Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

46th World Bridge Teams Championships

 
 
Zwyczajowo WBTC odbywają się w latach nieparzystych co 2 lata. Z powodu pandemii zawody z roku 2021 zostały przeniesione na 2022 (Salsomaggiore we Włoszech). To najstarsze i najpoważniejsze zawody w brydżu sportowym. Pierwsze odbyły się w 1950 roku. W WBTC grają wyłącznie drużyny narodowe, w czterech kategoriach: 
Bermuda Bowl - open
Venice Cup - kobiety
d'Orsi Trophy - seniorzy
Wuhan Cup - miksty
 
Na WBTC 2023 wysyłamy 4 reprezentacje we wszystkich możliwych kategoriach. Odpowiednio wcześniej Polska uzyskała awans do MŚ podczas Mistrzostw Europy w 2022 na Maderze (w sumie jest 8 stref kwalifikacji WBF), gdzie reprezentacje zajęły następujące miejsca:
Open - 5 miejsce
Kobieca - 1 miejsce
Seniorów - 1 miejsce
Mikstowa - 6 miejsce
 

NAVIGAL Sp. z o.o. - oficjalny sponsor Reprezentacji Polski Mikstów w MŚ 2023

Przez pierwszy tydzień wszystkie reprezentacje rozegrają mecze każdy z każdym (na każdą kategorię składają się 24 drużyny narodowe). W kolejnym tygodniu pierwsza ósemka kwalifikuje się do fazy play-off. Rozgrywane są dwudniowe mecze. Niezakwalifikowani mogą wziąć udział w World Transnational Open Teams (zwanych popularnie "transami") - rozgrywek drużynowych otwartych dla wszystkich chętnych. 
 
W trakcie WBTC przewidujemy bezpośrednie transmisje Kuby Wojcieszka (od fazy play-off) na kanale Twitch https://www.twitch.tv/jcchochlik/schedule. Prosimy o śledzenie harmonogramu transmisji. 
 
Jak zwykle będzie prowadzony Vugraph na platformie BBO https://www.bridgebase.com/vugraph/schedule.php
Warto zaznaczyć, że obsługą Vugrapha, specjalnie zaproszoną i w całości na koszt WBF, zajmą się Polacy. Nasi rodacy wyjątkowo dobrze się spisali podczas Zimowych Mistrzostw Europy w Tignes i zyskali sobie bardzo dobrą markę. 
 
Relacje prosto z placu boju będzie prowadzić Lena Leszczyńska. 
 
Cała ekipa liczy 24 zawodników, 4 kapitanów/coachów oraz 4 osoby obsługujące Vugraph. 
 
Liczymy na Państwa wsparcie, trzymanie kciuków i kibicowanie
 
Szef ekipy
Lena Leszczyńska