7. dzień (piątek, 26 sierpnia) - Polacy prowadzą z dużą przewagą na półmetku turnieju par open!
Po czterech z zaplanowanych ośmiu sesji turnieju par open podczas World Bridge Series Wrocław 2022 na czele jest polska para Krzysztof Buras / Piotr Lutostański. I to z dość dużą, jak na ten poziom rozgrywek, przewagą prawie czterech procent nad kanadyjskim duetem Nicholas Gartaganis / Michel Lorber. Na trzecim miejscu para z najbardziej charyzmatycznym brydżystą w historii, Zią Mahmoodem, któremu partneruje inny arcymistrz, David Gold, ale amerykańsko-angielski debel ma już do Polaków ponad sześć procent straty.
Druga połowa finału par open – w sobotę, od 10:00. Zapraszamy do śledzenia tego wydarzenia za pomocą internetu: na najpopularniejszej platformie brydżowej BBO (www.bridgebase.com), albo ze znakomitym polskim komentarzem arcymistrza Jakuba Wojcieszka na jego kanale www.twitch.tv/jcchochlik. W historii polskiego brydża złoto mistrzostw świata w tej konkurencji zdobyliśmy do tej pory dwa razy: Marcin Leśniewski / Marek Szymanowski (1994) i Michał Kwiecień / Jacek Pszczoła (1998).
Natomiast po półmetku najbardziej prestiżowej konkurencji obecnych mistrzostw – turnieju teamów open – nic jeszcze nie wiadomo. Marzenie wszystkich brydżystów, Puchar Rosenbluma, może trafić w ręce każdego z dwóch zespołów, bo przewaga teamu Nickell nad Ventinem wynosi tylko 12 IMP i da się ją zniwelować w jednym rozdaniu.
Dokończenie finału tego finału także jutro, podobnie jak cały, jednodniowy finał turnieju par kobiet, w którym wśród 14 duetów zagrają 3 polskie.
Miejsca Polaków na półmetku finału A turnieju par open (po 4 z 8 sesji):
1. Krzysztof Buras / Piotr Lutostański – 63,14 proc.
15. Krzysztof Mielnik / Adam Lonski – 52,73
17. Mariusz Bartkowski / Bogdan Szulejewski – 52,45
20. Krzysztof Jassem / Patryk Patreuha – 51,39
25. Dariusz Kowalski / Tomasz Sielicki – 50,37
31. Radoslaw Szczepański / Arkadiusz Majcher – 49,57
35. Michał Kwiecień / Włodzimierz Starkowski – 48,28
36. Jakub Kotorowicz / Paweł Miechowicz – 48,24
40. Ryszard Sakowicz / Paweł Płocki – 47,96
42. Jakub Patreuha /Mateusz Sobczak – 47,51
49. Marek Pietraszek / Jacek Znamirowski – 46,19
57. Piotr Walczak / Paweł Wittenbeck – 42,11 proc.
Finał turnieju teamów open Rosenblum Cup po 3 z 6 składek (po 16 rozdań każda):
NICKELL (Eric Greco USA, Geoff Hampson USA, Ralph Katz USA, Bobby Levin USA, Nick Nickell USA, Steve Weinstein USA) – VENTIN(Guy Mendes De Leon NED, Joaquin Pacareu CHI, Antonio Palma POR, Thibo Sprinkhuizen NED, Juan Carlos Ventin ESP, Frederic Wrang SWE) 100:88 (48:64, 13:9, 39:11)
Miejsca Polek w półfinale A turnieju par kobiecych (15 rund po 3 rozdania); do finału awansowało 12 z 16 startujących par:
2. Anna Sarniak / Danuta Kazmucha – 57,90 proc.
6. Cathy Bałdysz / Sophia Bałdysz – 50,61 proc.
Miejsca Polek w półfinale B turnieju par kobiecych (15 rund po 3 rozdania); do finału awansowały 2 z 16 startujących par:
1. Ewa Sobolewska / Grażyna Brewiak – 58,61 proc.
3. Ewa Banaszkiewicz / Aleksandra Jarosz – 54,17
5. Ewa Kater ENG / Marta Sikora – 53,61
12. Adrianna Staniszewska / Urszula Staniszewska – 38,61
13. Joanna Chmielewska / Elżbieta Tomczuk – 36,67
Miejsca Polaków w finale B turnieju par open (24 rundy po 2 rozdania; startowało 96 par):
1. Victor Melman USA / Mirosław Miłaszewski – 61,88 proc.
5. Grzegorz Gawron / Jakub Kowal – 59,13
6. Stanisław Adamczyk / Karol Ruszkiewicz – 59,09
9. Wojciech Strzemecki / Przemysław Zawada – 57,98
14. Maciej Hutyra / Jeremi Stępiński – 55,44
18. Piotr Ilczuk / Piotr Kołuda – 54,47
20. Konrad Ciborowski / Maciej Kędzierski – 54,09
21. Marek Bałdysz / Krzysztof Lewandowski – 53,95
22. Andrzej Jaszczak / Jacek Pszczoła USA – 53,92
27. Andrzej Bunikowski / Marta Janeczek – 52,70
34. Zdzisław Ingielewicz / Grzegorz Narkiewicz – 51,93
35. Robert Chmielak / Magdalena Czajkowska – 51,59
38. Przemysław Błaszczyk / Piotr Korecki – 50,98
41. Adolf Bocheński / Tomasz Gotard GER – 50,45
42. Mirosław Fechner / Bernard Jadczak – 50,43
43. Dominik Głowacki / Waldemar Ślesicki – 50,41
44. Piotr Kuc-Dzierżawski / Tomasz Stryszawski – 50,30
48. Edward Bednarczyk / Stanisław Król – 50,05
51. Ewa Rodziewicz-Bielewicz / Olgierd Rodziewicz-Bielewicz – 49,83
56. Marek Giza / Tomasz Latos – 49,20
58. Sylwester Cieślak / Krzysztof Gołaś – 48,90
60. Dariusz Głowiński / Krzysztof Lipowski – 48,74
63. Grzegorz Gan / Marek Pietrzak – 48,37
66. Wojciech Paszko / Adam Żarnowski – 47,77
67. Maciej Bielawski / Jacek Krystecki – 47,72
69. Jacek Szczerbowski / Ryszard Zwolak – 47,44
70. Urban Kielichowski / Andrzej Kozikowski – 47,26
73. Marek Brosch / Piotr Klubiński – 46,94
74. Przemysław Gałek / Rafał Synowiec – 46,92
75. Włodzimierz Kocoń / Leszek Szkudlarek – 46,57
76. Łukasz Ledóchowski / Adam Lewandowski – 46,27
78. Marek Kozłowski / Zbigniew Sosna – 45,66
79. Ryszard Jaśkiewicz / Dariusz Sosin – 45,23
84. Tomasz Bliński / Sławomir Bolesta45,04
87. Adam Marcinowski / Małgorzata Turska-Marcinowska – 44,53
92. Edmund Czubak / Robert Głodowski – 41,05
93. Andrzej Jurkiewicz / Artur Pomarański – 40,91
96. Paweł Lasota / Arkadiusz Wódkowski – 36,76 proc.
Dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki .