Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Komunikat o rozgrywkach internetowych

Aktualne rozgrywki

 

 • BridgeNET - codzienne turnieje PZBS z PKLami, turnieje otwarte
 • BridgeNET Lokalny - wojewódzkie turnieje z PKLami (zapytaj w swoim WZBS)
 • Internetowy Puchar Polski PZBS 2020 - turniej w trakcie, zapisy zamknięte
 • Internetowa Liga PZBS Meomoriał Łukasza Sławińskigo - przerwa między sezonami, niebawem otwieramy zapisy na drugi sezon
Rozgrywki specjalne:
 • weekendowe turnieje
 • turnieje okolicznościowe - w najbliższym czasie III Memoriał Andrzeja Żurka (28-31 maja)
 • turnieje młodzieżowe
Rozgrywki wycofywane:
 • BBO na fali - projekt w trakcie zamykania w związku ze zmianami na BBO i uruchomieniem BridgeNET lokalny

 

Komunikat 1 (18 marca 2020)

 

Szanowne Brydżystki, Szanowni Brydżyści

w związku z nadzwyczajną sytuacją dotyczącą pandemii COVID-19 i zawieszeniem rozgrywania turniejów brydżowych na żywo w całej Polsce PZBS przygotował ofertę rozgrywek brydżowych na platformach internetowych: 

 • Ruszamy z nową propozycją (od wtorku 24 marca) Internetową Ligą PZBS opartą na systemie czwórkowym Łukasza Sławińskiego, stąd te rozgrywki będą jego Memoriałem. Szczegóły w osobnym komunikacie.
 • Poszerzamy ofertę klubu BridgeNet - od tego weekendu pojawią się dodatkowe turnieje (21-rozdaniowe). W najbliższą sobotę (21 marca) zrobimy na BBO dwa bezpłatne turnieje - indywiduel o godzinie 18.00 oraz turniej par o godzinie 20.30. Warunkiem uczestnictwa będzie wcześniejsze zarejestrowanie się w klubie BridgeNet. W turniejach przyznamy pkl. Mamy nadzieję, że uda się je bezproblemowo przeprowadzić. 
 • W niedzielę zaś te turnieje (18.00 i 20.30) odbędą już na normalnych zasadach klubu BridgeNet. Warunkiem uczestnictwa będzie wcześniejsze zarejestrowanie się w klubie BridgeNet i wniesienie opłat przez PayU
 • Oprócz tego zachęcamy do uczestnictwa w cyklicznych turniejach organizowanych przez klub BridgeNet - Internetowe Indywidualne Mistrzostwa Polski, Internetowe Mistrzostwa Polski Par (wtorek, czwartek, godz. 18.00 i 20.30); a także w turniejach klubowych (poniedziałek, środa, piątek, godz. 18.00 i 20.30). 
 • W przyszłym tygodniu w środę 25 marca na BBO na próbę zrobimy dłuższy turniej 27-rozdaniowy. Początek o godzinie 18.00. Rozegramy go jako Turniej Charytatywny „O Uśmiech Patryka”. Cała kwota wpisowego zostanie przeznaczona na pomoc rodzicom Patryka chorego na mukowiscydozę. Zwykle taki turniej odbywał się w Skawinie i w tym roku miała być jego 12. edycja. Warunkiem uczestnictwa będzie wcześniejsze zarejestrowanie się w klubie BridgeNet i wniesienie opłat przez PayU. Opłata za ten turniej będzie wynosić 16 zł od zawodnika (bez zniżek). W turnieju przyznamy pkl, a pierwsze trzy pary otrzymają puchary.
 • Od 18 marca ruszamy z czterema turniejami dziennie na platformie Funbridge – dwa turnieje na maksy, dwa na impy. Pierwsze dwa w godzinach 3.00-15.00 i drugie od 15.00-3.00.

Witold Stachnik
Prezes Zarządu PZBS

 

Komunikat 2 (20 marca 2020)

BBO na fali

 

BBO na fali to program turniejów online organizowanych przez WZBSy na platformie BBO pod egidą PZBS, za uczestnictwo w których zawodnicy otrzymują PKLe przyznawane za klasyfikację długofalową. Każdy WZBS prowadzi swoje, osobne kwalifikacje długofalowe (ale może dopuszczać zawodników wedle własnego uznania).


Turnieje, po akceptacji, mogą startować od 21 marca.

 

 

Co daje uczestnictwo w turnieju?

Czołowe miejsca w klasyfikacji długofalowej otrzymują 20, 17, 15, 13 PKLi, dalej obniżka o 1 tak punty otrzymało minimum 25% zawodników. PKLe zostaną naliczone zawodnikom, którzy są zarejestrowani w Klubie BridgeNet. Rejestracja: https://www.bridgenet.pl/pl/rejestracja.html . Rejestracja jest bezpłatna (nie jest wymagana opłata za uczestnictwo).

 

 

Kto może organizować turnieje?

Cykl turniejów do PZBS zgłasza WZBS. Każdy WZBS może wskazać do dwóch cykli turniejów rozgrywanych w ramach BBO na fali. WZBS wypełnia formularz zgłoszeniowy online wskazując:

 • do dwóch cykli turniejów,
 • regulamin klasyfikacji długofalowej,
 • dane osoby wypełniającej formularz w imieniu WZBS,
 • dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie turnieju (w tym nick BBO),
 • przewidywaną liczbę turniejów (minimum 4),
 • regulamin klasyfikacji długofalowej.

