Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Sport Wszystkich Dzieci 2024 - nabór do organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży

Polski Związek Brydża Sportowego ogłasza nabór do kolejnej edycji Programu „Edukacja przez brydża w szkole – upowszechnianie rozwoju sportowego dzieci i młodzieży” dofinansowywanego w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci” finansowanego przez Ministerstwo Sportu.

Ogólnopolski  Program „Edukacja przez brydża w szkole” jest realizowany przez PZBS. Ma zasięg ogólnopolski i jest kierowany do szkół podstawowych wszystkich województw.
Sposób rekrutacji uzależniony będzie od liczby szkół podstawowych, które zgłoszą się do programu. W przypadku większej ilości niż liczba szkół, które będzie można objąć programem, kryteria wyboru stanowić będą:

  • przewidywana liczba uczestników;

  • lokalizacja ośrodków – pierwszeństwo szkół w małych miejscowościach z odpowiednią infrastrukturą;

  • stopień zaangażowania szkoły w projekt.

  • Pierwszeństwo w naborze będą miały szkoły, które uczestniczyły w Programie „Edukacja przez brydża w szkole" w latach 2018 i 2019 i 2021, 2022 i 2023

Celem zadania jest nauka brydża w szkołach, które uczestniczyły w Programie „Edukacja przez brydża w szkole" w latach 2018. 2019, 2021, 2022 i 2023 oraz wprowadzenie nauki brydża do kolejnych szkół podstawowych w całym kraju (łącznie 40-60 szkół) oraz wyselekcjonowanie spośród uczestników uczniów utalentowanych, których obejmiemy dalszym szkoleniem w klubach i sekcjach brydżowych.
Cele szczegółowe:

  • Opanowanie podstawowych elementów brydża – ekonomia brania lew, podstawy zapisu brydżowego oraz podstaw bilansu brydżowego.

  • Przygotowanie uczestników do rywalizacji z rówieśnikami podczas zawodów brydżowych różnych szczebli.

  • Stworzenie minimum jednego teamu, który będzie reprezentował dany ośrodek w ogólnoposlkim turnieju zamykającym program „Edukacja przez brydża w szkole"

  • Wyselekcjonowanie grupy 60-80 najlepszych uczniów do programu intensywnego dalszego szkolenia.

  • Wdrożenie zasad „fair play”

Wnioski mogą składać licencjonowani Instruktorzy PZBS z opłaconą aktualną składką członkowską. Warunkiem uczestnictwa w programie jest podpisanie umowy z Szkołą Podstawową, w której program będzie realizowany.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 sierpnia 2024 r. na podstawie uzupełnionego i podpisanego wniosku, przesłanego na adres e-mail :   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  – wzór wniosku dla organizatorów zajęć

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Koordynatorem Krajowym SWD Tomaszem Kierepką – adres email:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. +48 501 308 999

Tomasz Kierepka