Polski Związek Brydża Sportowego

PZBS

KRS 0000219753, NIP: 525-16-56-918, Organizacja Pożytku Publicznego

konto PZBS: 07 1240 6175 1111 0000 4577 6692

Konferencja prasowa przed WBS Wrocław 2022

W poniedziałkowe przedpołudnie na Placu pod Iglicą przed Halą Stulecia odbyła się oficjalna konferencja prasowa zapowiadająca Otwarte Mistrzostwa Świata w brydżu sportowym – World Bridge Series Wrocław 2022.

Okazją do spotkania z przedstawicielami wrocławskich mediów był przyjazd do Polski prezydenta Światowej Federacji Brydża Gianarrigo Rony:

– Wiadomo, że wszyscy wychodzimy z dwuletniego niebytu... Także nasz sport spowity był w tym czasie mgłą, ale teraz nadrabiamy zaległości. Czasy niestety są nadal niepewne, gdy jednak nasi przyjaciele z Polskiego Związku Brydża Sportowego zaproponowali nam organizację jednej z najważniejszych dla nas imprez, nie wahaliśmy się ani przez moment. Wrocław i Hala Stulecia wielokrotnie pokazały już – zwłaszcza podczas naszej brydżowej „olimpiady”, czyli World Bridge Games 2016 – że są idealnym miejscem do rozgrywania największych turniejów. Brydż to nie tylko sport i rywalizacja, ale także, a może przede wszystkim socjalizacja, czyli wspólne przeżywanie grupowych emocji, bez żadnych podziałów – etnicznych, wyznaniowych, politycznych czy genderowych. Wiem, że w tym przepięknym mieście wszyscy to doskonale rozumieją. Już dziś, półtora miesiąca przed imprezą, mamy potwierdzenia startu zawodników z ponad 60 krajów. Przyjadą też dziennikarze czy osoby towarzyszące i działacze, bo w czasie turnieju odbędzie się także kongres naszej federacji. Jestem pewien, że Otwarte Mistrzostwa Świata we Wrocławiu zakończą się pełnym sukcesem –zakończył nasz gość z Włoch.

– Dziękujemy za zaufanie władzom światowego brydża, ale przede wszystkim jesteśmy ogromnie wdzięczni władzom Wrocławia i województwa dolnośląskiego za pełne wsparcie naszej idei. Także to jak najbardziej wymierne – finansowe, bez którego impreza po prostu nie mogłaby się odbyć – powiedział prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego Marek Michałowski.

– Poprzednia wielka impreza brydżowa w naszym mieście wszystkim bardzo się podobała, zebrała znakomite recenzje. Zatem z ogromną przyjemnością Wrocław znów podejmie gości z całego świata, którzy – wierzymy w to i serdecznie zapraszamy! – przyjadą mimo trudnej sytuacji blisko naszych granic. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli przyczynić się do większej integracji świata, nie tylko sportowego – dodał dyrektor Biura Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim Wrocławia Piotr Mazur.

W rozmowach z dziennikarzami wzięli także udział:

Sophia Bałdysz – reprezentantka Polski, dwukrotna drużynowa mistrzyni Europy kobiet

Marc de Pauw – skarbnik Światowej Federacji Brydżowej (WBF)

Igor Chalupec – wiceprezes Polskiego Związku Brydża Sportowego

Stanisław Gołębiowski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, mistrz świata 2014

Patryk Patreuha – reprezentant Polski juniorów

World Bridge Series 2022 organizowane są przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Główni partnerzy to Miasto Wrocław i Województwo Dolnośląskie oraz KGHM Objectivity. Patronem telewizyjnym jest TVP Sport.

Szczegółowa informacja o mistrzostwach – w drugim załączniku.

Do zobaczenia we Wrocławiu w drugiej połowie sierpnia

Tomasz Wolfke

rzecznik PZBS i WBS 2022

tel. kom. +48 502 600 979

Na Placu pod Iglicą przed Halą Stulecia we Wrocławiu – od lewej: Stanisław Gołębiowski (przewodniczący Komitetu Organizacyjnego WBS 2022, mistrz świata 2014), Piotr Mazur (dyrektor Biura Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim Wrocławia), Marc de Pauw (skarbnik Światowej Federacji Brydżowej WBF), Sophia Bałdysz(reprezentantka Polski, dwukrotna drużynowa mistrzyni Europy kobiet), Gianarrigo Rona (prezydent Światowej Federacji Brydża WBF), Marek Michałowski (prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego), Patryk Patreuha(reprezentant Polski juniorów) i Igor Chalupec (wiceprezes PZBS