Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Książka "Nowe ścieżki licytacji"

 

Zobacz w sklepie internetowym

 

 

 
Władysław Izdebski & Dariusz Kardas & Włodzimierz Krysztofczyk

NOWE ŚCIEŻKI LICYTACJI


Jak zrodził się pomysł napisania tej książki
Jako dziennikarz brydżowy niejako z urzędu śledzę wszelkie nowinki teoretyczne. Prezentowałem je w postaci niezbyt długich artykułów w cyklu Tendencje współczesnego brydża w czasopiśmie Świat Brydża. Poszerzoną wersję jednego z artykułów zamieściłem na Forum Rady Zawodniczej PZBS. Wywołał on niezwykłe zainteresowanie Internautów.
Wkrótce dostałem list od Darka Kardasa, oto jego fragment:

„Ja miałem to szczęście, że w momencie powstania BBO i możliwości oglądania najlepszych brydżystów w akcji, postanowiłem przyjrzeć się licytacji pary Lauria – Versace. Zupełny przypadek, że postawiłem na nich – ale wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Ich rozwiązania licytacyjne są tak niezwykłe, że czasami nie wierzę, że ktoś był w stanie je powymyślać.”

To właśnie Darek spowodował, iż na Forum zamieściłem kolejny artykuł, który zyskał równie duże zainteresowanie.
Za chwilę dołączył do nas wybitny szkoleniowiec Włodek Krysztofczyk, wnosząc swoją myśl twórczą. W ten sposób powstał nasz
team autorski, który postawił przed sobą ambitne zadanie napisania książki prezentującej rozwiązania licytacyjne współczesnego brydża.
Czy nam się to udało, osądźcie sami.
Władysław Izdebski
 

Opinie wybitnych polskich brydżystów - wielokrotnych medalistów Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Olimpiad.  



* * *

 Wielki mistrz polskiej literatury fantastycznej Stanisław Lem zapytany przed laty jaki będzie XXI wiek odpowiedział " Będzie tak samo jak w XX wieku tylko BARDZIEJ" Podobnie można określić ewolucję teorii licytacji. Wszystko jest tak jak w XX wieku - tylko bardziej. Tendencje pojawiające się w nowoczesnej licytacji dwustronnej interesująco opisują autorzy tej ekscytującej książki. Zachęcam do uważnej lektury.
Krzysztof Martens



* * *

 Jest to jedna z najlepszych książek brydżowych, jakie czytałem. Po prostu ŚWIETNA!
Jerzy Zaremba



* * *

 Interesujący przegląd nowych tendencji licytacyjnych, głównie włoskich i amerykańskich, praktycznie nieznanych w Polsce.
Michał Kwiecień



* * *

  W  ostatnich latach arena walki brydżowej przenosi się z rozgrywki do licytacji. Jeśli chcesz w tej walce mieć jakieś szanse, musisz znać najnowsze tendencje w licytacji - szczególnie dwustronnej. Ucz się od najlepszych brydżystów świata - ta książka Ci w tym świetnie pomoże.
Krzysztof Jassem



* * *

 Opinia EHCzytając tę książkę miałam wreszcie uczucie, że jestem obywatelką świata licytacyjnego. Zakończona została era kontr wyłącznie karnych, licytacji w kolor przeciwnika jako antidotum na wszystko i wywiadu  bezatutowego jako czołowego narzędzia.To prawdziwy koniec ciemnogrodu.

Opinia MLPo latach zacofania licytacyjnego na naszym polskim podwórku zaświeciło słoneczko.
Ewa Harasimowicz & Marcin Leśniewski




* * *

"Najwyższa pora, aby taka książka się ukazała. Rozjazd, jaki nastąpił na przestrzeni kilkunastu lat pomiędzy poziomem licytacji najlepszych na świecie, a nawet dobrych par, jest ogromny. Dopóki nie było BBO i transmisji z największych imprez, nie było tego widać. A teraz? Czasem jak patrzy się na licytacje par ze ścisłego topu, trudno jest zrozumieć, o co tam chodzi. Dzięki tej książce sposób podejścia i dzisiejsze trendy w kilku obszarach licytacji zostały nam przybliżone. Miejmy nadzieję, że 
ciąg dalszy nastąpi..."

Marek Wójcicki



* * * 

 Rewelacyjna książka szczególnie dla tych, którzy podobnie jak ja uważają, że dobra licytacja to 80% sukcesu. O jakości tej książki może świadczyć fakt (możecie mi wierzyć lub nie), że jest to druga poważna książka brydżowa, którą przeczytałem do końca, a zaczynałem około 20-stu.
Piotr Tuszyński



 

* * *

  Książka z której nauczyć się można wiele. Gorąco polecam. Adam Żmudziński



 

* * *

  W książce autorzy poruszają tematy związane z tendencjami w nowoczesnym brydżu przytaczając wiele rozdań graczy światowej czołówki. Z pewnością  jest warta uwagi ze względu na nieznane w Polsce aspekty licytacji. Ja przeczytałem ją z prawdziwą przyjemnością. 
Jacek Pszczoła