Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Relacja z Marrakeszu – dzień 10 – Wtorek

46th World Bridge Teams Championships

Wszystkie informacje odnośnie MŚ oraz składy polskiej ekipy dostępne są na stronie PZBS oraz https://www.facebook.com/PZBS1956/posts/288812863842501

Wyniki i biuletyny

 

Relacja z Marrakeszu – dzień 10 – Wtorek

Z ciężkim sercem zasiadam do tej relacji, wtorek nie był dla nas dniem szczęśliwym. Open i kobiety przegrali swoje play-offy, miksty odpadły w transach. Została nam tylko jedna drużyna w MŚ. Nasi seniorzy wygrali ćwierćfinał z reprezentacją Holandii i zakwalifikowali się do półfinałów. Za to wielkie gratulacje!

Nie poddajemy się tak zupełnie. Nasze reprezentacje zarejestrowały się do BAMów, kolejnej otwartej konkurencji drużynowej, trzydniowej. Nowy turniej – nowe nadzieje.

 

Szczegóły wzlotów i upadków:

Bermuda Bowl

Open poległo z Włochami 180 do 223. Po czwartej rundzie Polacy jeszcze wygrywali, potem utrzymywali wynik w granicach remisu lub małego minusa. Szósta składka ich ostatecznie pogrążyła. Trzeba przyznać, że panowie grali wyśmienicie, przysporzyli wiele emocji, nie czuli presji przed bardzo dobrą i doświadczoną drużyną Włochów, z takimi sławami w składzie jak Versace i Sementa.

W półfinałach zagrają na siebie Szwajcaria (z Kalitą, Klukowskim i Nowosadzkim) z USA2 i Włochy z Norwegią.

 

Venice Cup

Największy smutek i zawód i frustracja. Polska drużyna kobieca naprawdę dobrze gra w brydża, o czym świadczy nie tylko wynik w eliminacjach (33VP przewagi nad drugim miejscem), ale również butler (3 pierwsze miejsca). Panie przegrały tylko 5 meczów (i to bynajmniej nie z Izraelem), w których najniższy wynik to 6,72, a dwa spotkania właściwie były remisowe (9,09 i 9,39).

Od początku play-off jakoś nie układała się gra, bo zamiast szybko wysoko prowadzić, Izraelki wciąż punktowały i trzeba było odbijać. Ostatnią składkę przeciwniczki zagrały wyśmienicie i szczęśliwie, nie dało się już odrobić. 185 do 215 i pożegnanie z medalami.

Nie pierwszy to raz, gdy Reprezentacja Kobiet kończy grę w fazie ćwierćfinałów. Kapitan, Mirosław Cichocki od siedmiu Venice Cup (pierwsze MŚ w 2011 w Holandii) podejmuje próbę sięgnięcia po medale. Najbliżej było w Salsomaggiore w 2022, gdzie zdobyliśmy medal brązowy. Również w Lyonie w 2017 udało się zakwalifikować do półfinałów (tu bez medalu). Wydawałoby się, że tym razem nic nie powstrzyma polskiej ekipy (w najsilniejszym możliwie składzie) od sięgnięcia po złoto. Niestety.

W półfinałach zagrają na siebie Izrael z Chinami i Norwegia z Turcją.

 

d'Orsi Trophy

Seniorzy powolutku człapali do zwycięstwa, stopniowo odzyskując przewagę. Holandię ograli ostatecznie 186 do 154, co było najniższym sumarycznym wynikiem w ćwierćfinałach. Świadczy to o wyrównanym poziomie obu drużyn, wiele rozdań było remisowych. Takie mecze jeszcze trudniej wygrać, tym większa chwała dla seniorów.

W półfinałach zagrają przeciwko Danii. Na drugim stole bratobójczy pojedynek między drużynami USA1 i USA2.

 

Transnationals

Miksty zajęły 37 pozycję (podobny wynik miało 10 teamów), do awansu zabrakło zaledwie 1,3VP.

 

Wybrane mecze reprezentacji będą pokazywane w Vugraphie BBO, proszę śledzić harmonogram transmisji

 

Bardzo smutna, ale patrząca z optymizmem w przyszłość

LL