Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Jednolity Kalendarz Sportowy 2024

Styczeń

01.01 OTP** Noworoczny Barometr Białokosz
01.01 OTP* Noworoczny Warszawa
05.01 - 07.01 Ekstraklasa 2023/24 - 2. zjazd Warszawa
06.01 OTP** Czterech Króli Warszawa
08.01 KMP - termin styczniowy
12.01 - 14.01 Kadra Open Mistrzowska II + Kadra B Warszawa
13.01 OTP* Memoriał Marka Kochowicza Bydgoszcz
14.01 OTP** Turniej Otwarcia Szczecin
20.01 - 21.01 I i II liga 2023/24 - 3. zjazd
22.01 KMP na IMP - termin styczniowy
26.01 - 28.01 Kadra Open A + B Warszawa
27.01 Charytatywny OTP** na rzecz WOŚP Poznań
28.01 OTP* Rozpoczęcie 2024 Roku Wrocław
28.01 OTP* dla WOŚP Kielce
28.01 OTP* Rozpoczęcia Sezonu 2024 Łódź
28.01 OTP** WOŚP Chorzów
28.01 V OTP* 32. Finał WOŚP Mielno
28.01 OTP** WOŚP w Ciechanowie Ciechanów
28.01 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
28.01 OTP** Rzeszów 32 Finał WOŚP Rzeszów

Luty

02.02 - 04.02 Kadra Mikstowa I Warszawa
10.02 OTP** Memoriał Bogdana Szmuca Świecie
11.02 53. OTP** Śnieżny Płatek Dobrodzień
11.02 OTP** Memoriał Andrzeja Olczaka Biskupiec
11.02 OTP* Zimowy w Zaciszu Gdańsk
12.02 KMP - termin lutowy
16.02 - 18.02 Kadry Juniorskie Warszawa
16.02 - 18.02 Kadra Seniorów 1 Warszawa
16.02 - 18.02 Kadra Open A Warszawa
17.02 I OTP * o Puchar Wójta Gminy Kołbaskowo Przecław
17.02 - 18.02 Mityng Nadwiślański Brzeg Warszawa
18.02 31. OTP** O Puchar Prezydenta Płocka Płock
18.02 OTP** XII Memoriał im. Arcymistrza Międzynarodowego Czarka Szadkowskiego Międzyrzecz
23.02 - 25.02 Ekstraklasa 2023/24 - 3. zjazd (play-off) Warszawa
23.02 - 25.02 I i II liga 2023/24 - 4. zjazd (play-off)
26.02 KMP na IMP - termin lutowy
29.02 - 03.03 XXVII Mityng Żuławski Warlity Wielkie

Marzec

01.03 - 02.03 MP Teamów na imp - Grand Prix Polski Teamów (1) Warlity Wielkie
03.03 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (1) Warlity Wielkie
08.03 - 10.03 Kadra Mikstowa 2 Warszawa
08.03 - 10.03 Kadra Seniorów 2 Warszawa
08.03 - 10.03 Kadra U26/U31 - II kryterium Warszawa
09.03 OTP* o Puchar Prezydenta Miasta Słupska Słupsk
10.03 I OTP** o Puchar Burmistrza Miasta Mławy Mława
10.03 OTP** z okazji Dnia Kobiet Szczecin
10.03 OTP* Mistrzostwa Skoczowa - Grand Prix Śląska Skoczów
10.03 OTP** Grand Prix Wielkopolski i woj. Lubuskiego Grodzisk Wlkp.
10.03 OTP* o Puchar Burmistrza Milicza Milicz
10.03 OTP** Ziemi Radomskiej - 6. Memoriał Mariana Kucharskiego Radom
11.03 KMP - termin marcowy
14.03 - 24.03 Wiosenne Mistrzostwa Ameryki Północnej - Vanderbilt
(Spring North American Bridge Championships)
Louisville, USA
15.03 - 17.03 Krakowska Wiosna Brydżowa Kraków
16.03 Grand Prix Polski Teamów (2) Kraków
17.03 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (2) Kraków
22.03 - 24.03 Grand Prix Polski Teamów (3) Sieradz
22.03 - 24.03 Puchar Starosty Sieradzkiego Sieradz
24.03 OTP** 2. Memoriał Piotra Latały Kleosin
24.03 OTP* z okazji 79 rocznicy powrotu Pruszcza Gdańskiego do macierzy Pruszcz Gdański
24.03 OTP** XVIII Polickie IMPY Police
25.03 KMP na IMP - termin marcowy
30.03 OTP* Wiosna Mielno
31.03 - 01.04 Wielkanoc

