Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Regulamin techniczny Finału GPPP 2019/2021 i Mistrzostw Polski Par 2021

 1. Organizatorem finału Budimex Grand Prix Polski Par 2019/21, Budimex Mistrzostw Polski Par Open 2021 na zapis maksymalny oraz turniejów OTP** jest Hotel Senator przy współpracy z Polskim Związkiem Brydża Sportowego.
 2. Za sprawy organizacyjne odpowiada pracownik Hotelu Senator: Kinga Wróbel; sprawy sportowe – sędzia główny Maciej Czajkowski.
 3. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami GIS dotyczącymi COVID-19.
 4. Każdy uczestnik imprezy zgadza się na nieodpłatne wykorzystywanie wizerunku do celów promocyjnych zawodów bądź dyscypliny.
 5. Zawody odbędą się w dniach 9-12 grudnia 2021r. zgodnie z opublikowanym harmonogramem.

I. FINAŁ BUDIMEX GRAND PRIX POLSKI PAR

komunikat (pkt II ust. 12 Regulaminu GPPP)

 1. Finał Budimex Grand Prix Polski Par 2019/21 zostanie rozegrany w dniach 9-11 grudnia w Hotelu Senator w Starachowicach.
 2. Po zakończeniu cyklu turniejów eliminacyjnych 28 najlepszych zawodników z klasyfikacji open oraz 4 najlepszych zawodników z klasyfikacji popularnej wraz z wybranym przez siebie partnerem, z którym zagrała się minimum 2 turnieje, potwierdzają u Macieja Czajkowskiego ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do dnia 2 grudnia 2021r. udział w finale. Liczba turniejów zaliczonych wymagana przez partnera wynosi 3 (choć ze względu na czas pandemii Wydział Gier może pozytywnie rozpatrzeć podanie o dopuszczenie do finału przy mniejszej liczbie zaliczonych turniejów).
 3. Jeśli dwaj zawodnicy z najlepszej „28” tworzą parę lub któryś z zawodników nie potwierdzi udziału, do finału dopuszcza się kolejnych zawodników z utworzonej listy rezerwowej, począwszy od miejsca 29. Analogiczna zasada obowiązuje w kategorii popularnej.
 4. Jeżeli zawodnik z WK co najwyżej równym 5 uzyskał kwalifikację do finału z klasyfikacji open prawo uczestnictwa w finale przechodzi na kolejnego zawodnika z klasyfikacji popularnej, aż do wyczerpania liczby miejsc dla zawodników z klasyfikacji popularnej mogących wziąć udział w finale.
 5. Finał Budimex GPPP zostanie rozegrany dla 32 par. Finał będzie składał się z dwóch części. W pierwszej części wszystkie pary rozegrają 62 rozdania każdy z każdym. Rozstawienie do tej części finału nastąpi zgodnie z klasyfikacją długofalową i otrzymanym c/o. Po rozegraniu tej części finału pierwszych 16 zawodników wraz z partnerami awansują do ścisłego finału GPPP i rozegra dwie sesje finałowe w parach każdy z każdym po 2 rozdania (razem 60 rozdań). Pozostałe 16 par zakończy udział w finale Budimex GPPP. Zawodnicy z tych par bez opłaty i w dowolnym zestawieniu będą mogli wystartować w eliminacjach do finału MPP Open.
 6. Wynik finału składa się z sumy trzech równoważnych wyników: klasyfikacji długofalowej, 32. parowego finału i 16. parowego finału. Carry-over (c/o) z klasyfikacji długofalowej będzie obliczone jako jedna z trzech części całego finału.
 7. Finał zostanie rozegrany na zasadzie barometru – wyniki po każdych dwóch rozdaniach. W finale obowiązują zasady przyznawania kar jak w turnieju indywidualnym.
 8. Nagrody w finale Budimex GPPP zostaną wypłacone po zakończeniu finału (pierwsze pięć nagród zostanie przekazanych na konto zawodnika po potrąceniu podatku 10%, zgodnie z obowiązującą ustawą podatkową w przeciągu trzech dni roboczych).

II. BUDIMEX MISTRZOSTWA POLSKI PAR OPEN na zapis maksymalny

komunikat (pkt I ust 4. Regulaminu MPP)

 1. Budimex Mistrzostwa Polski Par na zapis maksymalny 2021 są imprezą otwartą i zostaną rozegrane w dniach 10-12 grudnia w Hotelu Senator w Starachowicach.
 2. Zawody rozpoczną się po zakończeniu pierwszej części finału Budimex GPP otwartymi eliminacjami (REJESTRACJA). W eliminacjach Budimex MPP rozegranych zostanie 70 rozdań, po których 34 najlepsze pary awansują do finału MPP.
 3. Do finału Budimex MPP awans uzyskają także pary z finału Budimex GPPP (16 par) o ile wystąpią w niezmienionym składzie. Zmiana składu pary eliminuje obu zawodników z udziału w finale Budimex MPP. W takim przypadku do finału awansują kolejne pary z eliminacji.
 4. W finale zostanie rozegranych 70 rozdań. Carry-over dla trzech najlepszych par z eliminacji w wyskości: 25-15-5 PT doliczane do pierwszej sesji finału.
 5. W przypadku startu w eliminacjach mniej niż 50 par z eliminacji do finału awansuje 20 par i razem z parami awansującymi z finałem Budimex GPPP rozegra 70 rozdań każdy z każdym.

III. OGÓLNOPOLSKIE TURNIEJE PAR

 1. Podczas obu sesji finałowych Budimex Mistrzostw Polski Par zostaną rozegrane Ogólnopolskie Turnieje Par na zapis maksymalny – w sobotę wieczorem o Puchar Prezesa PZBS, w niedzielę o puchar Dyrektora Hotelu Senator.
 2. Na nagrody w turniejach OTP przeznaczone zostanie ok. 50% wpisowego; nagrody główne dla 7% liczby par, nagrody specjalne dla 3% liczby par (zgodnie z kluczem 10-7-5-4-3 i 2 nagrody specjalne); w obu turniejach nagrody dla trzech pierwszych miejsc będą gwarantowane.

IV. USTALENIA KOŃCOWE

W razie pytań dotyczących mityngu proszę o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 1. W wszystkich turniejach dla zróżnicowania miejsc dzielonych, które wymagają rozróżnienia (przy awansie lub w celu wyłonienia trzech pierwszych miejsc - tyczy się również turniejów OTP) stosuje się §45 Regulaminu Zawodów. Pozostałe miejsca zostają ex aequo.
 2. Zgodnie z regulaminami imprez dopuszcza się systemy zielone i niebieskie oraz możliwe jest stosowanie konwencji brązowych po wyrażeniu zgody przez przeciwników. Wątpliwości dotyczące kwalifikacji systemów rozstrzyga sędzia główny.
 3. Wysokość wpisowego oraz nagrody dla poszczególnych turniejów są opublikowane w stosownych działach.
 4. Finał Budimex GPPP i finał Budimex MPP zostaną rozegrane przy użyciu zasłon.
 5. Organizator zastrzega w szczególnych sytuacjach (np. kolejna fala COVID-19) możliwość odwołania całych zawodów lub niektórych turniejów.
 6. W sprawach nie ujętych w regulaminie Budimex Grand Prix Polski Par, regulaminie Budimex Mistrzostw Polski Par oraz niniejszym regulaminie decyduje sędzia główny.