Regulamin Rozgrywek Kadry Mikstowej '2026
I. Informacje podstawowe
- Podstawowym celem rozgrywek Kadry Mikstowej (KMx) jest budowa szerokiego zaplecza na przyszłość oraz przygotowanie i szkolenie wybranej liczby zawodników do rozgrywek mistrzowskich w najbliższych latach. Celem krótkoterminowym jest przygotowanie par mikstowych do udziału w Otwartych Mistrzostwach Świata 2026 w konkurencji Mikst (World Transnational Mixed Teams and Pairs).
- Organizatorem rozgrywek jest PZBS.
-
Rozgrywki są otwarte dla wszystkich par mikstowych, w których każdy z zawodników:
- jest obywatelem Polski lub uzyskał zgodę Zarządu PZBS na uczestnictwo;
- spełnia warunki Eligibility Code EBL i WBF;
- jest zrzeszony w PZBS i ma opłaconą składkę zawodniczą na 2026 r.;
- spełnia wymogi Karty Reprezentanta i deklaruje gotowość do przyjęcia jej postanowień;
- nie jest obarczony innymi przeciwwskazaniami uniemożliwiającymi reprezentowanie Polski na zawodach międzynarodowych lub też poinformował o takich przeciwwskazaniach i uzyskał zgodę Zarządu PZBS na uczestnictwo.
- Rozgrywki zostaną przeprowadzone w jednym etapie jako kryterium parowym na IMP-y (z przeliczeniem na VP lub bez przeliczenia, w zależności od systemu rozgrywek);
- Szczegółowy system rozgrywek, harmonogram oraz zasady obliczania wyników będą ogłaszane w oddzielnych komunikatach po zamknięciu listy zgłoszeń. Opłata startowa do KMx wynosi 250 zł od zawodnika (zniżki nie przysługują). Miejsce rozgrywek oraz szczegółowy harmonogram, wraz z datą rozgrywek, zostaną podane w osobnych komunikatach.
-
Uczestnicy muszą :
- dokonać zgłoszenia do - 8.01.2026 w systemie zgłoszeń
- dokonać opłaty startowej na konto PZBS z dopiskiem odpowiednio: “KMx 2026”
- Selekcjonerem Kadry Mikstowej jest Kapitan Szerokiej Reprezentacji Mikstowej. W związku z powyższym w dalszej części regulaminu będzie stosowane określenie “Kapitan”.
II. Kadra Mikstowa
- Pary startujące w KMx dokonują zgłoszenia oraz opłaty startowej zgodnie z pkt. I.5 i I.6.
- Planuje się rozegranie około 120 rozdań.
- Pary, które zajmą czołowe miejsca w KMx otrzymują pokrycie kosztów wpisowego w OMŚ par lub teamów mikstowych w zależności od liczby startujących par. Ponadto pary, które zajmą miejsca 1-3 będą zwolnione z I etapu rozgrywek kadrowych w 2027 r., jeżeli rozgrywki będą conajmniej dwuetapowe i jeżeli pary dokonają zgłoszenia w tych samych zestawieniach osobowych.
- Jeśli liczba par zgłoszonych do KMx będzie niższa niż 30, rozgrywki nie odbędą się.
- Pierwsze trzy pary otrzymują pokrycie kosztów wpisowego w turnieju par mikstowych OMŚ 2026.
- Do zawodników stosuje się przepisy Karty Reprezentanta PZBS.
III. Przepisy końcowe
- W rozgrywkach stosuje się właściwe przepisy PZBS.
- Rozgrywki są zawodami Kategorii II w rozumieniu Polityki Systemowej PZBS.
- Wszystkie pary zobowiązane są do posiadania kart konwencyjnych zgodnych z wymaganiami WBF w 3 egzemplarzach, z których 1 pozostawia się sędziemu zawodów, przy czym karty mogą być sporządzone w języku polskim lub angielskim. Sugerowany sposób przekazania kart – przesłanie przed rozpoczęciem zawodów sędziemu zawodów: e-mailem na adres podany w komunikacie początkowym.
- Kapitan rozstrzyga sprawy sporne dotyczące niniejszego regulaminu, a Zarząd PZBS podejmuje decyzje w sytuacjach będących wynikiem nadzwyczajnych okoliczności. W sytuacjach niecierpiących zwłoki decyzje, o których mowa w zdaniu poprzednim, może podjąć Kapitan w porozumieniu z Prezesem Zarządu PZBS.
- Sprawy związane z obliczaniem wyników nieokreślone w regulaminach PZBS rozstrzyga Sędzia Główny zawodów.
- Poprzez uczestnictwo w rozgrywkach zawodnicy wyrażają zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie swojego wizerunku przez PZBS do celów szeroko rozumianej promocji brydża sportowego.
- W rozgrywkach zostaną przyznane PKL zgodnie z wytycznymi – „Ogólnymi Zasadami przyznawania pkl za rozgrywki kadrowe” jak za ostatnie kryterium dla 50% uczestników.
