Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Drużynowe Mistrzostwa Polski - Liga


1 – 1956/57 – PKiN Warszawa
Stanisław Bitner, Jerzy Czekański, Stefan Łowiński, Henryk Niedźwiecki, Aleksander Rożecki,
Jan Wieczorkiewicz.
 
2 – 1957/58 – LEGION Warszawa
Ryszard Ciszewski, Jerzy Czekański, Leon Grosfeld, Stefan Łowiński, Marian Najfeld,
Henryk Niedźwiecki, Aleksander Rożecki, Jan Wieczorkiewicz.
 
3 – 1958/59 – CHEMIK Gliwice
Jarosław Kukliński, Jakub Mames, Witold Sobotkowski, Stanisław Spyrzyński, Jerzy Stachowicz,
Witold Zalewski.
 
4 – 1959/60 – LEGION-PLACÓWKA Warszawa
Jerzy Elżanowski, Marian Frenkiel, Leon Grosfeld, Stefan Łowiński, Henryk Niedźwiecki,
Stanisław Tabaka.
 
5 – 1960/61 – LEGION-PLACÓWKA Warszawa
Jerzy Elżanowski, Marian Frenkiel, Leon Grosfeld, Marek Kasprzak, Stefan Łowiński,
Henryk Niedźwiecki, Stanisław Tabaka.
 
6 – 1961/62 – JUVENIA-STODOŁA Warszawa
Selim Achmatowicz, Antoni Jaworski, Julian Klukowski, Zbigniew Krogulski, Zbigniew Szurig,
Roman Szymczak.
 
7 – 1963 – JUVENIA-STODOŁA Warszawa
Selim Achmatowicz, Antoni Jaworski, Marek Kasprzak, Julian Klukowski, Zbigniew Krogulski,
Zbigniew Szurig, Roman Szymczak.
 
8 – 1964 – JUVENIA-AZS UW Warszawa
Selim Achmatowicz, Antoni Jaworski, Marek Kasprzak, Julian Klukowski, Zbigniew Krogulski,
Zbigniew Szurig, Roman Szymczak.
 
9 – 1965 – LEGION-PLACÓWKA Warszawa
Grzegorz Bajko, Konrad Gałka, Jerzy Elżanowski, Marian Frenkiel, Henryk Niedźwiecki,
Andrzej Olszewski, (Stefan Łowiński)*.
 
10 – 1966 – WARSZAWIANKA
Antoni Jaworski, Krzysztof Jędrzejowski, Marek Kasprzak, Julian Klukowski, Zbigniew Krogulski,
Zbigniew Szurig, (Roman Szymczak)*.
 
11 – 1967 – POLSKIE RADIO-ETEREK Warszawa
Elżbieta Klukowska, Julian Klukowski, Jolanta Krogulska, Krzysztof Lisicki, Marek Sobański,
Krzysztof Wągrodzki, (Maciej Biega, Andrzej Szymański)*.
 
12 – 1968 – WARSZAWIANKA
Selim Achmatowicz, Jerzy Czahorowski, Krzysztof Jędrzejowski, Jolanta Krogulska,
Zbigniew Krogulski, Zbigniew Szurig, (Antoni Jaworski, Marek Kasprzak)*.
 
13 – 1969 – WISŁA Kraków
Zbigniew Furdzik, Aleksander Jezioro, Łukasz Lebioda, Andrzej Simon, Włodzimierz Wala,
Andrzej Wilkosz.
 
14 – 1970 – WARSZAWIANKA
Selim Achmatowicz, Jerzy Czahorowski, Antoni Jaworski, Krzysztof Jędrzejowski, Marek Kasprzak,
Zbigniew Krogulski, Zbigniew Szurig.
 
15 – 1971 – WISŁA Kraków
Zbigniew Furdzik, Wit Klapper, Łukasz Lebioda, Włodzimierz Wala, Andrzej Wilkosz,
Adam Zimnielski.
 
16 – 1972 – BUDOWLANI Poznań
Aleksander Jezioro, Marek Kudła, Aleksander Łabędzki, Andrzej Milde, (Ireneusz Nowak,
Krzysztof Puciatycki)*.
 
17 – 1973 – MARYMONT Warszawa
Jerzy Czahorowski, Leszek Lipka, Andrzej Macieszczak, Janusz Połeć, Wojciech Wójcicki,
Tadeusz Wyczółkowski.
 
