Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

62. Kongres Poznański - zaproszenie dla młodzieży

Witam serdecznie,

Zwracam się do Was, trenerów, instruktorów i opiekunów grup młodzieżowych, z informacją i zaproszeniem Waszych podopiecznych na 62. Kongres Poznański.

Oczywiście Kongres Poznański kojarzy się z brydżem przez duże „B” i słusznie, ale w tym roku przygotowaliśmy szeroką i mamy nadzieję atrakcyjną ofertę dla najmłodszych brydżystów, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Nasza propozycja ma na celu zarówno popularyzację brydża sportowego jak i integrację środowiska młodzieżowego. Jest także ciekawą opcją przetarcia i szlifowania formy dla uczestników 29. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 23 -27 maja br. w Kołobrzegu.

Propozycje turniejów i warsztatów dla młodzieży zostały tak skonstruowane, żeby wypełnić im cały dzień brydżem, a tym samym umożliwić opiekunom grę w turniejach organizowanych w ramach Kongresu. Turnieje dedykowane młodzieży w ramach Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Młodzieży U-20 będą odbywać się rano, natomiast popołudniami młodzież, w zależności od umiejętności ma wybór grania w turniejach kongresowych lub amatorów. 2 maja w turnieju BiałoCzerwonym ze względu na jego konstrukcję wystąpić może każdy i każdy będzie miał możliwość wygrania swojej grupy (szczegóły turnieju tutaj) Opiekunowie mogą więc dać radość z gry swoim podopiecznym, a jednocześnie sami mogą czynnie uczestniczyć w kongresowych turniejach. Wszystkie turnieje dla młodzieży odbędą się w tej samej sali, w której rozgrywane będą główne imprezy kongresowe. Sala znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w hali PCC – 200 metrów od Dworca Głównego w Poznaniu. Sala jest komfortowa (blisko 3000 m2), dobrze wygłuszona, doświetlona oraz klimatyzowana. Warsztaty odbędą się w sali bezpośrednio z nią sąsiadującej.

Dodatkowo, oprócz szerokiej oferty brydżowej dla młodzieży, w dniu 03 maja br., kiedy będzie rozgrywany tylko BUDIMEX Grand Prix Polski Par 2023, w którym zapewne nie wszyscy najmłodsi brydżyści będą chcieli wziąć udział, zorganizowaliśmy zwiedzanie Poznania.

Szczegółowy harmonogram oraz inne informacje znajdziecie na stronie  https://kongrespoznanski.pl/

Wpisowe dla uczniów do lat 19 wynosi:

- Turnieje Młodzieżowe i Turnieje Amatorów – 10 PLN osoba

- Turnieje Kongresowe 1,2,3 – 20 PLN osoba

- Turniej Kongresowy 4 OTP** i Turniej Biało-Czerwony OTP** - 30 PLN osoba

 

Propozycja noclegów:

  1. Schronisko w Kobylnicy: to miejscowość pod Poznaniem jednak dojazd PKP zajmie (od wyjścia ze schroniska do wejścia na salę) ok. 40 minut. Schronisko dysponuje pokojami od 3-osobowych do 10 osobowego. Szczegóły na stronie http://www.ssmkobylnica.pl/  Cena na stronie nieaktualna - obecnie to około 25 PLN za nocleg/na osobę. Schronisko posiada całe zaplecze kuchenne.
  2. Schronisko PTTK w Poznaniu  https://schronisko-tpd.pl/grupy-szkolne/  położone 15 minut jazdy tramwajem od sali gry. Cena noclegu około 55 PLN od osoby, śniadanie 19 PLN.
  3. Pokoje gościnne w akademiku Jowita: 10 minut pieszo od Sali gry. Ceny za pokój 1-osobowy 130 PLN, 2-osobowy 180 PLN, 2-osobowy z aneksem kuchennym 195 PLN.

W razie pytań zachęcam do kontaktu – Marcin Bonawenturczak tel. +48 607 050 076

 

Pozdrawiam,

Marcin Bonawenturczak