Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Decyzje Wydziału Gier

Na niniejszej stronie będą publikowane orzeczenia i decyzje Wydziału Gier Polskiego Związku Brydża Sportowego.

WG stwierdza, iż może odstąpić do publikowania decyzji (np. zgody na przełożenie meczu).

S. Zawiślak - przewodniczący WG, P.Szymaszczyk, L.Ohrysko, P.Busse

(strona aktualizowana)

26 kwietnia 2022r
Po rozpatrzeniu wniosku Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego o niedopuszczenie zawodnika 02013 do Kongresu Poznańskiego. Wydział Gier PZBS postanowił przychylić się do wniosku ze względu na szereg udokumentowanych zdarzeń z udziałem tego zawodnika, które stawiały poważne zastrzeżenia co do jego uczciwości i gry fair-play.

5 maja 2022r
Wydział Gier postanawia nie przychylić się do wniosku pary Nawrocki-Wiankowski i utrzymać wynik zapisany do bridgemate. Wydział powołuje się na sytuację z Mistrzostw Świata w Genewie, gdzie nie poprawiono wyniku na uzyskany przy stole w meczu o mistrzostwo świata teamów. Kolejną przesłanką do utrzymania zapisu jest "pomroczność jasna" czterech zawodników w prostym rozdaniu (zapisanie błędnej liczby lew), co spowodowało kontynuację gry przy wyniku z błędnym zapisem, co z kolei mogło mieć wpływ na grę zawodników w kolejnych rundach.

31 maja 2022r
Wydział Gier PZBS podtrzymuje decyzję Zarządu Kujawsko-Pomorskiego PZBS. Zespół BTG oddał trzy walkowery w jednym sezonie rozgrywkowym. Do tego nie uczynił nic, by uprzedzić przeciwników i organizatora rozgrywek o trudnej sytuacji kadrowej. Uznajemy również, że lokalne władze PZBS znają grających w rozgrywkach przez nich organizowanych graczy i mimo to nie znalazły dla nich żadnych okoliczności łagodzących. Zatem decyzja o skreślenie drużyny BTG z rozgrywek zostaje podtrzymana.

 

/-/ Sławomir Zawiślak

Przewodniczący Wydziału Gier PZBS