18 – 1974 – WISŁA Kraków
Zbigniew Furdzik, Aleksander Jezioro, Łukasz Lebioda, Włodzimierz Wala, Andrzej Wilkosz,
Adam Zimnielski.
 
19 – 1975 – BUDOWLANI Poznań
Tadeusz Galica, Marek Kudła, Aleksander Łabędzki, Andrzej Macieszczak, Andrzej Milde,
Janusz Połeć, (Michał Kanikowski, Jerzy Minicki, Ireneusz Nowak, Krzysztof Puciatycki)*.
 
20 – 1976 – AZS Kraków
Jan Blajda, Leszek Dąbrowski, Henryk Grządziel, Hubert Jaworowski, Marcin Leśniewski,
Jerzy Michałek, (Andrzej Żurek)*.
 
21 – 1977 – MARYMONT Warszawa
Julian Klukowski, Andrzej Macieszczak, Janusz Połeć, Jerzy Pomianowski, Krzysztof Wągrodzki.
 
22 – 1978 – MARYMONT Warszawa
Julian Klukowski, Andrzej Macieszczak, Janusz Połeć, Jerzy Pomianowski, Lesław Stadnicki,
Krzysztof Wągrodzki.
 
23 – 1978/79 – MARYMONT Warszawa
Julian Klukowski, Andrzej Macieszczak, Janusz Połeć, Jerzy Pomianowski, Lesław Stadnicki,
Krzysztof Wągrodzki.
 
24 – 1979/80 – BUDOWLANI Poznań
Tadeusz Galica, Marek Kudła, Aleksander Łabędzki, Andrzej Milde, Marek Szukała, Henryk Wolny.
(Michał Kanikowski, Jerzy Minicki, Ireneusz Nowak, Krzysztof Puciatycki)*.
 
25 – 1980/81 – BUDOWLANI Poznań
Tadeusz Galica, Marek Kudła, Aleksander Łabędzki, Andrzej Milde, Marek Szukała, Henryk Wolny.
 
26 – 1981/82 – CZARNI Słupsk
Krzysztof Antas, Piotr Gawryś, Marcin Leśniewski, Jerzy Michałek, Bolesław Ostrowski,
Tomasz Przybora, Tadeusz Ralko, Andrzej Żurek.
 
27 – 1982/83 – MARYMONT Warszawa
Julian Klukowski, Krzysztof Moszczyński, Maciej Nalberciak, Krzysztof Oppenheim, Andrzej Piliszek,
Janusz Połeć, Artur Rutkowski, Krzysztof Wągrodzki.
 
28 – 1983/84 – BUDOWLANI Poznań
Apolinary Kowalski, Marek Kudła, Andrzej Milde, Lesław Stadnicki, Cezary Szadkowski,
Marek Szukała.
 
29 – 1984/85 – CZARNI Słupsk
Piotr Gawryś, Marcin Leśniewski, Krzysztof Martens, Bolesław Ostrowski, Tomasz Przybora, Henryk Wolny,
(Jerzy Michałek)*.
 
30 – 1985/86 – CZARNI Słupsk
Piotr Gawryś, Marcin Leśniewski, Krzysztof Martens, Jerzy Michałek, Tomasz Przybora, Henryk Wolny.
 
31 - 1986/87 – BUDOWLANI Poznań
Krzysztof Jassem, Marek Kudła, Andrzej Milde, Maciej Sobieralski, Marek Szukała, Kazimierz Węcławek.
 
32 – 1987/88 – CZARNI Słupsk
Piotr Gawryś, Marcin Leśniewski, Krzysztof Martens, Jerzy Michałek, Marek Szymanowski, Jerzy Zaremba.
 
33 – 1988/89 – CZARNI Słupsk
Piotr Gawryś, Marcin Leśniewski, Krzysztof Martens, Tomasz Przybora, Jacek Romański,
Marek Szymanowski, Henryk Wolny, Jerzy Zaremba, (Jerzy Michałek)*.
 
34 – 1989/90 – WISŁA-TOTUS Kraków
Piotr Bizoń, Marek Blat, Hubert Jaworowski, Wit Klapper, Andrzej Marczykiewicz, Włodzimierz Wala, Andrzej Wilkosz,
(Leszek Dąbrowski)*.
 
35 – 1990/91 – CZARNI Słupsk
Piotr Gawryś, Krzysztof Jassem, Krzysztof Lasocki, Marcin Leśniewski, Jerzy Michałek, Tomasz Przybora, Jacek Romański, Marek Szymanowski, (Ewa Harasimowicz, Henryk Wolny)*.
 