Kwiecień

03.04 - 07.04 Mityng Wiosenny Łódź
05.04 - 07.04 Akademickie Mistrzostwa Polski Szczecin
06.04 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (3) Łódź
07.04 OTP* - Cztery Pory Roku - Wiosna Kostrzyn nad Odrą
07.04 OTP** 3. Memoriał Bolesława Ostrowskiego Poznań
08.04 KMP - termin kwietniowy
13.04 - 14.04 Finały Wojewódzkie Mistrzostw Polski Par Open
14.04 OTP* memoriał Zbyszka Halata Słubice
14.04 OTP* o Puchar Starosty Kartuskiego Kartuzy
14.04 OTP** Gryfa Kociewskiego Świecie
14.04 OTP* o Uśmiech Patryka Złoty Potok
14.04 OTP** O uśmiech Patryka Skawina
15.04 - 21.04 1. Zimowe Otwarte Mistrzostwa Europy Alpe D\'huez, Francja
18.04 - 21.04 25. Mityng Hotel Senator Starachowice
19.04 - 21.04 Mistrzostwa Polski Dzieci Tęgoborze
19.04 - 21.04 Kadry Juniorskie Warszawa
20.04 OTP* Nocny Turniej Wczasowy Nałęczów
21.04 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (4) Starachowice
22.04 KMP na IMP - termin kwietniowy

Maj

01.05 - 03.05 Finał Mistrzostw Polski Par Open Poznań
01.05 - 04.05 Kongres Poznański Poznań
03.05 OTP* Konstytucja 3 Maja Gietrzwałd
04.05 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (5) Poznań
09.05 - 12.05 Memoriał Tomka Przybory Łeba
10.05 - 11.05 Grand Prix Polski Teamów (4) Łeba
10.05 - 12.05 Forest Trophy Gołuń
12.05 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (6) Łeba
13.05 KMP - termin majowy
17.05 - 19.05 Błękitna Wstęga Odry Wrocław
18.05 Grand Prix Polski Teamów (5) Wrocław
19.05 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (7) Wrocław
24.05 - 26.05 Grand Prix Polski Teamów (6) Kraków
24.05 - 26.05 6. Memoriał Andrzeja Żurka Kraków
26.05 OTP** 100 Lat Lasów Państwowych 1924-2024 Szczecinek
26.05 OTP* 75 lat KS Spójnia Warszawa Warszawa
27.05 KMP na IMP - termin majowy
30.05 - 02.06 Grand Prix Polski Teamów (7) Warszawa
30.05 - 02.06 3. Memoriał Jurka Gresia Warszawa

Czerwiec

02.06 OTP* o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żukowo Żukowo
03.06 - 07.06 30. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Sportów Halowych Legnica
07.06 - 09.06 Final Four, Ekstraklasa, I i II, III liga - play-off i baraże (5. zjazd) Warszawa
08.06 - 09.06 Dwudniówka o Mistrzostwo Chorzowa - OTPy* Chorzów
08.06 - 09.06 OTP* Mistrzostwa Śląska w dwuboju Chorzów
09.06 OTP** o Puchar Burmistrza Morąga Bogaczewo
09.06 OTP* o Puchar Burmistrza Piaseczna Piaseczno
10.06 KMP - termin czerwcowy
14.06 - 16.06 Grand Prix Polski Teamów (8) Lipowy Most
14.06 - 16.06 Mityng Duch Puszczy Lipowy Most
15.06 OTP* Lato Mielno
15.06 Walny Zjazd Delegatów Warszawa
18.06 - 21.06 37. Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej Jastrowie
20.06 - 30.06 67. Kongres "Sława" Sława
22.06 OTP** o puchar Prezesa firmy BEMIX Więcbork
22.06 VI OTP* im. Jana Chojankowskiego Stargard
23.06 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (8) Sława
24.06 KMP na IMP - termin czerwcowy
24.06 - 26.06 Indywidualne Mistrzostwa Polski Sława
24.06 - 04.07 Drużynowe Mistrzostwa Europy Herning, Dania
30.06 Mityng Warmiński - OTP** Memoriał Maurycego Rusteckiego. Gierzwałd K. Olsztyna

