Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Regulamin Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej

wersja do wydruku

 1. Niniejszy regulamin określa sposób przeprowadzenia eliminacji do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej (zwanymi dalej EOOM) w brydżu sportowym.
 2. Organizatorem EOOM jest Polski Związek Brydża Sportowego, a Sędzią Głównym całych eliminacji Sławek Latała.
 3. EOOM odbędą się 19 marca 2016 r o godzinie 10:00. Uczestnikami EOOM mogą być wyłącznie pary chłopców lub dziewcząt (niedopuszczane są pary mieszane) w wieku 16-18 lat. Para nie musi składać się z zawodników z tych samych klubów, województw czy stref. Nie przewidujemy dopuszczania do rozgrywek zawodników młodszych
 4. Eliminacje odbywają się w czterech strefach: NW, NE, SW i NE. Szczegółowy podział obejmujący województwa przypisane do każdej ze stref, organizatorów lokalnych oraz numery kontaktowe znajdą się w osobnym Komunikacie Organizacyjnym EOOM 2016.
 5. Pary składające się z zawodników z tej samej strefy mogą wystąpić w wyłącznie w swojej strefie zaś parom międzystrefowym przysługuje prawo startu w strefie jednego z zawodników.
 6. Sędziów poszczególnych stref delegowanych przez organizatorów lokalnych zatwierdza Główna Komisja Sędziowska.
 7. W eliminacjach należy rozegrać 40 rozdań. Proponuje się rundy 2-rozdaniowe z możliwie największym wymieszaniem wśród wszystkich uczestników.
 8. Sposób przeprowadzenia turnieju, pobrania rozdań, wysłania wyników oraz uwagi dotyczące zrównoważania zostaną opublikowane w osobnym Komunikacie Technicznym EOOM 2016 (zał. nr 1 do niniejszego dokumentu).
 9. Z każdego województwa do finału awansuje przynajmniej jedna para chłopców i dziewczynek pod warunkiem, że dane województwo wystawi przynajmniej dwie pary w danej konkurencji (chłopców lub dziewcząt) reprezentujące je w eliminacjach. Na potrzeby niniejszego punktu para, która reprezentuje województwo, to para, w której obaj zawodnicy są z tego samego WZBS.
 10. Z zachowaniem zasady opisanej w punkcie 9. niniejszego regulaminu, do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej z każdego kotła (przed zbiciem wyników na liście centralnej) awansuje:
  • 9 najwyżej sklasyfikowanych par chłopców,
  • 6 najwyżej sklasyfikowanych par dziewcząt.
 11. Wyniki ze wszystkich kotłów zostaną policzone wspólnie i tak uzyskana „lista centralna” posłuży ewentualnemu uzupełnieniu braków wynikłych z niewykorzystania limitu przez strefę lub wycofania się par, które wywalczyły awans.
 12. W sytuacjach nieprzewidzianych niniejszym regulaminem decyduje Komisja Organizacji Imprez Młodzieżowych.

Załącznik nr 1
Podział na strefy, lokalni organizatorzy i numery kontaktowe


Eliminacje do Olimpiady Młodzieży i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w roku 2016 odbędą się 19 marca w godzinach 9:45-17:15 (9:30-10:00 weryfikacja, rozstawienie i przydzielenie numerów startowych).

Organizatorami w poszczególnych strefach są odpowiednio:

STREFA NW Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Zachodnio-Pomorskie

Organizator: Pomorski  Związek Brydża Sportowego
Miejsce gry: Klub Makabi, ul. Partyzantów 7, Gdańsk.

Kontakt:
Roman Kmieciak
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
502 384 275

STREFA NE Łódzkie, Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie

Organizator: Łódzki Związek Brydża Sportowego, MKS „Metalowiec” Łódź
Miejsce gry: Gimnazjum Nr 1, ul. Lotnicza 1, Ozorków.

Kontakt:
Henryk Chojnacki
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
691 771 197

STREFA SW Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie

Organizator: Dolnośląski Związek Brydża Sportowego
Miejsce gry: Hala Stulecia, Wrocławskie Centrum Kongresowe (WCK), ul. Wystawowa 1, Wrocław

Kontakt:
Józef Sławenta
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
697 972 389

STREFA SE Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie  

Organizator: Małopolski Związek Brydża Sportowego
Miejsce gry: Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. ks. Fr. Blachnickiego, Kraków

Kontakt:
Marcin Kuflowski
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
507 065 495

Poprawiony (środa, 16 marca 2016 11:49)