36 – 1991/92 – CZARNI Słupsk
Piotr Gawryś, Krzysztof Lasocki, Marcin Leśniewski, Jerzy Michałek, Tomasz Przybora, Jacek Romański, (Henryk Wolny)*.
 
37 – 1992/93 – UNTS Warszawa
Krzysztof Gwis, Apolinary Kowalski, Janusz Połeć, Jacek Pszczoła, Piotr Tuszyński, Sławomir Zawiślak.
 
38 – 1993 – AZS POLITECHNIKA Wrocław
Cezary Balicki, Stanisław Gołębiowski, Dariusz Kowalski, Wojciech Olański, Włodzimierz Starkowski, Adam Żmudziński.
 
39 – 1994 – UNTS Warszawa
Grzegorz Gardynik, Piotr Gawryś, Krzysztof Gwis, Apolinary Kowalski, Krzysztof Lasocki, Janusz Połeć, Jacek Romański, Piotr Tuszyński.
 
40 – 1995 – EKO-MONTEX Łaziska
Krzysztof Jassem, Aleksander Jezioro, Ireneusz Kowalczyk, Krzysztof Oppenheim, Piotr Tuszyński, Marek Witek, (Leszek Niemiec, Zbigniew Papierniak)*.
 
41 – 1996 – UNTS Warszawa
Piotr Gawryś, Krzysztof Gwis, Apolinary Kowalski, Krzysztof Lasocki, Janusz Połeć, Jacek Romański.
 
42 – 1997 – SILESIA Gliwice
Krzysztof Jassem, Aleksander Jezioro, Julian Klukowski, Ireneusz Kowalczyk, Piotr Tuszyński, Marek Witek.
 
43 – 1998 – UNIA WINKHAUS Leszno
Marcin Krupowicz, Michał Kwiecień, Jacek Poletyło, Jacek Pszczoła, Marek Wójcicki, Sławomir Zawiślak.
 
44 – 1999 – UNIA WINKHAUS Leszno
Krzysztof Jassem, Michał Kwiecień, Jacek Pszczoła, Jacek Poletyło, Piotr Tuszyński, Marek Wójcicki.
 
45 – 2000 – AZS POLITECHNIKA Wrocław
Cezary Balicki, Grzegorz Gardynik, Stanisław Gołębiowski, Wojciech Olański, Włodzimierz Starkowski, Adam Żmudziński.
.
46 – 2001 – RELPOL Warszawa
Bartosz Chmurski, Apolinary Kowalski, Mariusz Puczyński, Adam Ratyński, Jacek Romański, Jacek Turczynowicz, (Andrzej Zakrzewski)*.
 
47 – 2002 – RELPOL-PRATERM Warszawa
Bartosz Chmurski, Apolinary Kowalski, Mariusz Puczyński, Jacek Romański, Marek Szymanowski, Piotr Tuszyński, (Adam Ratyński, Jacek Turczynowicz)*.
 
48 – 2002/03 – UNIA WINKHAUS Leszno
Rafał Jagniewski, Michał Kwiecień, Bogusław Pazur, Jacek Poletyło, Jacek Pszczoła, Marek Wójcicki.
 
49 – 2003/04 – COMPUTERLAND AZS POLITECHNIKA Wrocław
Cezary Balicki, Stanisław Gołębiowski, Michał Kwiecień, Mariusz Kwieciński, Wojciech Olański, Włodzimierz Starkowski, Adam Żmudziński, (Tomasz Sielicki)*.
 
50 – 2004/05 – CHŁODNIA STAR-TOURIST Olsztyn
Mirosław Cichocki, Bogusław Gierulski, Roman Kierznowski, Krzysztof Pikus, Zbigniew Rogowski, Jerzy Skrzypczak, Leszek Sztyrak, (Zbigniew Zemanowicz )*.
 
51 – 2005/06 – SAKURA Kraków
Krzysztof Jassem, Marian Kupnicki, Leszek Majdański, Krzysztof Martens, Tomasz Pilch, Andrzej Szymczak, (Jacek Szutowicz, Piotr Walczak)*.
 
52 – 2006/07 – SYGNITY AZS POLITECHNIKA Wrocław
Cezary Balicki, Stanisław Gołębiowski, Wojciech Olański, Jacek Pszczoła, Włodzimierz Starkowski, Adam Żmudziński.
 