Lipiec

05.07 - 14.07 1. Szczecinecki Kongres Brydżowy Szczecinek
06.07 OTP** o puchar Burmistrza Solca Kujawskiego Solec Kujawski
07.07 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (9) Szczecinek
07.07 - 12.07 29. Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów
(29th Youth Team Championships)
Wrocław
08.07 KMP - termin lipcowy
13.07 - 14.07 Grand Prix Polski Teamów (9) Szczecinek
13.07 - 18.07 Otwarte Mistrzostwa Świata Juniorów Wrocław
18.07 - 28.07 Letnie Mistrzostwa Ameryki Północnej - Spingold
(Summer North American Bridge Championship)
Toronto, Kanada
19.07 - 21.07 Mityng Łuczniczka Bydgoszcz
21.07 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (10) Bydgoszcz
22.07 KMP na IMP - termin lipcowy
26.07 - 01.08 63. Kongres Bałtycki
(63rd Bridge Baltic Congress)
Sopot
26.07 - 04.08 Swedish Bridge Festival 2024 Örebro, Szwecja
28.07 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (11) Sopot
29.07 - 31.07 37. Mistrzostwa Polski Teamów na VP "Waza Bałtyku" - Grand Prix Polski Teamów (10) Sopot

Sierpień

02.08 - 04.08 OTP** Maltański Meczowy Triatlon Brydżowy - Poznań Summer 2024 Poznań
03.08 OTP** Zakola Drwęcy Krobia
04.08 OTP** O Puchar Burmistrza Ostródy Ostróda
07.08 - 11.08 XLVIII Międzynarodowy Festiwal Brydżowy Warna 2024
(48. International Bridge Festival Varna)
Warna, Bułgaria
08.08 - 11.08 Mityng Podkarpacki Rzeszów
09.08 - 10.08 MP Teamów BAM - Grand Prix Polski Teamów (11) Rzeszów
11.08 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (12) Rzeszów
12.08 KMP - termin sierpniowy
15.08 XXXIII OTP* z okazji Święta Wojska Polskiego Stargard
15.08 XXXV OTP* Cud nad Wisłą Radzymin
15.08 OTP** O Puchar Burmistrza Lidzbarka Lidzbark Warmiński
16.08 - 25.08 51. Grand Prix Warszawy Warszawa
17.08 XXX OTP** Morski Szczecin
18.08 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (13) Warszawa
19.08 - 21.08 Mistrzostwa Polski Par Seniorów Warszawa
22.08 - 23.08 Mistrzostwa Polski Par Kobiet Warszawa
24.08 - 25.08 Grand Prix Polski Teamów (12) Warszawa
26.08 KMP na IMP - termin sierpniowy
30.08 - 31.08 MP Teamów Pattonem - Grand Prix Polski Teamów (13) Bolesławiec
30.08 - 01.09 Trzydniówka Bolesławicka Bolesławiec

Wrzesień

01.09 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (14) Bolesławiec
06.09 - 08.09 MP Teamów Mikstowych Warszawa
06.09 - 08.09 OTP** Memoriał Andrzeja Mera Waliły K. Gródka
07.09 OTP** XI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko -Trzcianeckiego o Puchar Starosty Czarnków
07.09 OTP* Jesień Mielno
07.09 OTP** VII Memoriał Kazimierza Karwowskiego Toruń
09.09 KMP - termin wrześniowy
13.09 - 15.09 7. SPS Construction Trophy Łojdy
13.09 - 15.09 OTP** 66. Mityng Bursztynowy 2024 Szczecin
13.09 - 20.09 62. Festiwal Brydżowy
(62nd Bridge Festival)
Pula, Chorwacja
15.09 OTP** O Puchar Burmistrza Ornety Orneta
20.09 - 22.09 OTP** Mistrzostwa Mazowsza Warszawa
21.09 IV OTP* im. Eugeniusza Frasońskiego Nowogard
21.09 OTP** Puchar Prezesa Spomasz Pleszew S.A. Pleszew
22.09 OTP** o Puchar Burmistrza Władysławowa Władysławowo
22.09 OTP** VIII Memoriał Leopolda Łazara Piła
23.09 KMP na IMP - termin wrześniowy
27.09 - 29.09 Vilnius Cup Wilno, Litwa
27.09 - 29.09 Grand Prix Polski Teamów (14) Wilno, Litwa
28.09 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (15) Wilno, Litwa

