Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Muzeum Kart do Gry już otwarte

Od 16 października zapraszamy do odwiedzania Muzeum Kart do Gry ze stałą wystawą pod nazwą Ulica Brydżowa. Fundatorem muzeum jest partner i sponsor PZBS - firma Trefl. Niestety, z powodu pandemii nie doszło do oficjalnego hucznego otwarcia z vipami i okolicznościowym meczem. Wszelkie atrakcje przełożono na bliżej nieokreśloną przyszłość. Ale samo muzeum jest już dostępne!

W muzeum można podziwiać jedną z największych i najróżnorodniejszych kolekcji kart do gry i rekwizytów karcianych w Europie. Zbiór, który dotąd wystawiany był częściowo w Muzeum Plakatu w Wilanowie i Zamku Królewskim w Warszawie, wreszcie doczekał się stałej ekspozycji w Gdyni przy ul. Gołębiej 9. To gratka nie tylko dla fanów gier karcianych, ale także miłośników różnorodnej sztuki plastycznej. W muzeum prezentowane są najciekawsze i najpiękniejsze talie kart do gry z całego świata. Jest to okazja do zapoznania się z najnowszymi graficznymi tendencjami we wzornictwie karcianym. Obejrzeć można karty zaprojektowane przez Salvadora Dali, Cassandre, wybitnych kreatorów mody, jak Christian Lacroix, Paco Rabanne, podziwiać talie, w których każda karta jest dziełem innego artysty. Prezentowane są także różnorodne przedmioty związane graficznie lub tematycznie z kartami, jak plakaty, pocztówki, plakaty, grafiki, prasy, szkatuły.

Więcej informacji znajdą Państwo w materiale przygotowanym przez TV Gdynia.

Oddajemy głos kustoszowi Muzeum Kart do Gry, Panu Andrzejowi Rzepkowskiemu:

„Kiedy zapadła decyzja o realizacji projektu Gdyńskiego Centrum Animacji, którego Muzeum Kart do Gry Ulica Brydżowa jest częścią, nikt nie przypuszczał, że przyjdzie zaczynać w tak wyjątkowych warunkach. W ostatnich miesiącach dokładaliśmy wielu starań, żeby stworzyć ciekawą i bezpieczną przestrzeń do twórczych działań. Dzisiaj wreszcie jesteśmy gotowi, żeby dzielić się naszą pasją.

Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego możemy zaprosić także do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów teatralnych dedykowanych dzieciom i młodzieży w wieku 10-15 lat oraz seniorom. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę.

Chociaż jeszcze nie wiemy co przyniosą nam nadchodzące miesiące, jesteśmy gotowi do prowadzenia warsztatów m.in. z zakresu animacji poklatkowej, realizacji dźwięku i podstaw teatru. Zajęcia prowadzimy zarówno w siedzibie Gdyńskiego Centrum Animacji przy ul. Gołębiej 9 w Gdyni, jak i na terenie całego województwa Pomorskiego. Nasze warsztaty organizowane są z uwzględnieniem wszystkich środków bezpieczeństwa.

Zapraszamy do kontaktu nie tylko w wypadku pytań lub wątpliwości! Jesteśmy otwarci, by najszybciej jak to możliwe przeprowadzić wyjątkowe warsztaty w szkołach, bibliotekach czy ośrodkach kultury”.

Działalność muzeum można śledzić również na Facebooku i Instagramie