Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Komunikat Prezesa Zarządu PZBS po spotkaniu w Ministerstwie Sportu

Brałem udział w nadzwyczajnym spotkaniu prezesów polskich związków sportowych z Minister Sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk. Rekomendacja ministerstwa jest jednoznaczna – odwołanie wszystkich imprez sportowych, wyjazdów zagranicznych i zgrupowań co najmniej do 31 marca.

Proszę oczekiwać dalszych informacji o decyzjach Zarządu PZBS.

Witold Stachnik
Prezes Zarządu PZBS

 

Notatka ze spotkania:

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, w trybie nadzwyczajnym, zwołała dzisiaj posiedzenie przedstawicieli wszystkich polskich związków sportowych. Spotkanie odbyło się w siedzibie Ministerstwa Sportu. We wtorek Premier RP Mateusz Morawiecki poinformował, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Pani minister przekazała przedstawicielom związków sportowych zalecenia Ministerstwa Sportu – rekomendujemy odwoływanie wszystkich imprez sportowych, nie tylko masowych, ale i tych o mniejszym zasięgu, gdyż zdrowie zawodników jest najważniejsze. Dotyczy to także imprez organizowanych dla dzieci i młodzieży. Na razie z terminem do końca marca. Dodała także, że ze względu na możliwość zarażenia groźnym wirusem, ministerstwo rekomenduje, aby polscy sportowcy obecnie wstrzymali się z wyjazdami na imprezy zagraniczne, nawet te, na których można walczyć o kwalifikację olimpijską.

Poprawiony (poniedziałek, 16 marca 2020 10:34)