
5 | 5-cEW | Sławomir Henclik-Krzysztof Sikorski | ANDRZEJKI Gdańsk | +14 | 17 | |
6 | 7-cNS | Bogusław Gierulski-Jerzy Skrzypczak | RAL Poznań | +13 | 18 | |
7 | 8-oEW | Tomasz Włodarczak-Jerzy Sieracki | UNIA WINKHAUS Leszno | +12 | 19 | |
7-oEW | Julian Klukowski-Apolinary Kowalski | RAL Poznań | +12 | 20 | ||
9 | 6-oEW | Maciej Sobieralski-Stanisław Zakrzewski | ELEKTROWNIA Żelichowo | +9 | 21 | |
10 | 4-oEW | Danuta Kazmucha-Mariusz Puczyński | CONNECTOR Poznań | +6 | 22 | |
11 | 2-oNS | Katarzyna Dufrat-Justyna Żmuda | Bridge24.pl 2 | +5 | 23 | |
12 | 1-oEW | Marcin Krupowicz-Paweł Miechowicz | LATTERIA TINIS-STEINPOL R | +3 | 24 | |
13 | 6-cEW | Jacek Grzelczak-Adam Pawłowski | KDK Kutno | +2 | ||
1-cEW | Piotr Nawrocki-Piotr Wiankowski | Bridge24.pl | +2 | |||
15 | 4-cNS | Piotr Bizoń-Dariusz Kowalski | CONNECTOR Poznań | +1 | ||
16 | 2-cNS | Michał Klukowski-Piotr Zatorski | AZS Wratislavia I | 0 | ||
2-cEW | Bartosz Chmurski-Piotr Tuczyński | Bridge24.pl 2 | 0 | |||
18 | 4-cEW | Krzysztof Czul-Janusz Wesołowski | SKOBUD Tarnobrzeg | -1 | ||
19 | 6-cNS | Ewa Miszewska-Tomasz Winciorek | ELEKTROWNIA Żelichowo | -2 | ||
1-cNS | Wojciech Strzemecki-Przemysław Zawada | LATTERIA TINIS-STEINPOL R | -2 | |||
21 | 1-oNS | Przemysław Janiszewski-Kamil Nowak | Bridge24.pl | -3 | ||
22 | 2-oEW | Stanisław Gołębiowski-Włodzimierz Starkowski | AZS Wratislavia I | -5 | ||
23 | 4-oNS | Wojciech Paszko-Stefan Skowron | SKOBUD Tarnobrzeg | -6 | ||
24 | 6-oNS | Przemysław Błaszczyk-Marta Maj-Rudnicka | KDK Kutno | -9 | ||
25 | 8-oNS | Jarosław Śmieszek-Adam Wujków | KONKRET Chełmno | -12 | ||
7-oNS | Piotr Butryn-Natalia Sakowska | SYNERGIA Lublin | -12 | |||
27 | 7-cEW | Piotr Kołuda-Mariusz Kowalski | SYNERGIA Lublin | -13 | ||
28 | 5-cNS | Bogusław Pazur-Tomasz Pilch | SILESIA I Gliwice | -14 | ||
29 | 8-cNS | Wacław Janicki-Sylwester Walerowicz | UNIA WINKHAUS Leszno | -16 | ||
30 | 5-oEW | Piotr Busse-Sławomir Zawiślak | SILESIA I Gliwice | -18 | ||
31 | 3-oNS | Jan Betley-Anna Sztyber | AZS UW Warszawa | -19 | ||
32 | 3-cEW | Mateusz Stępiński-Paweł Szymaszczyk | AZS UW Warszawa | -34 | ||
Board analysis by DeepFinesse, ©William Bailey'1999 |