Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Komunikat dotyczący Mistrzostw Polski Par Open 2020

 1. Mistrzostwa Polski Par Open 2020 rozgrywane są w drodze:
  • eliminacji wojewódzkich,
  • eliminacji otwartych,
  • zamkniętego półfinału i finału.
 2. Finały wojewódzkie muszą zostać rozegrane najpóźniej do 31 marca, przy czym Zarząd PZBS sugeruje WZBS-om wyznaczenie terminu na 28 lub 29 marca 2020 roku.
 3. Eliminacje wojewódzkie rozgrywane są wg zasad określonych przez dany WZBS, z zastrzeżeniem, że:
  • liczba rozdań rozegranych w finale wojewódzkim wynosi minimum 39; wprzypadku udziału 19 lub 20 par dopuszczalne jest 38,
  • w finale wojewódzkim mogą uczestniczyć pary składające się wyłącznie z zawodników zarejestrowanych w PZBS z opłaconą bieżącą składką. W parze co najmniej jeden z zawodników musi być zarejestrowany na terenie danego województwa lub być jego mieszkańcem;
  • prawo startu w finale wojewódzkim bez udziału we wcześniejszych eliminacjach mają pary złożone z zawodników, z których każdy zajmuje miejsce w przedziale 1-200 ogólnopolskiego rankingu PZBS wg notowania I 2020.
 4. Liczba miejsc dających kwalifikację do półfinału MPP z danego województwa wynosi:

DS

6

LD

3

PK

2

SW

2

KP

3

MP

4

PD

2

WM

3

LU

2

MA

8

PM

4

WP

5

LB

3

OP

2

SL

4

ZP

3

 1. Z zastrzeżeniem że w półfinale:
  • skład pary kwalifikującej się nie może ulec zmianie w stosunku do rozgrywek wojewódzkich,
  • awans mogą uzyskać tylko te pary, które zajęły miejsca w górnej połowie sklasyfikowanych par w turnieju wojewódzkim.
 2. Pary zdobywające kwalifikację wojewódzką są zobowiązane potwierdzić udział w rozgrywkach półfinałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 16 kwietnia 2020 roku.
 3. Eliminacje otwarte zostaną rozegrane podczas wieczornych turniejów na maksy w trakcie kongresów wiosennych: 5 kwietnia 2020 roku w Starachowicach oraz drugi turniej do ustalenia.
 4. Awans do półfinału z eliminacji otwartych:
  • minimum 10 par z pierwszego turnieju eliminacyjnego (pod warunkiem, że zajęły lokatę w pierwszych 25% stawki turnieju),
  • minimum 10 par z drugiego turnieju eliminacyjnego (pod warunkiem, że zajęły lokatę w pierwszych 25% stawki turnieju).

W każdym przypadku obliczania awansów pomijamy pary z udziałem zawodników, którzy już uprzednio wywalczyli awans lub zgłosili udział w turnieju półfinałowym bez kwalifikacji. Dokładna liczba awansujących par zostanie podana w osobnym komunikacie.

 1. Zamknięty półfinał i finał zostaną rozegrane w dniach 1-3 maja 2020 roku.
 2. Do bezpośredniego startu w półfinale dopuszczone zostaną pary:
  • z których każdy z zawodników zajmuje miejsca 1-75 w ogólnopolskiego rankingu PZBS wg notowania I 2020, pod warunkiem potwierdzenia udziału w rozgrywkach finałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 16 kwietnia 2020 roku;
  • medalistów MPP Open w 2019 występujące w tych samych zestawieniach, pod warunkiem potwierdzenia udziału w rozgrywkach finałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 16 kwietnia 2020 roku;
  • które zajęły miejsca 1-3 w turniejach Grand Prix Polski Par 2019/20 w Krakowie, Starachowicach i Łodzi rozgrywanych w pierwszych miesiącach 2020 roku (skład pary kwalifikującej się nie może ulec zmianie), pod warunkiem potwierdzenia udziału w rozgrywkach finałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 16 kwietnia 2020 roku (w przypadku turnieju GPPP w Łodzi do 21 kwietnia 2020 roku);
  • 1-5 par dopuszczonych przez WG PZBS z uwagi na duże osiągnięcia sportowe lub ze względów organizacyjnych (parzysta liczba par, uzupełnienie do pełnych dziesiątek, itp.).
 3. Półfinał będzie miał charakter zamknięty i zostanie rozegrany na dystansie 70 rozdań (pary w zależności od sumy miejsc zawodników w rankingu (aktualne notowanie w dniu startu półfinału zostaną rozstawione). Po 50 rozegranych rozdaniach nastąpi powtórne pętelkowe rozstawienie do dwóch ostatnich sesji wg dotychczasowego wyniku.
 4. Finał zostanie rozegrany na dystansie 69 rozdań (23 rundy po 3 rozdania „każdy z każdym”) z zaliczeniem wyników półfinałów jako ¼ wyniku finału.
 5. Wszyscy uczestnicy finału i półfinału otrzymają apkl zgodnie z Regulaminem Klasyfikacyjnym.
 6. Trzy pierwsze pary zdobędą tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski na rok 2020 oraz otrzymają medale i puchary.
 7. Mistrzowie Polski będą reprezentować Polskę na turnieju międzynarodowym. Dotyczy to zawodników, którzy są zrzeszeni w PZBS w roku 2020 oraz są obywatelami Polski. PZBS pokrywa koszty pobytu – zgodnie z ustaloną dietą i ryczałtem hotelowym oraz wpisowe – za okres udziału pary w turnieju par. Para reprezentująca Polskę musi grać w tym samym zestawieniu. Jeśli choć jeden z zawodników nie spełnia powyższych warunków lub para nie może wystartować – wyjazd przepada.