Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Zmiana terminu Krakowskiej Wiosny Brydżowej 2020

W związku z prośbą wyrażoną przez prezesa Małopolskiego Związku Brydża Sportowego Marcina Kuflowskiego skierowaną do prezesów związków wojewódzkich o zmianę terminu Krakowskiej Wiosny Brydżowej i pozytywnym odzewem w kalendarzu PZBS 2020 nastąpią zmiany:
 
  • 20-22 marca Krakowska Wiosna Brydżowa
    • 21 marca GPPT
    • 22 marca GPPP
  • 28-29 marca Finały Wojewódzkie MP Open
  • 5-7 czerwca Mistrzostwa Polski Juniorów Wrocław
Witold Stachnik
 
 
Oświadczenie Marcina Kuflowskiego, prezesa Małopolskiego Związku Brydża Sportowego
 
Szanowni Państwo, Drodzy Brydżyści!
 
W związku z tym, że przed kilkoma dniami otrzymaliśmy informację, że na skutek ludzkiego błędu - Hotel Galaxy, w którym rozgrywane od lat są dwa kongresy: Krakowska Wiosna Brydżowa oraz Krakowska Jesień Brydżowa, przyjął "podwójne rezerwacje" na termin 27-29 marca 2020 r. (zarezerwowany w kalendarzu PZBS na Krakowską Wiosnę Brydżową 2020), organizacja tegorocznej edycji imprezy stanęła pod znakiem zapytania. Mimo podjętych prób rozmów i negocjacji z Hotelem, okazało się, że utrzymanie terminu będzie niemożliwe, możliwe natomiast będzie jej rozegranie w dn. 20-22 marca 2020 r. W związku z tym podjęto rozmowy z Prezesem Polskiego Związku Brydża Sportowego, Witoldem Stachnikiem, w wyniku których dokonano uzgodnienia, że jeśli wszystkie WZBS-y wyrażą zgodę na zmianę kalendarzową, uzyskamy akceptację dla nowej propozycji terminu.
 
W dniach 5-7 lutego, po wyczerpaniu innych możliwości, przeprowadzono analizę kalendarzy wojewódzkich oraz konsultacje mailowo-telefoniczne z WZBS-ami w osobach ich prezesów, w efekcie czego uzyskaliśmy zapewnienie, że zmiana terminu rozegrania KWB 2020 z 27-29 marca na 20-22 marca jest akceptowalna dla każdego z nich. W niektórych przypadkach wymagało to naprawdę dużych zabiegów organizacyjnych, w niektórych pociągnęło to za sobą konsekwencje finansowe, ale we wszystkich - wymagało dobrej woli i zrozumienia dla trudnej sytuacji, w jakiej jako organizator się znaleźliśmy.
 
Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować Prezesom Wojewódzkich Związków Brydża Sportowego za ich przychylność i zrozumienie dla sytuacji, w której się znaleźliśmy, czym dali dowód na to, że w naszym środowisku można podejmować wspólne decyzje i rozwiązywać trudne problemy, bez oglądania się na własny interes. Dziękuję również Prezesowi Polskiego Związku Brydża Sportowego, Witoldowi Stachnikowi, z którym konsultowałem na bieżąco wszelkie kwestie związane z podjętą próbą zmiany terminu rozegrania KWB 2020. 
 
Wszystkich Brydżystów serdecznie zapraszam zatem na Krakowską Wiosnę Brydżową, w tym turnieje Grand Prix Polski Par i Grand Prix Polski Teamów w dn. 20-22 marca 2020 roku do Hotelu Galaxy. Dołożymy wszelkich starań, by zmiana terminu rozegrania zawodów nie wpłynęła negatywnie tak na frekwencję, jak i ich przebieg.
 
W imieniu Zarządu Małopolskiego Związku Brydża Sportowego
Marcin Kuflowski
Prezes Zarządu

Poprawiony (czwartek, 13 lutego 2020 11:39)