Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Zmiana opłat za rozgrywanie turniejów internetowych w klubie BridgeNet

Szanowni Państwo,

Czas epidemii to niestety również czas zmian w prowadzonych przez nas rozgrywkach internetowych w ramach klubu BridgeNet. Z ogromną przykrością zmuszeni jesteśmy poinformować o nowych regulacjach i uzgodnieniach z nowymi właścicielami platformy BBO (Bridge Base Online). Turnieje w ramach klubu nie będą możliwe na dotychczasowych zasadach. Docelowo opłaty za wszystkie turnieje płatne od tej pory będzie można regulować jedynie poprzez płatności BBO, w tzw. „BBO dolarach”. Obecnie staramy się wynegocjować okres przejściowy, który będzie trwał minimum do 4 maja, a maksymalnie do 30 czerwca i  który umożliwi dotychczasowym użytkownikom wykorzystanie wpłaconych na turnieje kwot lub też na zamianę ich na „BBO$” po korzystnym kursie. BBO$ będą pełnoprawną walutą BBO, którą będzie można wykorzystywać nie tylko na turniejach organizowanych przez PZBS, ale na wszystkie oferowane przez BBO atrakcje.

Od momentu publikacji komunikatu z przyczyn technicznych ulegają zamrożeniu płatności PayU przez BridgeNet (najprawdopodobniej do 21 kwietnia).

Po odblokowaniu płatności będzie nadal można opłacać turnieje BridgeNet, ale już wg nowych stawek. Ze względu na regulamin BBO anulowaniu ulegają wszystkie zniżki, jakie oferował klub (np. dla członków PZBS, czy dla seniorów). Pozostanie podział na 2 rodzaje turniejów: klubowe i mistrzowskie.

Nowe stawki opłat za turnieje:

  • turnieje klubowe – 9 zł,
  • turnieje mistrzowskie – 17 zł.

Szczegółowy sposób wyliczenia tych kwot zostanie opublikowany w następnym komunikacie, jednak są one ściśle powiązane z kursem dolara i mogą ulec zmianie. Powyższe kwoty będzie można wpłacać jak dotąd w złotówkach.

Osoby, które do momentu publikacji komunikatu mają wykupioną daną liczbę turniejów, mogą nadal w nich grać na starych zasadach, aż do wyczerpania swoich limitów. Negocjujemy z BBO jak najlepsze warunki „przejścia” dla naszych zawodników, dlatego dopiero w następnym komunikacie zostaną przedstawione dostępne opcje dla osób, które na koniec okresu pozostaną z niewykorzystanymi turniejami.

 

Prezes Zarządu PZBS
Witold Stachnik

 

 

Pytania i odpowiedzi:
Q: Mam wykupione dużo turniejów na zapas, czy one przepadną?

A: Jesteśmy w trakcie negocjowania opcji dla osób, którym pozostaną niewykorzystane turnieje, nic nikomu nie przepadnie.

Q: Zakupiłem 5 turniejów klubowych za 4 zł każdy (20 zł). Czy teraz po zmianie ceny mogę wciąż zagrać 5 turniejów czy już tylko dwa turnieje?

A: Nie, wciąż możesz zagrać 5 turniejów. Jeśli będzie chciał zagrać więcej, to musisz je dokupić po nowej cenie.

Q: Przysługują mi w PZBS zniżki, dlaczego nie ma ich na BridgeNET?

A: Wynika to z technicznych ograniczeń BBO – wpisowe do turniejów musi być równe dla wszystkich uczestników.

Q: Kto na tym zarabia?

A: Kwota wpisowego musiała ulec znacznemu powiększeniu z uwagi na fakt  że po zmianie właściciela BBO drastycznie zmieniły się warunki finansowe współpracy.