Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Uchwała 3/2016 z dnia 25 sierpnia 2016 r. Komisji Rewizyjnej

w sprawie zasad wynagrodzenia urzędującego Prezesa PZBS (Dyrektora Biura).

 

§ 1

1.    Komisja Rewizyjna PZBS określiła wynagrodzenie urzędującego Prezesa PZBS (Dyrektora Biura) na podstawie sporządzonego zakresu obowiązków stanowiącego załącznik nr 1  do uchwały, oraz wyceny (wartościowania stanowiska) przy pomocy metody wartościowanie stanowisk firmy HAY Management Consultants. Wycena wyniosła: EI2 (200) D3 (28%)(56) DC2 (78) A2 = 334 punktów HAY  = 15 poziom referencyjny HAY (wyjaśnienie w załączniku nr2 do uchwały).

2.    Dla  określonego poziomu stanowiska aktualne rynkowe wynagrodzenie dla ogółu warszawskich firm uczestniczących w badaniu wynosi 7500zł miesięcznie.

3.    Wynagrodzenie, na którym sugerował się oprzeć Zarząd Główny wynosiło 8101,30zł (z uwzględnieniem dodatku stażowego za pracę w PZBS) bez ryczałtu samochodowego.

§ 2

 

1.      Uwzględniając czynniki określone w  §1   KR proponuje  dla urzędującego Prezesa PZBS (Dyrektora Biura) wynagrodzenie stałe w wysokości 7500zł miesięcznie.

2.      Komisja Rewizyjna proponuje  dodatkowo wynagrodzenie zmienne w wysokości 15% wynagrodzenia, płatne rocznie na podstawie oceny realizacji celów i po zatwierdzeniu przez WZD.

3.      Celem premiowym dla Dyrektora Biura na pierwszy rok (do czerwca 2017) będzie uzyskanie oszczędności w bieżących kosztach funkcjonowanie biura. Poziom wymaganych oszczędności zostanie zatwierdzony osobną uchwałą KR.

 

 

W głosowaniu przeprowadzonym drogą internetową:

Za uchwałą głosowało: 5

Przeciw uchwale głosowało: 0

 

Uchwała została podjęta

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZBS

Jarosław Molenda

Załącznik  nr 1 – szczegóły wyceny stanowiska

E – Wystarczająca wiedza w obszarze technicznym, naukowym lub specjalistycznym wynikająca ze zrozumienia koncepcji i zasad teoretycznych oraz ich kontekstu. Umiejętność zwykle nabywa się poprzez uzyskanie zawodowych lub akademickich kwalifikacji lub przez rozległe doświadczenie praktyczne.

Te stanowiska zwykle wymagają zrozumienia i zastosowania dyscypliny teoretycznej lub naukowej, włącznie z rozróżnianiem wymaganych zasad w przeciwieństwie do praktyki stosowania (np. zasady rachunkowości w przeciwieństwie do praktyki księgowania), zwykle nabyte przez zawodowe lub akademickie wykształcenie i/lub przez rozległe doświadczenie.

I - Wykonanie lub nadzór nad różnymi działaniami, które są określone pod względem celu i treści. Wymagany jest kontakt z innymi współpracownikami i świadomość powiązanych działań.

2 - Interakcje z innymi ludźmi wymagają zrozumienia, wywierania wpływu i dostarczania wsparcia poprzez zastosowanie wiedzy technicznej lub racjonalnych argumentów, których celem jest skłonienie do podjęcia działań lub uzyskanie akceptacji.

Te stanowiska wymagają regularnych interakcji z innymi ludźmi w ramach lub poza organizacja. Poza dostarczaniem i przyjmowaniem informacji, konieczne jest spowodowanie zrozumienia u innych oraz wywieranie wpływu na sposób zachowania ludzi przez logiczne i dobrze uzasadnione argumenty. Umiejętność przekonywania lub pewność siebie oraz wrażliwość na punkt widzenia innych osób są często konieczne, aby poradzić sobie w różnych sytuacjach.

Na stanowiskach, które przydzielają, monitorują i kontrolują prace innych, zwykle wymagany jest przynajmniej ten poziom umiejętności.

EI2 – 200 punktów.

D - Wiele znacznie zróżnicowanych procedur, standardów i precedensów i/lub dostęp do asysty. Ze względu na zmieniające się priorytety lub różniące się sytuacje napotykane w środowisku pracy, osoba na takim stanowisku ma możliwość rozważenia, która z wielu procedur powinna być zastosowana i w jakiej kolejności, w celu uzyskania po danych wyników na stanowisku pracy.

3 -                 Różniące się sytuacje wymagające poszukiwania rozwiązań lub nowych zastosowań w sferze nauczonych rzeczy. Wyzwaniem jest analiza.

Na tych stanowiskach spotykane są problemy "które nie mieszczą się w standardach" i które są rozwiązywalne przez "czytanie między wierszami". Rozwiązania wynikają z porównania elementów problemu do punktów odniesienia we własnych doświadczeniach, a następnie zastosowanie osądu by podjąć optymalną decyzję.

Spotykane jest bogactwo i różnorodność problemów, które należy przeanalizować zanim będzie możliwe wybranie odpowiedniego rozwiązania lub kombinacji rozwiązań w oparciu o dotychczasowe doświadczenia.

D3 (28%) – 56 punktów.

D - Na stanowiskach obowiązują: praktyki i procedury objęte przez precedensy lub dobrze określona polityka oraz ocena przez zwierzchnika.

Na tych stanowiskach pracownik ustala własne priorytety i może wykraczać poza ustalone procedury oraz prak­tyki o ile produkt końcowy spełnia wymagania (np. jakość, objętość, punktualność itp.). Nadzór działań jest na ogół pośredni i sprawdzanie wyników pracy zazwyczaj odbywa się po jej zakończeniu.

C - Interpretacja, doradzanie lub ułatwianie - dostarczanie usług znajdujących zastosowanie u innych osób podejmujących decyzje i działania.

Ten typ wpływu ma miejsce gdy pracownik na tym stanowisku jest odpowiedzialny za dostarczanie „znaczących porad lub rekomendacji” oprócz informacji lub analizy, i gdy decyzje mają szansę być podejmowane w wyniku tej rady. Taki efekt często jest spotykany w przypadku pracowników działów wspomagających, którzy w znaczący sposób wpływają na decyzje dotyczące wielkości różnych typów zasobów. Na przykład "menedżer produktu" może dać szereg zaleceń, które po zastosowaniu przez menedżerów sprzedaży realnie wpływają na dochody ze sprzedaży, specjalista od stosunków z pracownikami zaleci działania, które wpływają na porozumienie ze związkami zawodowymi o konkretnej wartości finansowej.

2 – Budżet  1,7 – 17 milionów złotych.        

DC2 – 78 punktów

Profil A2

Razem: 334 punkty HAY

15 poziom referencyjny HAY