Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Komunikat dotyczący Mistrzostw Polski Par Open 2019

 1. Mistrzostwa Polski Par Open 2019 rozgrywane są w drodze:
  • eliminacji wojewódzkich,
  • eliminacji otwartych,
  • zamkniętego półfinału i finału.
 2. Finały wojewódzkie muszą zostać rozegrane najpóźniej do 31 marca, przy czym Zarząd PZBS sugeruje WZBS-om wyznaczenie terminu na 30 lub 31 marca 2019 roku.
 3. Eliminacje wojewódzkie rozgrywane są wg zasad określonych przez dany WZBS, z zastrzeżeniem, że:
  • liczba rozdań rozegranych w finale wojewódzkim wynosi minimum 39,
  • w finale wojewódzkim mogą uczestniczyć pary składające się wyłącznie z zawodników zarejestrowanych w PZBS z opłaconą bieżącą składką. W parze co najmniej jeden z zawodników musi być zarejestrowany na terenie danego województwa lub być jego mieszkańcem;
  • prawo startu w finale wojewódzkim bez udziału we wcześniejszych eliminacjach mają pary złożone z zawodników, z których każdy zajmuje miejsce w przedziale 1-200 ogólnopolskiego rankingu PZBS wg notowania IV 2018.
 4. Liczba miejsc dających kwalifikację do półfinału MPP z danego województwa (jedna para na każde rozpoczęte 130 zarejestrowanych osób z danego województwa, wg ewidencji na dzień 31 października 2018 roku) wynosi:
  DS 6 LD 3 PK 2 SW 2
  KP 3 MP 4 PD 2 WM 3
  LU 2 MA 8 PM 4 WP 5
  LB 3 OP 2 SL 4 ZP 3

  Z zastrzeżeniem że w półfinale:

  • skład pary kwalifikującej się nie może ulec zmianie w stosunku do rozgrywek wojewódzkich,
  • awans mogą uzyskać tylko te pary, które zajęły miejsca w górnej połowie sklasyfikowanych par w turnieju wojewódzkim.
 5. Pary zdobywające kwalifikację wojewódzką są zobowiązane potwierdzić udział w rozgrywkach półfinałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 10 kwietnia 2019 roku.
 6. Eliminacje otwarte zostaną rozegrane podczas wieczornych turniejów na maksy w trakcie kongresów wiosennych: 13 kwietnia 2019 roku w Starachowicach oraz 27 kwietnia 2019 roku w Łodzi.
 7. Awans do półfinału z eliminacji otwartych:
  • minimum 10 par z pierwszego turnieju eliminacyjnego (pod warunkiem, że zajęły lokatę w pierwszych 25% stawki turnieju),
  • minimum 10 par z drugiego turnieju eliminacyjnego (pod warunkiem, że zajęły lokatę w pierwszych 25% stawki turnieju).

  W każdym przypadku obliczania awansów pomijamy pary z udziałem zawodników, którzy już uprzednio wywalczyli awans lub zgłosili udział w turnieju półfinałowym bez kwalifikacji. Dokładna liczba awansujących par zostanie podana w osobnym komunikacie.

 8. Zamknięty półfinał i finał zostaną rozegrane w dniach 30 kwietnia-2 maja 2019 roku.
 9. Do bezpośredniego startu w półfinale dopuszczone zostaną pary:
  • z których każdy z zawodników zajmuje miejsca 1-50 w ogólnopolskiego rankingu PZBS wg notowania IV 2018, pod warunkiem potwierdzenia udziału w rozgrywkach finałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 10 kwietnia 2019 roku;
  • medalistów MPP Open w 2018 występujące w tych samych zestawieniach, pod warunkiem potwierdzenia udziału w rozgrywkach finałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 10 kwietnia 2019 roku;
  • które zajęły miejsca 1-3 w turniejach Grand Prix Polski Par 2018/19 w Szczyrku, Elblągu, Krakowie, Starachowicach i Łodzi rozgrywanych w pierwszych miesiącach 2019 roku (skład pary kwalifikującej się nie może ulec zmianie), pod warunkiem potwierdzenia udziału w rozgrywkach finałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 15 kwietnia 2019 roku (w przypadku turnieju GPPP w Łodzi do 28 kwietnia 2019 roku);
  • 1-3 pary dopuszczone przez WG PZBS z uwagi na duże osiągnięcia sportowe lub ze względów organizacyjnych (parzysta liczba par, uzupełnienie do pełnych dziesiątek, itp.).
 10. Półfinał będzie miał charakter zamknięty i zostanie rozegrany na dystansie 70 rozdań (pary w zależności od sumy miejsc zawodników w rankingu zostaną rozstawione). Po 50 rozegranych rozdaniach nastąpi powtórne pętelkowe rozstawienie do dwóch ostatnich sesji wg dotychczasowego wyniku.
 11. Finał zostanie rozegrany na dystansie 69 rozdań (23 rundy po 3 rozdania „każdy z każdym”) z zaliczeniem wyników półfinałów jako ¼ wyniku finału.
 12. Wszyscy uczestnicy finału i półfinału otrzymają apkl zgodnie z Regulaminem Klasyfikacyjnym.
 13. Trzy pierwsze pary zdobędą tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski na rok 2019 oraz otrzymają medale i puchary.
 14. Trzy pierwsze pary będą reprezentować Polskę na turniejach międzynarodowych. Dotyczy to par, których zawodnicy są zrzeszeni w PZBS w roku 2019 oraz są obywatelami Polski. PZBS pokrywa koszty pobytu – zgodnie z ustaloną dietą i ryczałtem hotelowym oraz wpisowe – za okres udziału pary w turnieju par. Pary reprezentujące Polskę muszą grać w tym samym zestawieniu. Jeśli choć jeden z zawodników nie spełnia powyższych warunków lub para nie może wystartować – wyjazd przepada.