Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

V TarNOWICJUSZ 2013

Przez dwa niezwykle gorące dni w Pałacu MłodzieżyKwazar Bowling rozgrywane były zawody Ogólnopolskiego Mityngu Młodzieży w brydżu sportowym po prezydenckimi auspicjami. Po sezonie obfitującym w ogromne sukcesy młodzi brydżyści mogli się wreszcie zrelaksować uczestnicząc w promującym miasto i brydża integracyjnym spotkaniu w Tarnowie.

V TarNOWICJUSZ 2013 - wyrównane szanse nieprzerwanie od pięciu lat wygrywają tarnowianie. Po zwycięstwach Olgi Długosz (2009), Krzysztofa Cetery (2010), Piotra Wzorka (2011) i Adama Krysy (2012) wyrównane szanse wykorzystał  Wojciech Krawczyk (MPEC III Tarnów), czternastoletni młodzik, aktualny mistrz Polski w najmłodszej kategorii.

Na klasyfikację generalną składało się aż pięć turniejów; cztery brydżowe w przyjaznym Pałacu Młodzieży i jeden bardziej relaksacyjny w kręgle w Kwazar Bowling. 
 
Turniej dla najmłodszych wygrali Jan Gąsienica-Józkowy i Wojciech Krawczyk (MPEC Tarnów), przed Dominikiem Piskorzem i Michałem Mikosem z Jockera Oświęcim oraz rewelacyjnymi jedenastolatkami Michałem Kuczkowskim (TABU Tarnów) i rzeszowianinem Piotrkiem Kruczkiem (Hotel Polski II Mielec). 
 
Grand Prix U-20 wygrała skawińsko-krakowska para Grzegorz Skołyszewski - Krzysztof Superson przed Aleksandrą Pacurą z Olimpii Kraków i Krzysztofem Ceterą z MPEC I Tarnów oraz Michałem Krysą i Błażejem Krawczykiem z MPEC I Tarnów.
 
Integrujący pokolenia Barometr Open wygrała krakowska para mikstowa Alicja Mosiałek i Maciej Superson, a najlepszą drużyną turnieju teamów okazała się drużyna młodych gwiazd, aktualnych reprezentantów Polski  w składzie Adam Krysa, Maciej Grabiec, Błażej Krawczyk i Michał Krysa.
 
W najbardziej relaksujących i zarazem najaktywniejszych zawodach w kręgle zwyciężył Krzysztof Cetera wyprzedzając Jędrzeja Hycnara i Piotra Markiewicza. 
 
Najlepszym wręczono puchary i książki brydżowe, wszyscy uczestnicy otrzymali umpominki w formie gadżetów. Przyjezdni zgodnie zapowiedzieli, że powrócą do ciepłego Tarnowa jeszcze niejednokrotnie.
 
Tarnowski mityng od lat cieszy się dobrą frekwencją i renomą. Młodzi brydżyści przyjeżdżają niemal z całej Polski. W tym roku do Tarnowa przyjechali zawodnicy z Zakopanego, Krakowa, Oświęcimia, Skawiny, Mielca i Rzeszowa.

 

V TarNOWICJUSZ 2013 Wyrównane szanse

[Petit Prix U-15] [Grand Prix U-20[Pajączek] [Bar Open]  [Teamy]

[Klasyfikacja Generalna] [DF U-20] [DF U-15]

[Fotoreportaż]