Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Zmarł Tadeusz Kozłowski

Zmarł Tadeusz Kozłowski. Arcymistrz, założyciel i długoletni wiceprezes Zarządu Olsztyńskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego.

"Tadeusz odszedł nagle, pozostawiając smutek i żal. Miał wiele życiowych pasji, a jedną z nich był brydż . Większość z nas poznała Tadeusza właśnie przy zielonym stoliku i zawsze będziemy Go wspominać jako człowieka pogodnego i życzliwego, na którego pomoc można było liczyć. Żył dla rodziny, którą otaczał szczególną opieką, ale także dla innych, bowiem był społecznikiem z krwi i kości.
Był członkiem Polskiego Związku Brydża Sportowego, założycielem i długoletnim wiceprezesem zarządu OSBS. Ostatnio grał w trzecioligowej drużynie Premar OSBS Olsztyn, ale w przeszłości występował w innych olsztyńskich ekipach (Gwardia i DŚT). Tadeusz wielokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w różnych regionalnych i ogólnopolskich zawodach brydżowych, m.in. w latach 80. zdobył drużynowe mistrzostwo województwa i awansował do II ligi (w obecnym układzie byłaby to I liga). Był delegatem na Walne Zjazdy Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Brydża Sportowego, to dzięki Niemu w Olsztynie i w Hotelu Star Dadaj mogły być organizowane międzynarodowe kongresy brydżowe, w których uczestniczyło ponad 500 zawodników.
Tadeusz Kozłowski posiadał wiele odznaczeń państwowych i resortowych, w tym brązową odznakę Polskiego Związku Brydża Sportowego."

Leonard Jaskowiak