Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Jednolity Kalendarz Sportowy 2022

Styczeń

02.01 OTP* Turniej Noworoczny Poznań
03.01 OTP* Turniej Otwarcia Sezonu Gdańsk
07.01 - 09.01 Ekstraklasa - 2. zjazd
07.01 - 09.01 I i II liga - III zjazd
08.01 - 16.01 13. Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy Połczyn Zdrój
10.01 KMP - termin styczniowy
10.01 OTP** Uzdrowiskowy Połczyn Zdrój
21.01 - 23.01 OTT** Finał Internetowej Punktacji Długofalowej Teamów Starachowice
21.01 - 23.01 Kursokonferencja Sędziowska 2022 - MP Sędziów
22.01 OTP** Turniej Otwarcia ZZBS Szczecin
24.01 - 11.02 Transatlantic Seniors Cup - II Memoriał Juliana Klukowskiego Bridgebase
28.01 - 30.01 Kadra Krajowa Open Warszawa, Wrocław
29.01 OTP* memoriał Marka Kochowicza Koronowo
30.01 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Luty

04.02 - 06.02 Kadra Mistrzowska 1 Warszawa
06.02 OnLine Puchar "Śnieżnego Płatka" Dobrodzień - Bbo
13.02 OTP* III memoriał Janusza Bołdaka Wędrzyn
14.02 KMP - termin lutowy
18.02 - 20.02 Ekstraklasa - 3. zjazd
18.02 - 20.02 I i II liga - IV zjazd
25.02 - 27.02 Kadra Mikstowa 1 Warszawa, Csu
25.02 - 27.02 Kadra Mistrzowska Seniorów Warszawa
26.02 VII OTT** o puchar Starosty Sieradzkiego Sieradz
28.02 KMP na impy - termin lutowy

Marzec

05.03 OTP** z okazji Dnia Kobiet Szczecin
06.03 OTP** XIV. Charytatywny Turniej "O Uśmiech Patryka" Skawina
11.03 - 13.03 OTT*** Grand Prix Polski Teamów 2022 (1) Lubomino
11.03 - 13.03 4. Mityng w Lubominie Lubomino
11.03 - 13.03 Kadra U-20 Warszawa
14.03 KMP - termin marcowy
18.03 - 20.03 Krakowska Wiosna Brydżowa Kraków
19.03 OTT*** 64. Drewniane Głowy Grand Prix Polski Teamów 2022 (2) Kraków
20.03 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (1) 11. Memoriał Andrzeja Wilkosza Kraków
26.03 OTP* III Memoriał Waldka Siudy Lubań
27.03 OTP** X memoriał Arcymistrza Międzynarodowego Czarka Szadkowskiego Miedzyrzecz
27.03 OTP** Mistrzostwa Warszawy Par na maxy Warszawa
27.03 - 09.04 45. Drużynowe Mistrzostwa Świata
(45th World 2021 Bridge Team Championships)
Salsomaggiore, Włochy
28.03 KMP na impy - termin marcowy
31.03 - 03.04 23. Mityng Hotel Senator Starachowice

Kwiecień

01.04 - 03.04 Akademickie Mistrzostwa Polski
02.04 OTP** 1. Memoriał Bolesława "Bola" Ostrowskiego Poznań
03.04 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (2) Starachowice
03.04 OTP** "670-lecie Klewek" Klewki K. Olsztyna
08.04 - 10.04 Mistrzostwa Polski Dzieci Teresin
08.04 - 10.04 Kadra Mistrzowska 2
11.04 KMP - termin kwietniowy
17.04 - 18.04 Wielkanoc
19.04 Eliminacje OOM - strefa SE Skawina
19.04 - 23.04 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (edycja wiosenna - maksy)
20.04 Eliminacje OOM i MMM - strefa CE Warszawa - Csu
21.04 Eliminacje OOM i MMM - strefa CW Wrocław
21.04 - 24.04 Kadra Mikstowa 2 Warszawa
22.04 - 24.04 58. Mityng Łuczniczka Bydgoszcz
23.04 Eliminacje OOM - strefa NW Poznań
23.04 OTP* Grand Prix Wielkopolski Gniezno
24.04 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (3) Bydgoszcz
25.04 KMP na impy - termin kwietniowy
29.04 - 30.04 64. Mistrzostwa Polski Par Mikstowych Poznań
29.04 - 01.05 Kadra Narodowa B
29.04 - 03.05 61. Poznański Mityng Brydżowy
(61st Poznan Bridge Meeting)
Poznań

