Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Relacja z Marrakeszu – dzień 12 – czwartek

46th World Bridge Teams Championships

Wszystkie informacje odnośnie MŚ oraz składy polskiej ekipy dostępne są na stronie PZBS oraz https://www.facebook.com/PZBS1956/posts/288812863842501

Wyniki i biuletyny

 

Relacja z Marrakeszu – dzień 12 – czwartek

 

Zastanawiałam się jak dziś rozpocząć? Czy to był dobry, czy zły dzień? Podpowiedzieli mi kapitanowie:

3 polskie reprezentacje w finale A Mistrzostw Świata BAM️

Seniorzy walczą o brązowy medal d’Orsi Trophy️

Polski team w półfinale World Transnational Open Teams Championship️

Nie mamy się czego wstydzić, wręcz przeciwnie – powinniśmy być dumni. Trzeba z godnością przyjąć, co niesie los, nie poddawać się.

 

d'Orsi Trophy

Seniorzy po ciężkich bojach ulegli Danii 166 do 191. Mieliśmy chrapkę na Mazurka Dąbrowskiego, przyjdzie się zadowolić medalem brązowym. A i to nie tak od razu, najpierw trzeba go wywalczyć. O trzecie miejsce panowie starsi zagrają z reprezentacją USA2 najeżoną sławami. Będzie trudno, ale i nasi zawodnicy to top światowego rankingu. Bądźmy dobrej myśli i trzymajmy kciuki.

 

BAMy

Wszystkie reprezentacje (open, kobieca i mikstowa) wystartowały w BAMach. To naprawdę godne podziwu. Po dziesięciu dniach rozgrywek meczowych, po zawodzie związanym z własnymi ambicjami i oczekiwaniami kibiców – zasiadamy do gry na maksy. I nie dokładamy „od lewej”, pełne skupienie i determinacja. Open eliminacje zakończyło na pierwszym miejscu ex aequo z francuskim teamem Vinciguerra. Panie i miksty nagrały identyczne wyniki (100 punktów) zajmując miejsce 15. Do finału A przechodziło 23+ teamy dopełnione spadkowiczami z transów. W sumie w finale A zagra 26 drużyn (każdy z każdym po 2 rozdania).

 

Transnationals

Slow Horses powinni jednak nazywać się Black Horses. W drużynie są silni zawodnicy, ale przecież nie galaktyczni mistrzowie, znani powszechnie na świecie. Przeciwnicy, którzy ich nie docenili, srodze się zawiedli. Po spektakularnym awansie w eliminacjach, 1/32 i 1/16, przyszło zwycięstwo w ćwierćfinale z bardzo groźnym teamem Rosenthal 106 do 96. Szala, jak to u Powolnych Koni, przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, by w ostatniej ćwiartce ostatecznie przeważyć na rzecz biało-czerwonych. W półfinale zagrają z angielskim teamem Knottenbelt.

Jeśli chodzi o poczynania innych zaprzyjaźnionych reprezentacji, Szwajcaria gładko ograła USA2 – 250 do 171 i zagra w finale z Norwegią. Nasz pogromca w kobietach – Izrael – prze do przodu jak burza. Panie ograły Chinki i w finale zmierzą się z Turcją. Nie raz już tak bywało, gdy wybrana przez nas w play-offach drużyna, sięgała po złoto. W transach, team z Piotrem Zatorskim Barr również awansował do półfinału. Oby spotkał się w finale z Slow Horses. W BAMach grają Basia i Tomek Gotard (goszczący często na naszych kongresach), w Wuhan Cup w reprezentacji Francji gra Joanna Żochowska.

Wszystkim Polakom wiernie kibicujemy!

 

Wybrane mecze reprezentacji będą pokazywane w Vugraphie BBO, proszę śledzić harmonogram transmisji

 

Polska, Biało-czerwoni!

LL