Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Regulamin Indywidualnych Mistrzostw Polski 2018

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE

 1. Indywidualne Mistrzostwa Polski (IndMP) mają na celu wyłonienie Mistrza Polski w Klasyfikacji Indywidualnej.
 2. IndMP są imprezą otwartą.
 3. Organizatorem IndMP jest Zgorzelecki Klub Brydża Sportowego oraz Polski Związek Brydża Sportowego.
 4. IndMP odbędą się 13-14.07.2018 r. w PGE Turów Arenie, ul. Lubańska 9a, 59-900 Zgorzelec.
 5. Wpisowe wynosi 50 zł (40 zł dla zawodników z opłaconą składką PZBS, 30 zł dla zawodników z opłaconą składką PZBS z uprawnieniami do ulg oraz 20 zł dla młodzieży szkolnej do lat 19) do każdego z etapów Mistrzostw.
 6. Na sali gry obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia oraz spożywania alkoholu, korzystania z wyrobów tytoniowych, e-papierosów oraz telefonów komórkowych.
 7. Organizator zastrzega sobie możliwość prezentowania aktualnych wyników. Osoby zgłaszające swój udział w turnieju wyrażają zgodę na nieodpłatne i nieograniczone wykorzystywanie swojego wizerunku jako uczestnika turnieju przez organizatorów Mistrzostw.
 8. Okres reklamacyjny w myśl przepisu 79C1 MPB upływa:
  1. W eliminacjach i półfinale – 30 minut po wpłynięciu ostatniego zapisu.
  2. W finale – 15 minut po wpłynięciu ostatniego zapisu.
 9. Błąd w zapisie może być poprawiony po upływie okresu reklamacyjnego zgodnie z przepisem 79C2 MPB za zgodą Sędziego Głównego. Sędzia Główny każdorazowo decyduje czy taka zmiana może wpłynąć na wyniki oraz na niewypłacone nagrody.
 10. W IndMP mają zastosowanie właściwe przepisy PZBS oraz niniejszy regulamin.

II. ZAŁOŻENIA SPORTOWE

 1. IndMP będą obliczane na zapis maksymalny.
 2. Mistrzostwa rozpoczną się w piątek, 13.07.2018 r. o godz. 17:00.
 3. IndMP zostaną rozegrane w trzech etapach:
  • otwarte eliminacje – ok. 40 rozdań – awans do półfinału uzyska min. 50% zawodników (najmniejsza liczba zawodników pasująca do schematu gry, niemniejsza od 50%), przy czym dokładną liczbę ogłosi Sędzia Główny po rozpoczęciu eliminacji;
  • półfinał – ok. 30 rozdań;
  • finał – ok. 40 rozdań.
 4. W eliminacjach zostanie rozegranych około 40 rozdań. Zapisy zakończą się o godz. 16:40. Późniejsze zgłoszenia nie gwarantują udziału w turnieju.
 5. Półfinał.
  1. Z eliminacji do półfinału zalicza się 50% wyniku, przeliczając na wynik możliwy do zdobycia w półfinale (czyli eliminacje liczą się jak jedna z trzech sesji półfinału).
  2. Zostanie rozegrany z rozstawieniem wg wyników po eliminacjach.
  3. Półfinał rozpocznie się 14.07.2018 r. o godz. 9:15. Potwierdzenie zgłoszenia do godz. 9:00. Późniejsze potwierdzenie nie gwarantuje udziału w półfinale.
  4. Do półfinału zostaną dopuszczeni bez eliminacji medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski 2017 oraz zawodnicy zajmujący miejsca 1-50 w Rankingu PZBS. Termin zgłoszeń zawodników uprawnionych do dnia 11.07.2018 na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zawodnicy uprawnieni otrzymują carry over w wysokości średniej arytmetycznej wyniku między pierwszym a ostatnim zawodnikiem zakwalifikowanym z eliminacji do półfinału.
 6. Finał.
  1. Do finału awansuje najlepszych 40 zawodników z półfinału.
  2. Z półfinału do finału zalicza się 50% wyniku, przeliczając na wynik możliwy do zdobycia w finale (czyli wynik z półfinału liczy się jak jedna z trzech sesji finału).
  3. Finał rozpocznie się o godz. 16:00. Potwierdzenie zgłoszenia do godz. 15:45. Późniejsze potwierdzenie nie gwarantuje udziału w finale.
 7. W przypadku małej liczby zgłoszeń zawodników do eliminacji, bezpośrednio po eliminacjach zostanie rozegrany finał (około 50 rozdań, z zasadą zaliczania 50% wyniku, przeliczając na wynik możliwy do zdobycia w finale). Szczegółowe zasady, w tym liczbę awansujących zawodników, ogłosi Sędzia Główny po rozpoczęciu eliminacji. Do finału zostaną dopuszczeni bez eliminacji zawodnicy wyszczególnieni w punkcie II.5.d tego regulaminu. Otrzymują oni carry over w wysokości średniej arytmetycznej wyniku między pierwszym a ostatnim zawodnikiem zakwalifikowanym z eliminacji do finału.
 8. O kolejności w przypadku miejsc dzielonych decydują:
  • lepszy wynik uzyskany w danej fazie turnieju;
  • wyższa suma punktów z maksowania rozdań rozegranych na tej samej linii w danej fazie turnieju;
  • wyższy zapis sumaryczny w danej fazie turnieju;
  • losowanie.
 9. Zawodnicy, którzy zajmą w finale pierwsze trzy miejsca, zdobędą tytuły odpowiednio mistrza i wicemistrzów Polski oraz otrzymają medale i puchary. Ponadto organizator zapewnia nagrody finansowe.
 10. Organizator przygotuje kartę konwencyjną z systemem Wspólny Język, który będzie systemem zalecanym, ale nie obowiązkowym.
 11. Nie alertuje się żadnej zapowiedzi, oprócz sytuacji, gdy para gra według innych – lub bardziej szczegółowych – ustaleń niż wynikające z karty konwencyjnej.

III. ZAŁOŻENIA KOŃCOWE

 1. Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do WG PZBS.
 2. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w sposobie przeprowadzania rozgrywek w sytuacjach wyjątkowych.
 3. Wszelkie sprawy sporne wynikłe w trakcie rozgrywek (również nieobjęte niniejszym Regulaminem) rozstrzyga Sędzia Główny. Odwołania od decyzji sędziowskich rozpatruje Sędzia Główny.

Za Wydział Gier PZBS

Stanisław Gołębiowski