Maj

01.05 OTP** O Puchar Burmistrza Morąga Bogaczewo
01.05 - 02.05 Mistrzostwa Polski Teamów Mikstowych Poznań
03.05 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (4) Poznań
06.05 - 08.05 Ex, I, II, III liga - zjazd barażowy
08.05 XIII OTP** o Puchar Wójta Gminy Łomża Wygoda
08.05 OTP** Dni Serocka Serock
09.05 KMP - termin majowy
13.05 - 15.05 16. Bridge Forest Trophy - odwołane
(16th Bridge Forest Trophy)
Gołuń
13.05 - 15.05 Kadra Narodowa A
14.05 OTP** O Puchar Dowódcy 19. Pułku w Koszalinie Koszalin
14.05 OTP** o Puchar Unity Line Szczecin
14.05 OTP** Mistrzostwa Warszawy Par na IMP Warszawa
14.05 - 15.05 OTP** Memoriały R. Karpa i B. Nadowskiego Rajgród
14.05 - 15.05 42. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Par Kobiet Warszawa
15.05 OTT** o Puchar Unity Line Szczecin
15.05 OTP** Kolumna Zygmunta Warszawa
20.05 - 21.05 OTT*** Grand Prix Polski Teamów 2022 (3) Wrocław
20.05 - 22.05 43. Błękitna Wstęga Odry Wrocław
21.05 Mistrzostwa Mediów i Biznesu Warszawa
21.05 - 22.05 Regionalny kurs sędziowski Warszawa
22.05 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (5) Wrocław
23.05 KMP na impy - termin majowy
23.05 - 26.05 28. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sportów Halowych Łomża
27.05 - 29.05 5. Memoriał Andrzeja Żurka Kraków
27.05 - 29.05 OTT*** Grand Prix Polski Teamów 2022 (4) Kraków

Czerwiec

03.06 - 05.06 XI Mistrzostwa Polski Ciepłowników i Energetyków w Brydżu Sportowym Skorzęcin
03.06 - 05.06 Finał Ekstraklasy
(Final Four Polish League)
Warszawa
04.06 Walne Zgromadzenie Delegatów Warszawa
04.06 OTP** Puchar Hefajstosa Otwock
05.06 OTP** I memoriał Andrzeja Modrzejewskiego Szczecinek
05.06 Memoriał Maurycego Rusteckiego Olsztyn
05.06 OTP** Niżański Szlem 2022 Nisko
11.06 OTP** VI Memoriał H. Pawłowskiego Toruń
11.06 OTP** O Puchar Prezydenta Koszalina Koszalin
11.06 - 12.06 OTP** Mityng Późnowiosenny Łódź
11.06 - 12.06 OTP** Dni Legionowa Legionowo
12.06 OTP** z cyklu Grand Prix Wielkopolski Dopiewo
12.06 XXV Międzynarodowy TP** o Puchar Burmistrza miasta Zambrów Zambrów
12.06 - 22.06 55. Drużynowe Mistrzostwa Europy
(55th European National Teams Championships 2022)
Funchal, Madera, Portugalia
13.06 KMP - termin czerwcowy
15.06 - 18.06 35. Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej Tęgoborze
16.06 - 18.06 OTT*** Grand Prix Polski Teamów 2022 (5) Warszawa
16.06 - 19.06 Memoriał Jurka Gresia Warszawa
19.06 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (6) Warszawa
23.06 - 02.07 65. Kongres "Sława" Sława
25.06 OTP** Morski Szczecin
25.06 OTP** o puchar Burmistrza Solca Kujawskiego Solec Kujawski
26.06 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (7) Sława
27.06 KMP na impy - termin czerwcowy
27.06 - 29.06 32. Mistrzostwa Polski Par Seniorów 2022 Sława

Lipiec

01.07 - 03.07 Kadra Kobiet Warszawa
02.07 OTP* Mistrzostwa Rybaków i Marynarzy Koszalin
08.07 - 10.07 Budimex 64. Mistrzostwa Polski Par Open Wrocław
10.07 OTP** 30. lecie Prezesa W-MZBS Olszytyn
11.07 KMP - termin lipcowy
15.07 - 23.07 62. Kongres Bałtycki
(62nd Bridge Baltic Congress)
Sopot
17.07 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (8) Sopot
18.07 - 21.07 35. Mistrzostwa Polski Teamów "Waza Bałtyku" Grand Prix Polski Teamów 2022 (6) Sopot
19.07 - 26.07 28. Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów
(28th European Youth Bridge Team Championships)
Veldhoven, Holandia
22.07 - 24.07 Kadra Narodowa Seniorów 2 Warszawa
25.07 KMP na impy - termin lipcowy
29.07 - 31.07 Mistrzostwa Polski Teamów Pattonem Grand Prix Polski Teamów 2022 (7) Warszawa
29.07 - 07.08 49. Grand Prix Warszawy
(49th Grand Prix of Warsaw)
Warszawa

