Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Komunikat dotyczący Mistrzostw Polski Par Open 2018

Komunikat dotyczący Mistrzostw Polski Par Open 2018

1.       Mistrzostwa Polski Par Open 2018 rozgrywane są w drodze:

·         eliminacji wojewódzkich,

·         eliminacji otwartych,

·         zamkniętego półfinału i finału.

2.       Finały wojewódzkie muszą zostać rozegrane najpóźniej do 15 kwietnia, przy czym Zarząd PZBS sugeruje WZBS-om wyznaczenie terminu na 14 lub 15 kwietnia 2018 roku, który jest wpisany do Jednolitego Kalendarza Sportowego.

3.       Eliminacje wojewódzkie rozgrywane są wg zasad określonych przez dany WZBS, z zastrzeżeniem, że:

·        liczba rozdań rozegranych w finale wojewódzkim wynosi minimum 40,

·        w finale wojewódzkim mogą uczestniczyć pary składające się wyłącznie z zawodników zarejestrowanych w PZBS z opłaconą bieżącą składką. W parze co najmniej jeden z zawodników musi być zarejestrowany na terenie danego województwa lub być jego mieszkańcem;

·        prawo startu w finale wojewódzkim bez udziału we wcześniejszych eliminacjach mają pary złożone z zawodników, z których każdy zajmuje miejsce w przedziale 1-200 ogólnopolskiego rankingu PZBS wg notowania IV 2017.

4.       Liczba miejsc dających kwalifikację do półfinału MPP z danego województwa (jedna para na każde rozpoczęte 130 zarejestrowanych osób z danego województwa, wg ewidencji na dzień 31 grudnia 2017 roku) wynosi:

DS

6

LD

3

PK

2

SW

2

KP

3

MP

4

PD

2

WM

3

LU

2

MA

8

PM

4

WP

5

LB

3

OP

2

SL

4

ZP

3

      Z zastrzeżeniem że w półfinale:

·        skład pary kwalifikującej się nie może ulec zmianie w stosunku do rozgrywek wojewódzkich,

·        para kwalifikująca się nie może zająć w rozgrywkach wojewódzkich niższego miejsca niż dwukrotność kwalifikacji wojewódzkich (przykładowo w województwie, w którym może zakwalifikować się 6 par, para zdobywająca kwalifikację wojewódzką nie może zająć niższego miejsca niż 12).

5.       Pary zdobywające kwalifikację wojewódzką są zobowiązane potwierdzić udział w rozgrywkach półfinałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 24 kwietnia 2018 roku.

6.       Eliminacje otwarte zostaną rozegrane podczas wieczornych turniejów na maksy w trakcie kongresów wiosennych: 7 kwietnia 2018 roku w Łodzi oraz 21 kwietnia 2018 roku w Starachowicach.

7.       Awans do półfinału z eliminacji otwartych:

·        minimum 10 par z pierwszego turnieju eliminacyjnego (pod warunkiem, że zajęły lokatę w pierwszych 25% stawki turnieju),

·        minimum 10 par z drugiego turnieju eliminacyjnego (pod warunkiem, że zajęły lokatę w pierwszych 25% stawki turnieju).

W każdym przypadku obliczania awansów pomijamy pary z udziałem zawodników, którzy już uprzednio wywalczyli  awans lub zgłosili udział w turnieju półfinałowym bez kwalifikacji. Dokładna liczba awansujących par zostanie podana w osobnym komunikacie.

8.       Zamknięty półfinał i finał zostaną rozegrane w dniach 1-3 maja 2018 roku.

9.       Do bezpośredniego startu w półfinale dopuszczone zostaną pary:

·        składające się z zawodników, z których każdy zajmuje miejsca 1-50 w ogólnopolskiego rankingu PZBS wg notowania IV 2017, pod warunkiem potwierdzenia udziału w rozgrywkach finałowych mailowo na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 24 kwietnia 2018 roku;

·        medalistów MPP Open w 2017 występujące w tych samych zestawieniach, pod warunkiem potwierdzenia udziału w rozgrywkach finałowych mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. najpóźniej do 24 kwietnia 2018 roku;

·        1-3 pary dopuszczone przez WG PZBS z uwagi na duże osiągnięcia sportowe lub ze względów organizacyjnych (parzysta liczba par, uzupełnienie do pełnych dziesiątek, itp.).

10.    Półfinał będzie miał charakter zamknięty i zostanie rozegrany na dystansie 70 rozdań (pary w zależności od sumy miejsc zawodników w rankingu zostaną rozstawione). Po 50 rozegranych rozdaniach nastąpi powtórne pętelkowe rozstawienie do dwóch ostatnich sesji wg dotychczasowego wyniku.

11.    Finał zostanie rozegrany na dystansie 69 rozdań (23 rundy po 3 rozdania „każdy z każdym”) z zaliczeniem wyników półfinałów jako ⅓ wyniku finału.

12.    Wszyscy uczestnicy finału i półfinału otrzymają apkl zgodnie z Regulaminem Klasyfikacyjnym.

13.    Trzy pierwsze pary zdobędą tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski na rok 2018 oraz otrzymają medale i puchary.

14.    Trzy pierwsze pary będą reprezentować Polskę na turniejach międzynarodowych. Dotyczy to par, których zawodnicy są zrzeszeni w PZBS w roku 2018 oraz są obywatelami Polski. PZBS pokrywa koszty pobytu – zgodnie z ustaloną dietą i ryczałtem hotelowym oraz wpisowe – za okres udziału pary w turnieju par. Pary reprezentujące Polskę muszą grać w tym samym zestawieniu. Jeśli choć jeden
z zawodników nie spełnia powyższych warunków lub para nie może wystartować – wyjazd przepada.

 

(-) Marcin Pędziński

Przewodniczący
Komisji Organizacji Imprez PZBS

(-) Witold Stachnik

Prezes Zarządu PZBS