Na stronie PZBS prowadzony będzie wykaz turniejów uczestniczących w cyklu, tak by zawodnicy nie mieli wątpliwości w których turniejach będą przyznane PKLe za klasyfikację długofalową. Cykle turniejów zatwierdzane są do programu w drodze decyzji Biura PZBS. 

W przypadku turniejów młodzieżowych, juniorskich lub dla początkujących Biuro może zatwierdzić turniej z pominięciem limitu oraz na innych zasadach np. dotyczących PKLi (takie turnieje również należy zgłosić za pośrednictwem formularza, ale jako WZBS wybrać “Turniej inny”).

Formularz zgłoszeniowy dla WZBS (wymagane jest konto Google): https://forms.gle/vXV1CWRevqG8aGFBA 

 

 

Jakie warunki muszą spełniać turnieje?
 • bezpłatne dla uczestników,
 • minimum 14 rozdań,
 • co najmniej 10 uczestniczących par,
 • nie mogą nachodzić czasowo na turnieje organizowane przez BridgeNET,
 • dopuszczalny jest tylko jeden turniej dziennie,
 • cykl trwa co najmniej 1 tydzień (decyduje organizator),
 • rozdania losowe, nie układane,
 • mocno zachęcamy, aby turnieje były przeznaczone dla graczy lokalnych, zrzeszonych w danym WZBS, który jest organizatorem zawodów.

 

Odpowiedzialność organizatora i PZBS

Usługę organizacji turniejów świadczy WZBS, w szczególności PZBS nie odpowiada za prawidłowe przeprowadzenie zawodów ani za żadne inne aspekty powiązane z turniejami, w tym nie ma zastsowanie wiele regulaminów, które zazwyczaj obowiązują w trakcie turniejów “na żywo”. W szczególności w turniejach organizowanych w ramach programu “BBO na fali” nie mają zastosowania przepisy Regulaminu Dyscyplinarnego PZBS, Regulaminu Klasyfikacyjnego, Regulaminu Sędziowskiego i wielu innych.

WZBS odpowiada za prawidłowe przeprowadzenie turniejów w dobrej wierze i w duchu szeroko rozumianej sportowej rywalizacji. WZBS określa własne zasady dopuszczania zawodników do turnieju, w szczególności może odmówić dopuszczenia zawodnika do gry bez podania przyczyny. Decyzja WZBS w tym zakresie jest ostateczna.


PZBS zastrzega sobie prawo do usunięcia dowolnego cyklu turniejów z programu bez podania przyczyny, w tym do nie przyznania punktów klasyfikacji ligowej, jeśli stwierdzone zostanie rażące naruszenie zasad, o których mowa w akapicie poprzednim.

 

Witold Stachnik
Prezes Zarządu PZBS

 

 

Komunikat Kapitana Kadry Mikstowej

 
 
Szanowni Państwo,

Z powodu pandemii COVID-19 aktywność kapitanów i couchów naszych reprezentacji znacznie zmalała. Z drugiej strony, internet oferuje nowe, nietypowe możliwości szkoleniowo-treningowe. Wspólnie z kapitanem reprezentacji mikstowej Włodzimierzem Krysztofczykiem, zdecydowaliśmy się wyprzedzić przyszłoroczne plany kadrowe i już dziś aktywować polskie środowisko mikstowe.

Zapraszamy pary mikstowe, przede wszystkim stałe i/lub aspirujące do kadry narodowej, do udziału w Internetowych Turniejach Mikstowych (ITM). Turnieje są bezpłatne i odbywają się we czwartki i niedziele o godzinie 18.00 na platformie BBO. Rozgrywki są analizowane i komentowane przez kapitana. W ITM można zdobyć nagrody i pekaele zgodnie z regulaminem „BBO na fali”. Liczba par w turnieju jest ograniczona przez BBO, dlatego też organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dopuszczania do rejestracji w pierwszej kolejności – osób/par najbardziej doświadczonych. Wszelkie pozostałe informacje dostępne są na stronie lenales.wixsite.com/itmix. Zgłoszenia na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  tytułując wiadomość „ITM”.

Poza tym zachęcamy pary mikstowe do tworzenia drużyn i uczestnictwa w Lidze Sławińskiego. Rozgrywanie meczów jest najlepszą formą treningu, a taki właśnie umożliwia nam Liga. Tego typu drużyny proszę zgłaszać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  tytułując wiadomość „Liga”.

Lena Leszczyńska

Włodzimierz Krysztofczyk

 

Lista turniejów na BBO

Nick prowadzącego turniej                                      Termin        
LLenaa czwartek i niedziela - godz. 16:15
tonieponie poniedziałek - piątek - godz. 15:30
9nutka9 poniedziałki i piątki  - godz. 17:30 
juror1 wtorek - godz. 17:30 (do 28.04.2020)
net195 wtorek i czwartek - godz. 11:00 oraz niedziela - godz. 14:00
mythbuster wtorek, sobota i niedziela - godz. 18:00
Jotes1972 harmonogram na pwzbs.pl
junioree poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek - godz. 17:00
grzesiek_p poniedziałek, środa i piątek - godz. 18:00
nrd wtorek - godz. 18:00
kaktus

regulamin 1 cyklu, regulamin 2 cyklu WMZBS

romek444 regulamin OZBS
Joe1961 środa - godz. 18:00
ziewacz sobota i niedziala - godz. 10:30
wetwetwet środa - godz. 18:00 dla zawodników ZZBS
kordula1 poniedziałek i piątek - godz. 12:00 dla młodzieży
wuj1976 wtorek - godz. 16:30, niedziela i święta - godz. 10:30
Benek_Ba poniedziałek - godz. 18:00