Sierpień

01.08 - 05.08 45. Indywidualne Mistrzostwa Polski Warszawa
06.08 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (9) Warszawa
07.08 - 14.08 VII Międzynarodowe Mistrzostwa Świata Juniorów
(7th World Youth Transnational Bridge Championships)
Salsomaggiore Terme, Włochy
08.08 KMP - termin sierpniowy
10.08 - 14.08 Międzynarodowy Festiwal Brydżowy Warna
(International Bridge Festival Varna)
Warna, Bułgaria
12.08 - 13.08 Mistrzostwa Polski Teamów BAM Grand Prix Polski Teamów 2022 (8) Rzeszów
12.08 - 14.08 Mityng Podkarpacki Rzeszów
14.08 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (10) Rzeszów
15.08 XXXIII OTP** "Cud nad Wisłą" Radzymin
19.08 - 03.09 16. Otwarte Mistrzostwa Świata
(16th World Bridge Series)
Wrocław
22.08 KMP na impy - termin sierpniowy
27.08 - 28.08 OTP** o Puchar Starosty Ciechanowskiego Ciechanów

Wrzesień

02.09 - 04.09 XII Mityng Pamięci Andrzeja Mera o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Waliły K/ Gródka
04.09 OTP** IX Otwarte Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko -Trzcianeckiego o Puchar Starosty Czarnków
09.09 - 17.09 60. Festiwal Brydżowy
(60th Bridge Festival)
Pula, Chorwacja
09.09 - 30.11 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (edycja jesienna)
10.09 OTP** Memoriał Kazimierza Karwowskiego Toruń
11.09 OTP** IV mem. R. Borodki i T. Kądzielewskiego Giżycko
11.09 - 17.09 Akademickie Mistrzostwa Świata
(FISU World University Championship Mind Sports)
Antwerpia, Belgia
12.09 KMP - termin wrześniowy
16.09 - 17.09 OTT*** Grand Prix Polski Teamów 2022 (9) Białystok
16.09 - 18.09 Mistrzostwa Polski Amatorów Warszawa
16.09 - 18.09 V Memoriał Bogdana Janiszewskiego Białystok
18.09 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (11) Białystok
23.09 - 25.09 OTT*** Grand Prix Polski Teamów 2022 (10) Wilno, Litwa
23.09 - 25.09 Vilnius Cup
(Vilnius Cup)
Wilno, Litwa
24.09 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (12) Wilno, Litwa
26.09 KMP na impy - termin wrześniowy
30.09 - 02.10 Ekstraklasa 2022/23 - 1. zjazd

Październik

01.10 - 02.10 I i II liga 2022/23 - 1. zjazd
06.10 - 08.10 Mistrzostwa Polski Teamów na IMP Grand Prix Polski Teamów 2022 (11) Elbląg
06.10 - 09.10 24. Mityng Żuławski Elbląg
06.10 - 09.10 Mistrzostwa Polski Młodzików Wądzyń
08.10 - 09.10 OTP** 11. memoriał dr. Cezarego Zakrzewskiego Otwock
09.10 OTP O Puchar Burmistrza Bartoszyc Bartoszyce
09.10 OTP*** BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2022 (13) Elbląg
10.10 KMP - termin październikowy
14.10 - 16.10 3. Memoriał Marka Krajewskiego Łowicz
14.10 - 16.10 OTT*** Grand Prix Polski Teamów 2022 (12) Łowicz
21.10 - 23.10 Mistrzostwa Polski Juniorów
23.10 XXVIII OTP** "Błękitna Wstęga wielkich Jezior Mazurskich" Węgorzewo
23.10 OTP Warszawska Syrenka Warszawa
24.10 KMP na impy - termin październikowy
28.10 - 30.10 OTP** Mistrzostwa Mazowsza Warszawa
28.10 - 30.10 3. Skawiński Mityng Brydżowy Skawina

Listopad

04.11 - 06.11 31. Memoriał Janiny Wielkoszewskiej Stargard
06.11 OTP*** Grand Prix Polski Par 2022 (14) Stargard
11.11 VII Ogólnopolski Turniej "O Podkowę Kasztanki Marszałka"
11.11 OTP** O Podkowę Kasztanki Marszałka Warszawa
11.11 OTP** VIII Turniej Pamięci E. Olbrota i L. Przygody - O Podkowę Kasztanki Racibórz
11.11 VIII OTP** o Puchar Prezydenta miasta Łomża Łomża
12.11 - 13.11 XVI. Tarnowski Mityng Brydżowy Tarnów
13.11 OTP*** Grand Prix Polski Par 2022 (15) Tarnów
14.11 KMP - termin listopadowy
19.11 - 20.11 I i II liga 2022/23 - 2. zjazd
25.11 - 26.11 25. Mistrzostwa Polski Par na IMPy Kraków
25.11 - 27.11 Krakowska Jesień Brydżowa Kraków
27.11 OTP* O Puchar Starosty Pilskiego Piła
28.11 KMP na impy - termin listopadowy

Grudzień

03.12 - 04.12 25. Memoriał Irka Nowaka Poznań
09.12 - 11.12 OTT**** Finał Grand Prix Polski Teamów 2022 Poznań
12.12 KMP - termin grudniowy
16.12 - 18.12 OTP**** Finał 22. Budimex Grand Prix Polski Par 2022 Starachowice
19.12 KMP na impy - termin grudniowy
25.12 - 26.12 Boże Narodzenie