62. POPRAWIENIE FAŁSZYWEGO RENONSU wesja angielska

A. Wymóg poprawienia

Gracz musi poprawić swój fałszywy renons - o ile zda sobie sprawę, że go popełnił - przed jego uprawomocnieniem.

B. Poprawienie fałszywego renonsu

W celu poprawienia fałszywego renonsu wykraczający wycofuje kartę zagraną i zastępuje ją kartą przepisową.

1. Tak wycofana karta staje się normalną kartą przygwożdżoną (patrz przepis 50), jeżeli była zagrana spośród nieodsłoniętych kart obrońcy.

2 Karta może być wycofana bez dalszych konsekwencji, jeżeli była zagrana z ręki rozgrywającego (podlegając przepisowi 43B2b) lub dziadka, albo jeżeli była odsłoniętą kartą obrońcy.

C. Wycofywanie odkrytych kart zagranych w lewie

1. Każdy gracz strony niewykraczającej może wycofać i przyłączyć do ręki swoją kartę dołożoną w lewie po fałszywym renonsie, a przed zwróceniem na niego uwagi (patrz przepis 16D).

2. Po wycofaniu karty przez gracza strony niewykraczającej, gracz strony wykraczającej, następny w kolejności zagrywania, może wycofać swoją zagraną kartę. Gdy gracz ten jest obrońcą, wówczas karta tak wycofana staje się normalną kartą przygwożdżoną (patrz przepis 16D).

3. Zapytanie dotyczące fałszywego renonsu nie uprawnia automatycznie do przeglądania zgranych lew (patrz przepis 66C).

D. Fałszywy renons w dwunastej lewie

1. Fałszywy renons popełniony w dwunastej lewie, nawet gdy został już uprawomocniony, musi zostać poprawiony - o ile tylko został zauważony, zanim wszystkie cztery ręce schowano do pudełka.

2. Jeżeli fałszywy renons popełnił obrońca zanim kolejność zagrywania w dwunastej lewie przypadła na jego partnera, a ten miał karty w dwóch kolorach różnych od koloru wyjścia, to partnerowi gracza wykraczającego nie wolno wybrać zagrania, które mogłoby być zasugerowane odsłoniętą kartą fałszywego renonsu.


61. FAŁSZYWY RENONS I DOTYCZĄCE GO PYTANIA  61. FAŁSZYWY RENONS I DOTYCZĄCE GO PYTANIAtop of page 63. UPRAWOMOCNIENIE FAŁSZYWEGO RENONSU  63. UPRAWOMOCNIENIE FAŁSZYWEGO RENONSU