Październik

04.10 - 06.10 Ekstraklasa, I i II liga 2024/25 - 1. zjazd
11.10 - 13.10 Mistrzostwa Polski Ciepłowników i Energetyków Konin
11.10 - 13.10 XVIII Tarnowski Mityng Brydżowy Tarnów
12.10 OTP* o Puchar Miasta Szczecinek Szczecinek
12.10 OTP** Memoriał Zenka Wierzbickiego - Mistrzostwa Ciepłowników i Energetyków Konin
12.10 OTP** O Błękitną Wstęgę Jezior Mazurskich Węgorzewo
12.10 - 14.10 Mistrzostwa Polski Młodzików Wądzyn
13.10 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (16) Tarnów
14.10 KMP - termin październikowy
18.10 - 19.10 Grand Prix Polski Teamów (15) Białystok
18.10 - 20.10 7. Memoriał Bogdana Janiszewskiego Białystok
19.10 OTP** Memoriał Grzegorza Balcerowicza Chełmno
20.10 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (17) Białystok
22.10 - 03.11 World Bridge Games Buenos Aires, Argentyna
25.10 - 27.10 Mistrzostwa Polski Par Mikstowych Poznań
25.10 - 27.10 5. Skawiński Mityng Brydżowy, OTP** Memoriał Leszka Nowaka, OTP** Puchar Dyrektora CKiS Skawina
27.10 OTP* 46. Złoty Liść Jesieni Kostrzyn
27.10 XVIII OTP* o puchar Burmistrza Międzyzdrojów Międzyzdroje
28.10 KMP na IMP - termin październikowy

Listopad

03.11 IX OTP** o Puchar Starosty Pilskiego Piła
03.11 OTP** O Puchar Burmistrza Giżycka Giżycko
04.11 KMP - termin listopadowy
04.11 - 11.11 Madeira International Bridge Open Madeira, Portugalia
08.11 - 10.11 33. Memoriał Janiny Wielkoszewskiej Stargard
09.11 BUDIMEX Grand Prix Polski Par (18) Stargard
11.11 OTP** O Podkowę Kasztanki Marszałka Biesal
11.11 IX Ogólnopolska Punktacja "O Podkowę Kasztanki Marszałka"
11.11 OTP** o Podkowę Kasztanki Marszałka Warszawa
16.11 - 17.11 I i II liga 2024/25 - 2. zjazd
22.11 - 24.11 Krakowska Jesień Brydżowa Kraków
22.11 - 24.11 Mistrzostwa Polski Par na IMP Kraków
25.11 KMP na IMP - termin listopadowy
28.11 - 08.12 Jesienne Mistrzostwa Ameryki Północnej - Reisinger
(Fall North American Bridge Championship)
Las Vegas, USA
29.11 - 01.12 DMP Szkół Szczyrk
30.11 OTP* o Puchar K.S. Tęcza Szczecinek
30.11 OTP** 42. Katarzynka im. Tadeusza Szwenkla Toruń

Grudzień

07.12 OTP** Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Par Mikstowych Poznań
07.12 OTP* Zima Mielno
08.12 OTP** o Puchar Burmistrza Bartoszyc Bartoszyce
08.12 OTP** Memoriał Irka Nowaka Poznań
09.12 KMP - termin grudniowy
13.12 - 15.12 Finał Grand Prix Polski
16.12 KMP na IMP - termin grudniowy
20.12 - 22.12 Finał Grand Prix Polski
25.12 - 26.12 Boże Narodzenie