Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Sprawozdanie sędziowskie z Mityngu Kieleckiego w dniach 23-26.07.2020 r.

Tegoroczny Mityng Kielecki odbył się w dniach 23-26.07.2020r. i był pierwszym po ogłoszeniu pandemii COVID-19 w którym turnieje otrzymały rangę OTP z założeniem przestrzegania wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących rozgrywania turniejów w czasie pandemii. Mityng obejmował siedem turniejów par (od czwartku wieczór do niedzieli), w tym jeden pięćdziesięciorozdaniowy.

Frekwencja nie był oszałamiająca (42, 41, 45, 50, 51 i 60 par w głównym turnieju), ale mimo wszystko wymagała odpowiednich przygotowań i pracy.

Zgodnie z zaleceniami:

 • stoły zostały ustawione w odpowiednich odległościach (30 stołów na sali o powierzchni 360m2),
 • na każdym stole był zestaw dezynfekujący (używany przez zawodników),
 • przygotowano na każdy turniej pełen komplet rozdań na stół (z odpowiednim zapasem ze względu na 24. godzinną kwarantannę kart – trzeba było przewidywać odpowiednią liczbę par),
 • każdy z zawodników miał osobistą kasetę licytacyjną, z którą poruszał się po turnieju (bidding-boxy zostały ponumerowane i oddane do dyspozycji graczy; każdy z nich po wejściu na salę pobierał wybrany box i używał go przez czas trwania turnieju),
 • bidding-boxy jak i karty (po powieleniu) przechodziły 24h kwarantannę (zabezpieczyliśmy odpowiednią liczbę kart i boxów, tak by wystarczyły na trzy turnieje),
 • po każdym turnieju wszystkie stoły były dezynfekowane,
 • liczba osób na sali gry nie przekraczała dopuszczalnej określonej przez GIS,
 • nie pozwalano na używanie telefonów komórkowych,
 • nie pozwalano na kibicowanie,
 • na sali nie spożywano posiłków (gracze byli natychmiast usuwani wraz z posiłkiem z sali gry),
 • była przestrzegana zasada zakrywania nosa i ust (oczywiście niektórzy próbowali opuszczać maski na brodę lub szyję ale powodowało to reakcje sędziów).

Na większość poczynań jest dokumentacja (fotograficzna na obowiązek zakrywania ust i nosa oraz film z dezynfekcją stołów).

Dla zawodników organizatorzy przygotowali dobrą ofertę noclegowo-posiłkową (385 zł za trzy noce z wyżywieniem na szwedzkim stole w hotelu czterogwiazdkowym), zostały wcześniej określone gwarantowane nagrody w każdym turnieju (patrząc na frekwencję – wcale niemałe), przy sali gry był czynny bar z napojami, turnieje przebiegały sprawnie, więc wydaje się, że gracze powinni opuszczać Hotel Uroczysko zadowoleni.

Podsumowując imprezę należy stwierdzić, że – choć wymaga to wiele uwagi, reakcji i dodatkowej pracy – to turniej na zasadach ogłoszonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego da się przeprowadzić.

Sędzia Główny
Maciej Czajkowski

Poprawiony (wtorek, 28 lipca 2020 09:11)