Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Bridge2Success

W sobotnie popołudnie 27 października, w eleganckich wnętrzach warszawskiego NOTu odbyła się prezentacja inicjatywy Bridge2Success (B2S). Głównym celem B2S jest popularyzacja brydża i przyciągnięcie nowych graczy, między innymi poprzez organizację 1 międzynarodowego festiwalu brydża – Bridge2Success FEST, który – rozgrywany w Warszawie, połączy jednocześnie graczy z całego świata przy pomocy platformy internetowej. Bridge2Success FEST jest zaplanowany na 11 maja 2019 roku.

Partnerami i współorganizatorami sobotniej imprezy byli: Fundacja Sztuka i Pasja, Fundacja Cyberium i Polski Związek Brydża Sportowego. W przygotowaniach i w trakcie imprezy pomagali studenci ze Stowarzyszenia Studentów BEST. Profesjonalny poczęstunek przygotowała Restauracja Avangarda. Patronat medialny objęła Rzeczpospolita.

Imprezę zorganizowano z pompą i rozmachem! Rozpoczęto recitalem 16 letniej skrzypaczki Marty Gębskiej przy akompaniamencie Jarosława Kostki.  Po recitalu wystąpił znany prezenter muzyczny Marek Gaszyński, który opowiedział o swojej brydżowej pasji. Prezes PZBS Witold Stachnik pochwalił na scenie naszych wspaniałych juniorów, medalistów z Chin i Opatiji. Prezes Fundacji Bridge24.pl Igor Chalupec przypomniał o sukcesach dorosłych polskich brydżystów. Głównym punktem programu była profesjonalna prezentacja inicjatywy B2S brawurowo przedstawiona przez Elżbietę Tomczuk. Następnie uczestników podzielono na dwie grupy. Jedną zaproszono na mini turniej brydżowy, druga została w audytorium na kolejnych prezentacjach, między innymi rzecznika PZBS Małgorzaty Maruszkin - o cudownych właściwościach brydża nie tylko dla seniorów! Całość zakończono koncertem Brass Federacji pod kierownictwem artystycznym Piotra Wróbla. Niezwykłą dekoracją i oprawą sali była wystawa gobelinów artystki Joanny Pasynkiewicz.

W mini turnieju uczestniczyło ponad 80 osób, triumfowały pary mikstowe. Zwycięzcami zostali Anna Kręglewska-Wnuk z Piotrem Lutostańskim, a na dalszych pozycjach uplasowali się Anna Zaręba z Andrzejem Majchrem i Barbara Domińska z Jackiem Kalitą. Sponsorami nagród byli: Hyundai - Motortest Anna Szadkowska Salon/Serwis,  „Gromek i Partnerzy” Kancelaria Radców Prawnych, arcymistrz światowy Jacek Kalita z Fundacji Bridge24.pl oraz kierownik katedry instrumentów smyczkowych Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopinaw Warszawie, prof. dr hab. Andrzej Gębski.  

 

O inicjatywie B2Smożna przeczytać szczegółowo tu:

http://sztukaipasja.pl/pasja/prezentacja/

A postępy prac śledzić na:

https://www.facebook.com/Bridge2success-240835853333921/?tn-str=k*F  

 

Pomysłodawczyniami inicjatywy są Joanna Chmielewska i Elżbieta Tomczuk – serdeczne przyjaciółki od wielu lat. Brydża poznały w młodości i nie zapomniały już nigdy. Dziś swoją pasją zapragnęły podzielić się z całym światem. Ogromnym zapałem zaraziły wielu ludzi. Od samego początku program współtworzą: Klaudia Brzeska, Wojciech Brzeski, Michał Berger, Tomasz Chojnacki i  Marcin Zieliński – specjaliści od reklamy, marketingu i mediów społecznościowych. Na starcie włączył się również PZBS, widząc w pomyśle ogromny potencjał i szansę dla rozwoju naszej dyscypliny. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych i ciekawych do włączenia się w prace, do pomocy (nie tylko finansowej!), do dzielenia się spostrzeżeniami, do kontaktu. Zostańcie naszymi ambasadorami przyłączcie się do odrodzenia brydża w Polsce i na świecie!

 

KONTAKT

Bridge2Success

Elżbieta Tomczuk: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;

Joanna Chmielewska: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PZBS

Lena Leszczyńska: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Małgorzata Maruszkin: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

LINKI

Fundacja Sztuka i Pasja http://www.sztukaipasja.pl/

Fundacja Cyberium https://www.kir.pl/o-nas/o-kir/fundacja/

Fundacja Stowarzyszenia Studentów BEST http://new.best.warszawa.pl/

Rzeczpospolita  https://www.rp.pl/

Parkiet https://www.parkiet.com

Hyundai - Motortest Anna Szadkowska Salon/Serwis  https://motortest.hyundai.pl/

„Gromek i Partnerzy” Kancelaria Radców Prawnych https://pl.linkedin.com/company/-gromek-i-partnerzy-kancelaria-radców-prawnych

Fundacja Bridge24.pl  http://bridge24.pl/

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie http://www.chopin.edu.pl/pl/

Joanna Pasynkiewicz http://joannapasynkiewicz.com/

Restauracja Avangarda https://restauracja-avangarda-warszawa.pl/

 

WYNIKI

Wyniki mini turnieju: http://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2018/b2s/

ROZKŁADY

http://www.pzbs.pl/download/rozklady/2018/b2s/boards.pdf

GALERIA

B2S - fotoreportaż

 

 

Poprawiony (piątek, 02 listopada 2018 12:54)