Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

45. Podkarpacki Mityng Brydżowy 8-11.08.2024r. - zapowiedź

KOLEJNA EDYCJA PODKARPACKIEGO MITYNGU BRYDŻOWEGO

 

Tak jak od wielu już lat w Rzeszowie - przed nami 3 dni sportowej rywalizacji, walka o tytuły i medale Mistrzostw Polski Teamów BaM oraz o zwycięstwo w kolejnym turnieju cyklu Grand Prix Polski Par, przy jednoczesnej obecności czołówki polskiego brydża sportowego. To najkrótsza z możliwych zapowiedzi 45. edycji Podkarpackiego Mityngu Brydżowego (PMB), który obędzie się w formule „na żywo” w stolicy Podkarpacia w dniach 08-11 sierpnia 2024 r. Organizatorem tego Wydarzenia, które będzie mieć swoje miejsce w Hotelu Prezydenckim jest Podkarpacki Wojewódzki Związek Brydża Sportowego (PWZBS).

- Każdego roku z ogromną radością, witamy wszystkich miłośników, sympatyków i przede wszystkim zawodników biorących udział w naszym mityngu - mówi Marek PIETRASZEK - Prezes Zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego i jednocześnie selekcjoner reprezentacji Polski OPEN. Tkwi w nas przekonanie, na bazie generowanych przez Uczestników poprzednich edycji opinii i uwag, że jesteśmy dla polskiego brydża miejscem szczególnym. Stąd też wyrażam pogląd, że gościnny i wyjątkowy w swojej organizacji imprez mistrzowskich Rzeszów, po raz kolejny stanie się celem dla najlepszych zawodników. Dziękując za zaufanie władz polskiego brydża sportowego (PZBS) oraz powierzenie nam po raz kolejny organizacji Mistrzostw Polski pragnę podkreślić, że ogromnie nas także cieszy fakt, że po raz kolejny do współpracy w ramach Mityngu udało nam się zaprosić włodarzy Naszego Miasta. To naszym zdaniem wyraz poparcia dla promocji i rozwoju brydża sportowego w regionie. Dodam, że całe zawody będą toczyć się pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa a wieńczący mityng Turniej Grand Prix Polski Par będzie rozgrywany o Puchar Prezydenta miasta Rzeszowa - p. Konrada FIJOŁKA.

- Dołożyliśmy wielu starań by to, najważniejsze dla Naszego Związku i całego regionu, wydarzenie brydżowe w postaci 45. Podkarpackiego Mityngu Brydżowego również i w tym roku odbywało się w komfortowych dla zawodników warunkach oraz jak zwykle przyjemnej atmosferze. Dzięki zaangażowaniu licznego grona Partnerów oraz Sponsorów mających swoje siedziby na terenie całej Polski, którym pragnę w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania za udzielone wsparcie, a wszyscy zawodnicy będą mogli zarówno walczyć o nagrody i medale przeznaczone dla zdobywców czołowych miejsc jak również liczyć na ogromne sportowe emocje, niezależnie od osiągniętego wyniku sportowego – dodaje V-ce Prezes Zarządu PWZBS Jacek SZCZERBA. Po raz drugi z rzędu w historii naszych działań, z czego jesteśmy ogromnie zadowoleni, została podpisana Umowa pomiędzy Województwem Podkarpackim a PWZBS dotycząca udzielenia dotacji na realizację działań ujętych w uchwale Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie i mających na celu podnoszenie poziomu sportowego zawodników Województwa Podkarpackiego w 2024 r. To kolejny dowód na możliwość współpracy organizacji sportowych z władzami miasta, regionu i samorządami oraz pozyskania środków mających na celu takie działania jak PMB.

W tegorocznej edycji zaplanowaliśmy kilka niespodzianek i zmian, pośród których jedną z ciekawszych wydaje się nowy format pucharów dla zwycięzców i zdobywców nagród - dodaje. Inne, nieoczywiste i nieszablonowe - tak jak w naszym przekonaniu cały PMB.

Zachęcając wszystkich jego uczestników do odkrywania uroków tak samego miasta jak i jego najbliższego otoczenia serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i sympatyków brydża sportowego do startu w zawodach oraz do kibicowania w poczynaniach najlepszych zawodników walczących o tytuły Mistrzostw Polski. Sportowych emocji z całą pewnością nie zabraknie…

Wszelkie informacje (w tym szczegółowy program) dotyczący wydarzenia na oficjalnej stronie 45. PMB.

https://www.pwzbs.pl/Wyniki/pmb/2024/

 

Do zobaczenia w Rzeszowie!

Zarząd PWZBS