Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Kadra Juniorek 2020

ZASADY KWALIFIKACJI DO REPREZENTACJI POLSKI

na Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorek 2020

 

Zapraszamy do uczestnictwa w rozgrywkach kadrowych juniorek 2019/20.

Warto się zgłosić także nie będąc z nikim umówioną, a my dobierzemy ci partnerkę.

Oprócz samej gry oferujemy też szkolenie na pierwszym i drugim etapie, aby każda z Was miała poczucie, że czas spędzony z nami przyczynił się do podniesienia Twoich umiejętności brydżowych, co zaowocuje sukcesami w przyszłości. Dla wyróżniających się zawodniczek (niekoniecznie reprezentantek) będziemy organizować sparingi na BBO z reprezentacjami innych krajów. Będzie też można w rozgrywkach wygrać wyjazd na German Bridge Trophy do Berlina. Wybrane pary pojadą (o ile będzie finansowanie) także na Mistrzostwa Europy Par.

Jeśli jesteś zainteresowana, zgłoś się do dnia 14.12.2019 mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W zgłoszeniu podaj:

 

 • imię i nazwisko,
 • rok urodzenia,
 • klub,
 • nazwisko trenera klubowego lub osoby, która pomaga Ci trenować (jeśli masz taką osobę),
 • osobę, z którą umówiłaś się na rozgrywki, o ile masz już z kim grać,
 • informację, czy grasz w jakiejś lidze i w jakiej drużynie, wraz z linkiem do strony z rezultatami,
 • swoich osiem ostatnich wyników turniejów (tabelka) wraz z linkami do stron z rezultatami,
 • kontakt (mail, nr telefonu).

W tym celu najlepiej wypełnij formularz.

 

Informacja o zasadach przetwarzania zbieranych danych osobowych: https://www.pzbs.pl/info-rodo

 

SYSTEM ROZGRYWEK KADROWYCH 2019/2020

 1. Zgłoszenie do I etapu – 14.12.2019.
 2. I etap (szkolenie + rozgrywki) – 27.12-30.12, Warszawa.
 3. Ogłoszenie listy par uprawnionych w II etapie – 5.01.
 4. II etap (rozgrywki + szkolenie) – 07.02-09.02, Warszawa.
 5. Ogłoszenie listy par uprawnionych do gry w III etapie – 16.02.
 6. III etap (rozgrywki) – 21-23.02 lub 27-29.03, Warszawa.
 7. Ogłoszenie składu reprezentacji na DMŚJ – 01.03 lub 05.04.

 

Wszystkie terminy mogą ulec zmianie w przypadku kolizji z ważnym innym turniejem lub w wyniku uzgodnienia między wszystkimi zawodniczkami i trenerami.

Zachęcamy pary, które są zdecydowane razem grać, do wysłania także swojego planu wspólnej gry na żywo oraz na BBO. Niektóre pary już to zrobiły. Zachęcamy także do wzięcia udziału w XVIII Młodzieżowym Festiwalu Brydżowym w Szczyrku w turnieju teamów do lat 25 lub do lat 15.

 

 

Zasady gry w poszczególnych etapach:

 

I etap – otwarty (Warszawa)

Koszt: 50 zł dla zawodniczek spoza Warszawy, 80 zł dla zawodniczek z Warszawy, chyba że przenocują którąś z koleżanek, wtedy 0 zł.

 

Na tym etapie skupimy się na szkoleniu i testach, a na koniec rozegramy krótkie pierwsze kryterium eliminacyjne. Wyłonimy od sześciu do dziesięciu par, które zagrają w drugim etapie. 

 

II etap – 6-10 par (Warszawa)

Koszt: 50 zł dla zawodniczek spoza Warszawy, 80 zł dla zawodniczek z Warszawy, chyba że przenocują którąś z koleżanek, wtedy 0 zł.

Zasady dopuszczenia: 3 pary z miejsc 1-3 z I etapu i 3-7 par powołanych. O powołaniach par spoza miejsc 1-3 z poprzedniego etapu zadecydują (głównie) wyniki testów oraz wrażenie pozostawione podczas szkolenia i gry w I etapie.

 

Na tym etapie również przeprowadzimy szkolenie, testy i rozgrywki, z których wyłonimy od czterech do ośmiu par, które zagrają w etapie finałowym.

Pierwsze dwie pary z II etapu rozgrywek uzyskają możliwość wyjazdu jako reprezentacja Polski na German Bridge Trophy do Berlina.

 

III etap – 4-6 par (Warszawa)

Zasady dopuszczenia: Zwyciężczynie etapu II i i 1-5 par powołanych. Do tego etapu dopuszczone zostaną złote medalistki z Drużynowych Mistrzostw Europy w Oslo pod warunkiem spełnienia warunków ustalonych indywidualnie z selekcjonerami. Jeśli chcą, mogą wziąć udział w etapach poprzedzających.

 

Kryterium zaplanowane na luty lub marzec jest ostatnim elementem selekcyjnym przed Mistrzostwami Świata. Po nim zostaną powołane trzy pary, które stanowić będą oficjalną reprezentację Polski. Automatyczny awans uzyskuje para, która wygra III etap. Pozostałe dwie zostaną wybrane przez selekcjonerów.

 

 

KONTAKT

Rafał Marks,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 660856884

Zuzanna Moszczyńska,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 503370620

a najlepiej przez Facebook/Messenger.

 

Poprawiony (niedziela, 27 października 2019 10:00)