Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Internetowy Puchar Polski PZBS 2020

11 maja 2020 r. PZBS rozpoczyna rozgrywki Internetowego Pucharu Polski.

 1. Zgłoszenia będą zbierane internetowo w dniach 7-10 maja za pośrednictwem strony startowki.pzbs.pl. Podany w zgłoszeniu adres e-mail będzie rozumiany jako adres kapitana drużyny, a co za tym idzie będzie używany do kontaktu z drużyną.

 2. Drużyny mogą składać się z 4 do 6 zawodników. Do drużyny można dopisywać zawodników, o ile są w niej miejsca.

 3. W czasie trwania rozgrywek można wymienić maksymalnie jednego zawodnika, tylko na takiego, który nie był zapisany w innej drużynie.

 4. Runda rozgrywek trwa najwyżej 1 tydzień. Kolejna runda rozgrywek rozpoczyna się w dniu następnym po rozegraniu ostatniego meczu bieżącej rundy. Jeśli jest znane kojarzenie meczu z nadchodzącej rundy, to można go rozegrać przed jej rozpoczęciem.

 5. W zależności od liczby meczów w pierwszej rundzie, rundy 1 i 2 zostaną rozegrane w jednym tygodniu lub w osobnych.

 6. Rozgrywane są mecze 32-rozdaniowe na impy. Finał 48-rozdaniowy. W przypadku meczu zakończonego remisem obowiązują dwurozdaniowe dogrywki aż do wyłonienia zwycięzcy.

 7. Drużyna odpada z rozgrywek dopiero po dwóch porażkach. Drużyna z jedną porażką ma szansę dostać się do finału rozgrywek.

 8. Nierozegranie w terminie meczu skutkuje walkowerem dla winnych stron.

 9. Rozstawienie zgłoszonych drużyn nastąpi według sumy Rankingu PZBS czterech najwyżej sklasyfikowanych członków drużyny. Przy równej sumie rankingowej teamu, niższy numer otrzymuje drużyna wcześniej zgłoszona. Rozstawienie definiuje drabinkę dla całego turnieju.

 10. Rozgrywki zostaną przeprowadzone z użyciem platformy https://challonge.com/. Platforma będzie służyła do obsługi drabinki rozgrywek oraz do zgłaszania wyników meczów. Po zamknięciu zgłoszeń kapitanowie drużyn otrzymają link do rejestracji konta w serwisie. W odpowiednim czasie zostanie opublikowana instrukcja dla kapitanów.

 11. Każda drużyna wskazuje kapitana. Do obowiązku kapitana należy:

  1. uzgodnienie terminu oraz ustawień meczu z drużyną przeciwną,
  2. podanie wyniku meczu wraz ze składami obu drużyn niezwłocznie po jego zakończeniu, zalecane jest dołączenie dołączenie zapisu gry, np. BBO – linku do wyników w archiwum BBO. Gdy jeden z kapitanów dopełni powyższych obowiązków, wystarczy gdy drugi potwierdzi dane. Po upłynięciu czasu na zgłoszenie wyników wynik uznaje się za ważny niezależnie od potwierdzenia przez drugiego kapitana.
 12. Jeżeli nie uzgodnimy z kapitanem drużyny przeciwnej, to następujące obowiązuje:

  1. Mecz dwusegmentowy 2 razy po 16 rozdań.
  2. Wyłączamy wszystkie opcje, czyli:
   1. brak bieżących wyników dostępnych dla zawodników (bez barometru);
   2. brak możliwości cofania ruchów (wyłączone undo);
   3. bez kibiców.
 13. PKL otrzymują wszyscy uczestnicy (wszystkie teamy). Zwycięzca otrzymuje liczbę PKL równą liczbie uczestniczących drużyn pomnożonej przez 1,3 zaokrągloną w górę.

  Aby obliczyć PKL-e dla pozostałych drużyn, przyjmuje się, że:

  1. drużyny odpadające z rozgrywek w tym samym tygodniu zajmują to samo miejsce;
  2. podstawą do obliczeń jest liczba różnych miejsc, jakie można zająć w turnieju;
  3. do obliczeń używa się kalkulatora http://pzbs.pl/sedziowie/pkl/pkle2020.php, przyjmując liczbę uczestników jako dwukrotność liczby miejsc, o której mowa w punkcie b, i przyznaje się PKL-e z górnej połowy tak otrzymanego zestawienia.
 14. Aby otrzymać PKL-e, zawodnicy powinni rozegrać min. 25% rozdań przewidzianych dla danej drużyny oraz być zarejestrowani w klubie BridgeNET.

 15. W rozgrywkach można stosować systemy wysoce sztuczne, pod warunkiem zgłoszenia systemu przed zawodami i każdorazowego uprzedzenia przeciwnika nie później niż 24h przed meczem.

 16. Za udział w rozgrywkach drużyna, jeżeli wszyscy zawodnicy są zarejestrowani w PZBS i mają opłaconą składkę na rok 2020, wnosi opłatę w wysokości 40 zł; w przypadku udziału zawodników niezrzeszonych opłata od drużyny wynosi 60 zł. Opłata przyjmowana jest tylko za pośrednictwem PayU. Rejestracje bez opłaty są automatycznie usuwane.

 17. Z ramienia PZBS prowadzącym rozgrywki będzie Aleksander Krych ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem danych osobowych zawodników brydża sportowego jest Polski Związek Brydża Sportowego z siedzibą przy ul. Złotej 7/3, 00-019 Warszawa, NIP: 5251656918, KRS: 0000219753, tel.: 22 827 24 29 (dalej: PZBS).

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych wyznaczonego przez PZBS to: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

W celu przeprowadzenia Internetowego Pucharu Polski PZBS 2020 uczestnicy w szczególności będą otrzymywali wzajemnie swoje dane kontaktowe (adres e-mail, nazwę BBO etc), w tym możliwa jest publikacja wszystkich danych kontaktowych kapitanów drużyn tak by drużyny mogły się swobodnie umawiać na mecze.