Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Regulamin Mistrzostw Polski Internautów

Regulamin V Jubileuszowych Brydżowych Mistrzostw (Zlotu) Polski Internautów 2012 Open w Realu,

Olsztyn
29 czerwca -1lipca 2012 r.
Hala Widowiskowo-Sportowa URANIA

Głównym organizatorem (dyrektorem) Mistrzostw (Zlotu) jest Leonard Jaskowiak, prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego w Olsztynie

 1. Mistrzostwa są zintegrowane z IX Ogólnopolskim Kongresem Brydżowym. Warunkiem startu w Mistrzostwach jest podanie nicka, imienia i nazwiska na karcie zgłoszeniowej. Mistrzostwa rozgrywane zostaną w trzech konkurencjach : miksty (maxy), par na maxy i impy.
 2. Mistrzostwa są rozgrywane i punktowane razem z turniejami kongresowymi.
 3. Trzy pary internautów (para taka składa się tylko z internautów posiadających nick i imię) z każdej nw. umownej grupy, które zajmą najwyższe miejsce w danym turnieju – zdobywają tytuły mistrzów i wicemistrżów Polski.
 4. Umowne grupy podzielono w zależności od posiadanego WK i tak: Grupa I przedział WK od 0 do 2,5. Grupa II WK 4,0+. O przypisaniu do danej grupy decyduje wyższy WK jednej osoby w parze. Np. duet składa się z WK 7.0+1,0. Taka para zakwalifikowana będzie do Grupy II.
 5. Przy równej ilości zdobytych PDF o wyższym miejscu pary decyduje niższy WK, a później losowanie.
 6. Poszczególne turnieje (miksty, pary na impy, maxy i open) zostaną uznane jako mistrzostwa Polski wg. poniższego wykazu:
  1. miksty – rozgrywane podczas I Kongresowego Turnieju Par,
  2. impy - „ „ II „ „ „
  3. maxy - „ „ IV „ „ „ .
 7. Brydżyści internauci niezależnie od zdobytych tytułów mistrzowskich (medale) biorą udział w kongresowym podziale nagród finansowo-regulaminowych i nagród rzeczowych (za kongresową klasyfikację długofalową).
 8. W czasie Mistrzostw (Zlotu) obowiązują regulaminy i przepisy PZBS, WM OZBS a w szczególności Regulamin KIŚ PZBS.
 9. W miejscu rozgrywek (Hala Urania) obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu i spożywania alkoholu.
 10. Organizator Mistrzostw(Zlotu) nie ubezpiecza uczestników i osób towarzyszących od nieszczęśliwych wypadków i nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zaginione.
 11. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do głównego organizatora zlotu (mistrzostw). Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu bez podania przyczyn.


Komitet Organizacyjny
Leonard Jaskowiak, główny organizator,
prezes Zarządu OSBS w Olsztynie


PROGRAM BMPI

Piątek, 29 czerwca
 • godz. 12.30 – Turniej Par Mikstowych na maxy
 • godz. 17.30 - Turniej Par na impy
Sobota, 30 czerwca
 • godz. 11.00 - Grand Prix Polski Par Budimex – uczestnicy mistrzostw(zlotu) mogą startować w tej imprezie lub w spotkaniu integracyjnym.
Niedziela, 1 lipca
 • godz. 9.30 – Turniej Par na maxy.
 • godz. 14.00 – zakończenie zawodów.

Informacja dodatkowa

Organizatorzy V Jubileuszowych Brydżowych Mistrzostw Internatów w Realu Open 2012(Zlotu) podobnie jak w latach poprzednich zapewnili uczestnikom wszelkie warunki organizacyjno-techniczne m.in. wzorowe sędziowanie, komfort gry, niskie ceny noclegów i wyżywienia na miejscu (bufet z gorącymi posiłkami czynny przez cały dzień).

Główny Organizator BMPI 2012
Leonard Jaskowiak