Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Happening "Bridge - smarter every game" - reaktywowany!

Szanowni Państwo,
Dzięki hojności sponsorów i przychylności władz miasta, udało się reaktywować Happening Bridge – smarter every game – tym razem w Krakowie. W wydarzeniu uczestniczyć będą uczniowie gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza pod czujnym okiem nauczycielki i instruktorki brydża Agaty Kowal. Tym razem happening ma na celu (oprócz oczywistej promocji brydża sportowego) zaprezentowanie klas brydżowych i sukcesów młodzieży do nich uczęszczającej.

Od 2009 roku w Krakowie udało się wprowadzić i utrzymać sportowe klasy w gimnazjum, przede wszystkim w wyniku starań naszej wspaniałej sojuszniczki, radnej miasta Krakowa – Małgorzaty Jantos. W 2016 roku w gimnazjum nr 6 im. Zbigniewa Herberta utworzono kolejną klasę brydżową. Obecnie usiłowania PZBS i radnej idą w kierunku przeniesienia ww. klas do liceów, aby nie zmarnować włożonego wcześniej wysiłku.

Happening potrwa tym razem tylko dwa dni (3-4 czerwca), ale za to będzie miał bardzo bogaty i napięty program. Wielki namiot (ufundowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”) stanie na Małym Rynku, a w nim i dookoła ustawimy zielone stoliki brydżowe (wypożyczone z hotelu Galaxy). Na namiocie zawisną banery z informacjami i ciekawostkami dotyczącymi brydża sportowego. Dekorację uświetni wielka plenerowa wystawa Fabryki Kart Trefl-Kraków – współorganizatora i sponsora strategicznego eventu, który akurat w bieżącym roku obchodzi swoje 70-lecie.

W sobotę najważniejszą atrakcją będzie próba bicia rekordu Polski w układaniu najdłuższej spirali z kart do gry (dla przypomnienia, rok temu we Wrocławiu uczestnicy happeningu ustanowili ten rekord układając spiralę długości 2081m). Karty do rekordu w liczbie 48tyś sztuk dostarczyła ww. Fabryka Kart. Liczymy na zapał i wytrwałość gimnazjalistów oraz na pomoc mieszkańców Krakowa. Szanse na sukces są spore, tym bardziej warto wziąć udział w imprezie. Start tuż po 14, zapraszamy wszystkich chętnych!

W niedzielę planowana jest gra w „żywe karty”, zawody sportowe sprawdzające fizyczną kondycję uczniów, a wieczorem na Małym Rynku odbędzie się największy turniej brydżowy pod gołym niebem, z zaproszonymi vipami, przeprowadzony pod kierownictwem MZBS.

Patronat medialny nad happeningiem roztoczyły Radio Kraków i Gazeta Wyborcza. Wydarzenia można śledzić na Facebook: http://bit.ly/2rNdoxq lub pod nazwą Bridge – smarter every game.

Do powyższego dodam jeszcze kilka ważnych informacji. Happening jest w CAŁOŚCI finansowany przez sponsorów, wśród których NAJWIĘKSZYM jest Fabryka Kart Trefl-Kraków. Współpraca z Fabryką była możliwa dzięki korzystnemu zbiegowi okoliczności. Jak już wyżej nadmieniłam, Fabryka w tym roku obchodzi swoje 70-lecie istnienia i sama przeprowadza kilka własnych kampanii promocyjnych. Ponieważ gro produkcji sponsora stanowią karty, idealnie wpisuje się ono we wszelkie wspólne działania z PZBS. W trakcie akcji wykorzystaliśmy wizerunki kart Trefla na plakatach, banerach, znaczkach, tabliczkach do gier oraz planszach do fotografowania. Z ogłoszenia wiecie o 48 tyś kart, które Fabryka przywozi nam wprost na Rynek w dniu bicia rekordu. Dodatkowo świetnym elementem dekoracyjnym będzie wspaniała wystawa kart rozstawiona na zewnątrz na Małym Rynku. W namiocie będzie można obejrzeć witrynę z ekspozycją produktów Fabryki Kart. Na koniec muszę jeszcze nadmienić, że sponsor przygotował nam mnóstwo nagród dla zwycięzców w turniejach i zawodach sportowych, które odbędą się w ramach happeningu. Mamy za co być wdzięczni!

Lena Leszczyńska
Komisja Reklamy i Marketingu
 

 

Poprawiony (środa, 10 marca 2021 00:45)