53 – 2007/08 – SYGNITY AZS POLITECHNIKA Wrocław
Cezary Balicki, Stanisław Gołębiowski, Mariusz Kwieciński, Wojciech Olański, Włodzimierz Starkowski, Adam Żmudziński, (Aleksander Dubinin, Andrzej Gromow)*.
 
54 – 2008/09 – DWORAN-JOCKER Oświęcim
Krzysztof Buras, Bartosz Chmurski, Piotr Gawryś, Marcin Leśniewski, Grzegorz Narkiewicz, Jacek Pszczoła, Mariusz Puczyński, (Waldemar Jaworski, Piotr Jurek)*.
 
55 – 2009/10 – AUGURI Warszawa
Krzysztof Buras, Bartosz Chmurski, Piotr Gawryś, Jacek Kalita, Krzysztof Kotorowicz, Grzegorz Narkiewicz, Mariusz Puczyński, (Łukasz Brede, Zdzisław Ingielewicz)*.
 
56 – 2010/11 – AUGURI Warszawa
Krzysztof Buras, Bartosz Chmurski, Jacek Kalita, Krzysztof Kotorowicz, Marcin Leśniewski, Grzegorz Narkiewicz, Jacek Pszczoła, Mariusz Puczyński, (Łukasz Brede, Zdzisław Ingielewicz)*.
 
57 – 2011/12 – CONSUS Kalisz
Krzysztof Buras, Dominik Filipowicz, Krzysztof Martens, Grzegorz Narkiewicz, (Jarosław Cieślak, Marian Kupnicki, Leszek Majdański, Janusz Makaruk, Paweł Niedzielski, Jerzy Zaremba, Piotr Żak)*.
 
58 - 2012/13 - RUCH SA AZS POLITECHNIKA Wrocław
Cezary Balicki, Piotr Gawryś, Stanisław Gołębiowski, Michał Kwiecień, Jacek Pszczoła, Włodzimierz Starkowski, Adam Żmudziński, (Michał Klukowski, Piotr Zatorski)*.
 
59 - 2013/14 - RUCH SA AZS POLITECHNIKA Wrocław
Cezary Balicki, Piotr Gawryś, Stanisław Gołębiowski, Michał Klukowski, Włodzimierz Starkowski, Adam Żmudziński, (Mariusz Kwieciński)*.
 
60 - 2014/15 - AZS POLITECHNIKA Wrocław
Cezary Balicki, Piotr Gawryś, Stanisław Gołębiowski, Michał Klukowski, Włodzimierz Starkowski, Adam Żmudziński.
 
61 - 2015/16 - LATTERIA TINIS-STEINPOL Rzepin
Kamil Nowak, Paweł Miechowicz, Ryszard Sakowicz, Radoslaw Szczepański, Piotr Tuszyński, (Marek Urbański, Marek Witek)*.
 
62 - 2016/17 - RAL Poznań
Marek Barylewski, Bogusław Gierulski, Apolinary Kowalski, Cezary Krzemiński, Wojciech Olański, Jerzy Russyan,
Jerzy Skrzypczak, Vytautas Vainikonis (Julian Klukowski)*.
 
63 - 2017/18 - CONNECTOR Poznań
Konrad Araszkiewicz, Olech Bestrzyński, Krzysztof Kotorowicz, Piotr Nawrocki, Cezary Serek, Piotr Wiankowski,
(Marcin Woźniak)*.
 
64 - 2018/19 - DIEBOLD NIXDORF CRACOVIA
 Michał Klukowski, Michał Kwiecień, Włodzimierz Starkowski, Grzegorz Superson, Piotr Zatorski, Krzysztof Żak,  
 (Katarzyna Dufrat, Justyna Żmuda)*
 
65 - 2019/20 - BRIDGE24.PL
  Krzysztof Buras, Wojciech Gaweł, Rafał Jagniewski, Jacek Kalita, Grzegorz Narkiewicz, Piotr Nawrocki,                    
  Michał Nowosadzki, Jacek Pszczoła, Wojciech Strzemecki, Piotr Wiankowski, Przemysław Zawada.
 
66 - 2020/21 - SZKOŁA BRYDŻA SZLEM Gdańsk
  Katarzyna Dufrat, Michał Klukowski, Michał Kwiecień, Włodzimierz Starkowski, Piotr Zatorski, (Justyna Żmuda)*
 
* - nie rozegrali/ły wymaganej do zdobycia tytułu mistrzowskiego regulaminem 40% rozdań.

Poprawiony (piątek, 05 listopada 2021 20:21)