Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Zasady rozgrywek kadry kobiet

Zasady ogólne

 1. Rozgrywki kadrowe mają na celu wyłonienie reprezentacji Polski kobiet na Drużynowe Mistrzostwa Europy 2014 oraz inne imprezy, na które PZBS wystawia reprezentację.
 2. Prawo startu w rozgrywkach kadrowych mają zawodniczki zrzeszone w PZBS, mogące grać w reprezentacji Polski w 2014 roku według kryteriów European Bridge League (EBL Bona Fide Residence Requirements).
 3. Rozgrywki zostaną rozegrane w dwóch etapach:
  1. kadra krajowa
  2. supermecz (z opcją rewanżu)
 4. Zgłoszenia par do rozgrywek kadrowych, zgodne z określonymi wyżej kryteriami dokonuje się e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w terminie do dnia 10.03.2014.
 5. Zgłoszenie pary jest ważne wraz z wykupieniem licencji kadrowej w wysokości 100 zł – opłata normalna, 50 zł – opłata ulgowa.
 6. Przed kryterium pary uiszczają opłatę startową w wysokości 100 zł od pary – opłata normalna, 50 zł od pary – opłata ulgowa.
 7. Zgłoszenie do rozgrywek kadrowych jest jednocześnie zobowiązaniem do uczestnictwa w rozgrywkach kadrowych do momentu wyeliminowania.
 8. Zgłoszenie do rozgrywek kadrowych jest jednocześnie zobowiązaniem do udziału w przedsięwzięciach szkoleniowych bądź reprezentowania PZBS w razie powołania przez kapitanat. W okresie takiego powołania zawodniczki zobowiązane są przestrzegać Karty praw i obowiązków reprezentanta Polski.
 9. Zgłaszające się pary są zobowiązane do przesłania mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. karty konwencyjnej w formacie elektronicznym.

Kadra Krajowa

 1. Warunkiem przeprowadzenia rozgrywek kadry krajowej jest udział min 8 par.
 2. W przypadku mniejszej frekwencji rozgrywki kadrowe będą anulowane, a reprezentację na wniosek selekcjonera powołą ZG PZBS.
 3. Kadra krajowa rozgrywana będzie w dniach 21-23.03.2014 w Warszawie na dystansie min. 100 rozdań, mecze obliczane na imp do średniej z przeliczeniem wyników na VP w skali ułamkowej 20:0.
 4. Trzy zwycięskie pary tworzą team, który uzyskuje prawo rozegrania meczu (supermecz) z aktualną reprezentacją. Mecz odbędzie się w kwietniu 2014 roku.
 5. Supermecz będzie się składać z siedmiu 16-rozdaniowych segmentów. Wynik każdego segmentu jest przeliczany na VP według skali ułamkowej stosowanej w drużynowych mistrzostwach Europy 2014. O wyniku meczu decyduje suma VP uzyskanych przez teamy w każdym z segmentów meczu. W razie remisu w VP, o wygranej decyduje suma imp.
 6. W razie wygrania meczu przez aktualną reprezentację Polski (z Mistrzostw Świata Venice Cup 2013) zachowuje ona status reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy 2014.
 7. W razie przegrania meczu, reprezentacja Polski ma prawo do rewanżu w ciągu 4 tygodni od pierwszego meczu (ta sama liczba rozdań), w terminie uzgodnionym przez obie drużyny. Zwycięzca meczu rewanżowego zostanie zarekomendowany przez kapitanat jako reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy 2014 i uzyska status reprezentacji Polski po zatwierdzeniu przez ZG PZBS.
 8. W przypadku, gdy w składzie aktualnej reprezentacji powstanie wakat maksymalnie trzech zawodniczek (z powodu rezygnacji, bądź innych powodów), ZG PZBS na wniosek kapitanatu powołuje nowe zawodniczki na ich miejsce.
 9. W razie powstania wakatu w składzie reprezentacji czterech i więcej zawodniczek, supermecz nie odbędzie się, a reprezentację wyłoni dodatkowe kryterium parowe (6 par), trzy czołowe pary kadry krajowej oraz trzy powołane przez kapitanat.
 10. Członkowie reprezentacji Polski są zobowiązani do przestrzegania Karty praw i obowiązków reprezentanta Polski.
 11. W rozgrywkach kadry krajowej przyznawane są a-pkl wg regulaminu klasyfikacyjnego.
 12. W rozgrywkach obowiązują przepisy MPB 2007, polityka systemowa EBL, regulamin zawodów PZBS oraz niniejszy regulamin.
 13. Kwestie sporne rozstrzyga kapitanat ZG PZBS.
Marek Wójcicki

Kapitanat Sportowy PZBS
Mirosław Cichocki

Kapitan reprezentacji